ثبت برند

دیگر نگران تقلب و کپی برداری از نام نشان تجاری خود نباشید . با ثبت برند نام ونشان تجاری خود را می توانید مانع از سو استفاده ی سود جویان از کالا های خود باشید.

همه چیز درباره‌ ثبت برند

ثبت برند با حمایت از نام علائم تجاری و نام نشان هر فرد و یا شرکت که از طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن و معرفی کالا ها و خدمات و یا اجازه دادن به دیگران مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ، صاحب کالا را محافظت می کند. مدت زمان این حفاظت متفاوت است ولی قابل تمدیدشدن می باشد محافظت آرم تجاری توسط مراجع قانونی که در اکثر نظام ها اجازه ی متوقف کردن و تخلف در این زمینه را دارند تایید میشود از دیدگاه دیگرعلائم تجاری با وسعت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آ نها در سطح جهانی سرمایه گذاری می کنند و این ابتکار را ترویج می دند حفاظت نام و علائم تجاری و همچنین مانع تلاش های رقبای غیر منصف مثل متقلبان و سود جویان برای استفاده از علائم مشخص به منظور مصولات ارائه خدمات نامرغوب و بی کیفیت و یا متفاوت می شوند این نظام آگاهی و امکان سرمایه گذاری جهت تولید خرید و فروش کالا ها و خدمات را در منصفانه ترین شرایط ممکن به مردم می دهد و از این راه تجارت بین المللی را تسهیل می کند.

برند چیست؟

برند یک نام، عبارت یا علامت یا ترکیبی از این ها است. هدف از ایجاد برند، متمایزکردن کالاها یا خدماتی از دیگر کالاها و خدمات است. اما این تعریف، به تنهایی نمی تواند مفهوم «برند» رانشان دهد. برند در واقع چیزی است که هرکس با دیدن، شنیدن، لمس کردن یا حتا چشیدن و بوییدن آن، به یاد ویژگی های مورد نظر سازنده‌ی برند می افتد. ویژگی ها و مفاهیمی که به یک نام خاص مربوطند. این نام می تواند نام یک شرکت، فروشگاه یا یک محصول خاص باشد. هر تاجر و یا تولید کننده یا کسبه و یا صاحب شغلی برای محصولات خود می بایست نامی انتخاب نماید که مشتریان برای خرید و شناخت محصول بدنبال نام تجاری همان محصول باشند.در درجه اول شروع هر فعالیت و یا راه اندازی خط تولید انتخاب نام تجاری و ثبت برند تجاری می باشد که این امر موجب جلوگیری از کپی برداری افراد سودجو می باشد.امروزه اکثر مدیران و یا صاحبان مشاغل مختلف برند خود را به ثبت رسانده اند و شاید به فکر ثبت نمودن چندین برند جدید دیگر برای خود باشند.

یک برند را می توان از هفت منظر نگاه کرد:

 1. اقتصادی
 2. هویتی
 3. دید مصرف کننده
 4. شخصیت شناسی
 5. دید مدیریت رابطه
 6. اجتماعی
 7. فرهنگی

فرق برند و نام تجاری چیست؟

نام و نشان تجاری (Trade Mark)، علامت مخصوصی است با رنگ، شکل، حرف، شعار، آهنگ و تصاویر خاص. کسی که نام تجاری را ثبت می کند، با ثبت آن، مطمئن است که هیچ کس دیگری، حق استفاده از آن نام و نشان را ندارد. نشان تجاری تصویری است که یک شرکت یا سازمان از خود یا محصولش، آن چنان که هست و دوست دارد دیگران بشناسند، ارائه می دهد. اما برند در واقع، هویت نشان تجاری است. برند، فقط یک مفهوم گرافیکی نیست، بسته بندی، نوع ارائه ی محصول، مخاطبان محصول، کیفیت آن، تبلیغات، تجربه ها و... همه در ایجاد یک برند دخیل هستند.

انواع برند چیست؟

برندها بسته به این که قرار است چه چیزی را معرفی کنند، انواع مختلفی دارند. بعضی از انواع برند را با هم مرور می کنیم:
1- برند محصول: برند کردن یک محصول یا خدمت خاص.
2- برند شخصی: مانند یک ورزشکار
3- برند شرکتی: یک شرکت که چندین محصول یا خدمات مختلف دارد.
4- برند جغرافیایی: مانند یک شهر خاص
5- برند عمومی: مانند مراسم های حکومتی
6- برند فرهنگی: مانند یک مراسم فرهنگی
7- برند مذهبی: مانند یک مسجد یا کلیسا

برای ثبت برند چه باید بکنیم؟

برای ثبت برند خود می توانید مستقیما به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنید. اما یادتان باشد که روند این کار، کمی طولانی و وقت گیر است. علاوه بر این اگر پیش از اقدام، از مشاوران ماهر کمک نگیرید مکن است مجبور شوید چندین بار برند خود را تغییر دهید. پس بهتر است برای ثبت برند از کمک افراد متخصص بهره مند شوید.

قانون درباره‌ ثبت برند چه می‌گوید؟

ماده های 576 تا 582 قانون تجارت ایران، مربوط به ثبت برند و نام تجاری هستند. این فصل قانون، «اسم تجارتی» نام دارد و در آن به کلیات ثبت یک اسم برای یک فعالیت تجاری پرداخته شده است.
علاوه بر این، قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری نیز در سال 1386 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. در فصل سوم این قانون، درباره ی ثبت علامت تجاری با جزئیات کامل صحبت شده است.

یک برند خوب، چه برندی است؟

برای ثبت یک برند خوب باید به چند نکته توجه کنید:

 1. ایجاد تفاوت و تمایز: برند شما باید با رقبای شما، متفاوت باشد.
 2. درگیری با احساس و عواطف مخاطب: به جای آن که در قدم اول سهمی از جیب مشتری بخواهید، سهمی از احساس او دریافت کنید.
 3. ایجاد کاریزمای برند: سعی کنید به ارزش هایی که مخاطبانتان به آن ها پایبندند توجه کنید.
 4. ایجاد فرهنگ برند: تک تک کارمندان تان را آموزش دهید که ارزش برندتان را بدانند و از آن استفاده کنند.
 5. ایجاد سیستم مدیریت برند: برند شما باید همه ی نیازمندی های حوزه ی مورد نظر را پوشش دهد.
 6. توجه به تغییرات: با زمانه حرکت کنید. به علاقمندی های جدید مخاطبان خود احترام بگذارید.
 7. ایجاد برند به عنوان سرمایه گذاری: یادتان باشد که ثبت برند، سرمایه است و نه هزینه.

اگر برند خود را ثبت کردیم، می‌توانیم فعالیت تجاری را شروع کنیم؟

شما باید برند خود را ثبت کنید تا کسی نتواند دیگر از آن استفاده کند یا آن را جعل کند. اما برای شروع فعالیت تجاری، ثبت برند کافی نیست. شما باید متناسب با نیاز خود اقدام به ثبت شرکت نمایید و فعالیت تجاری خود را شروع کنید.

چه کنیم که برندمان تقویت شود؟

وقتی می خواهید، برند خود را تقویت کنید، باید به چند نکته توجه کنید:

 1. گسترش: به سرعت فعالیت مربوط به برند خود را توسعه ندهید! کم کم کار خود را گسترش دهید، افزایش ناگهانی مخاطبان، باعث پراکندگی و گم شدن برند شما در میان انبوه فعالیت می شود. 
 2. اختصار: در فعالیت مربوط به برند خود، تمرکز داشته باشید. هر چقدر تمرکز شما بر مورد یا موارد خاصی باشد، برند شما قوی تر می شود.
 3. معروفیت: تا جایی که می توانید باید برند و کار خود را معروف کنید. یک از روش های معروف شدن، این است که در کار خود «اولین» باشید. اولین کسی که این محصول را ارائه می کند، یا اولین کسی که این محصول را به این شکل خاص معرفی می کند.
 4. تبلیغات: برای برند خود باید بسیار تبلیغ کنید تا آن برند به نام شما شناخته شود.

4.40625 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.41 (تعداد رای 16)

برند تجاری را اغلب مردم به خوبی می شناسند و با این واژه آگاهانه و یا نااگاهانه زیاد سر و کار دارند. وقتی به درب مغازه برای خرید محصولی مراجعه می کنید گاها برخی از محصولات را با نام برند تجاری آنها می شناسید و به همین نام از فروشنده درخواست کالایی را می کنید.

برند نام تجاری نیست. نام تجاری نامی است که شرکت ها و موسسات مختلف برای موضوع فعالیت خود انتخاب می کنند و نباید با برند تجاری اشتباه گرفته شود. برند تجاری نشانه و یا علامتی است که شرکت ها و یا اشخاص دیگر از آن استفاده می کنند تا بتوانند محصولات خود را شناسنامه دار کرده و بدین سان از محصولات دیگر بخصوص محصولات هم خانواده و مشابه و محصولات سایر رقبا محصول خود را تمایز داده و قابل شناسایی نمایند. برند تجاری را علامت تجاری ، لوگو ، ارم و حتی نشانه تجاری هم می نامند

4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.00 (تعداد رای 5)

در هنگام ثبت برند باید یک طبقه خاص برای کالا در نظر گرفته شود و برند برای این کالای خاص و یا دسته ای که شما تعیین می کنید به ثبت می رسد که به این دسته طبقه برند گفته می شود . هر برند می توان برای کالا و خدمات متفاوتی به ثبت برسد و محدودیت خاصی برای طبقات یک برند در قانون تعریف نشده است.

طبقات برند به ترتیب دسته کالا ها عبارتند از : مواد شیمیایی 2- رنگ ، روغن ، جلا و لاک 3- ترکیبات شستشو و سفید کننده های لباس 4- روغن و گریس های صنعتی 5- موارد دارویی     6- فلزات      7- انواع ماشین و ماشین افزار ها 8-  انواع ابزار و وسایل دستی 9- اسباب و آلات علمی

1.7857142857143 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 1.79 (تعداد رای 7)

برند و برندینگ یکی از موضوعات مورد توجه و البته بسیار سود اور و ارزشمند برای  انواع اشخاص حقیقی و حقوقی در این روز ها می باشد. البته نه اینکه این موضوع فقط در ایران خواهان داشته باشد و همه برای ثبت برند در ایران تلاش کنند بلکه ثبت برند و علائم تجاری در کشور های دیگر نیز به شکلی روز افزون مورد توجه بوده و به عنوان یکی از المان های کسب و کار و توسعه بازار شرکت ها و نهاد های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

حتی اهمیت این برند ها تا جایی است که برای آن نهادی بین المللی به نام سازمان جهانی wipo راه اندازی شده که با استفاده از توافقنامه مادرید و پروتکل الحاقی آن اقدام به ثبت برند و محافظت از این علائم بصورت بین المللی و توسط کارگزاری ها و نمایندگی ها مختلف در سراسر جهان می کنند.

1.4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 1.40 (تعداد رای 5)

اصفهان یکی از قطب های صنعتی ایران بوده و هست و به عنوان بزرگترین شهر ایران از نظر اقلیمی پس از تهران و مشهد شناخته می شود. اصفهان شهر هنر و هنرمندان به نامی است که همواره با ارائه برترین محصولات و خدمات نه تنها در ایران که در بسیاری از کشور های دنیا شناخته شده و مطرح می باشند.

توسعه اقتصادی یک کشور تنها با استناد به پیشرفت و تعالی شرکت ها و ترویج و ثبت برند تنها در پایتخت ان کشور حاصل نمی شود . هنگامی می توان به کشوری به عنوان یک کشور توسعه یافته و قدرتمند در سطح بین الملل توجه کرد که بتواند از همه پتانسیل های موجود خود در جای جای کشور خود استفاده نماید. در ایران شهرستان ها و شهر های زیادی وجود دارند

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.50 (تعداد رای 6)

یکی از شهر های کوچک و محبوب ایران زمین شهر ایلام می باشدکه با توجه به مساحت نه چندان زیاد خود تاثیرات بسیار زیادی در اقتصاد و گردشگری ایران دارد. قرار گرفتن این شهر در حصاری از کوه ها و ارتفاعات جنگلی باعث شده تا  هر ساله عده زیادی برای دیدن این شهر به این شهر سفر کنند.

اقتصاد این شهر بیشتر مبتنی بر صنایع و کشاورزی می باشد. ایلام با داشتن کارخانجات مهم و مشهوری همچون پالایشگاه گاز ایلام، پتروشیمی ایلام،  کارخانه سیمان ، نخ، مواد غذایی و ... توانسته بخش عظیمی از خواسته های داخلی استان و همچنین سایر استان های کشور را براورده نماید.

3.2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.20 (تعداد رای 5)

بسیاری از اقتصاد دانان و فعالان اقتصادی کشور تبریز را قطب اقتصادی ایران می دانند و شاید بی دلیل نباشد که این شهر را اینگونه خطاب می کنند. موقعیت استراتژیک شهر تبریز با قابلیت های فراوان اقتصادی بر کسی پوشیده نیست. شرکت های بزرگ و نامداری از این خطه ایران زمین به ایران و بسیاری از کشور های دنیا تبادلات اقتصادی و تجاری خوبی دارند.

وجود راه های ارتباطی و موادی ورودی و خروجی  مناسب از راه جلفا، بازرگان و نودرز، وجود گمرکات مهم کشور مانند سهلان، تبریز، جلفا و بازرگان، وجود منطقه آزاد تجاری ارس، وجود تالار منطقه ای بورس، هم جواری با کشور های ترکیه و سوریه ، وجود نمایشگاه های بین المللی تبریز ، شهرک های صنعتی بزرگ مانند شهر صنعتی شهید سلیمی

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.50 (تعداد رای 3)

شهر شیراز جایگاه ویژه ای در تاریخ و فرهنگ و هنر مردم ایران زمین دارد. شیراز به عنوان شهری هنرمند و هنرمند پرور همچنین از جوانب اقتصادی و تجاری نیز در ایران سهم عمده ای را به خود اختصاص داده و بار بسیاری از درامد ها و سرانه های درامدی کشور را بر دوش دارد. هزاران شرکت در این شهر در انواع موضوعات تجاری و اقتصادی با هم در رقابت هستند و هر روز نیز بر این تعداد افزوده می شود.

از انجایی که رشد و تعالی هر شرکت به رشد و توسعه اقتصادی ان منطقه  و رشد  اقتصادی مناطق مختلف به توسعه اقتصادی ایران می انجامد حمایت از شرکت ها و موسسات مختلف در اقصی نقاط ایران از جمله شیراز بسیار مورد اهمیت بوده و از این رو دولت توجه ویژه ای به شرکت ها و موسسات اقتصادی

4.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.90 (تعداد رای 5)

جزیره زیبای کیش به عنوان یکی از بهترین و توسعه یافته ترین جزایر حوزه خلیج فارس و از شهر های استان هرمزگان می باشد که با ورود بیش از یک میلیون گردشگر در سال به عنوان یکی از پر بازدید ترین مناطق ایران می باشد. جزیره کیش به عنوان اولین منطقه آزاد اقتصادی در ایران شروع به فعالیت کرد و در طول سال های زیاد خدمات ورود و خروج کالاهای اساسی کشور حتی در زمان تحریم ها از این منطقه به ایران انجام می شد و از زمانی که به عنوان منطقه ازاد اقتصادی برگزیده شد پیشرفت های چشم گیری داشته است. اقتصاد این جزیره بر تجارت و گردشگری استوار است و نوع شهر سازی و امکانات

2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.75 (تعداد رای 2)

شهر مشهد بعد از تهران به جهت موقعیت مذهبی، صنعتی و جغرافیایی دومین شهر بزرگ و مهم اقتصادی ایران نامیده می شود. مشهد به عنوان پایتخت اقتصادی  و مرکز مبادلات اسیای میانه از زمان های دور شناخته می شده است وبه  دلیل وجود راه ابریشم بین غرب و شرق و راه ادویه بین شمال و جنوب در این شهر مشهد شهرز مهم اقتصادی ایران می باشد.

مشهد بزرگترین شهر زیارتی ایران می باشد و به همین دلیل بیشترین مسافر در طول سال از جای جای ایران و همچنین سایر کشور ها به این شهر مسافرت می کنند و صنعت گردشگری در این شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

1.625 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 1.63 (تعداد رای 4)

خراسان جنوبی با مرکزیت بیرجند یکی از استان های شرقی ایران است  که با 151193 کیلومتر مربع مساحت سومین استان ایران از نظر بزرگی می باشد. اما با تمام بزرگی با داشتن جمعیتی حدود 732192 نفر یکی از کم جمعیت ترین استان های ایران است.

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.50 (تعداد رای 3)

برند یا علامت تجاری به نشان تجاری شرکت ها و موسسات و حتی افراد حقیقی گفته می شود که به منظور تمایز بین محصولات و خدمات انها با سایر خدمات و محصولات شرکت ها و افراد حقیقی و حقوقی دیگر چه داخلی و چه خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. این علامت ها از زمان تسلیم اظهارنامه به سازمان ثبت مالکیت معنوی 10 سال اعتبار دارند و پس از آن در صورتیکه برای تمدید آن اقدام نشود این برند می تواند

4.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.10 (تعداد رای 5)

ثبت بین المللی برند و اهمیت حفاظت از برند به یکی از بزرگترین رویکرد های شرکت ها و اشخاص مختلف مبدل شده است و اکثر شرکت ها و نهاد های مختلف در تمامی کشور های دنیا برند و علائم تجاری خود را این روز ها به ثبت می رسانند. هر کشور برای ثبت برند و علامت های تجاری قوانین مخصوص به خود را دارد و اگر فرد و یا سازمانی در یک کشور دیگر نیز فعالیت می کند و نیاز دارد تا برند او در آن کشور هم مورد حمایت و پشتیبانی قانونی قرار بگیرد باید مطابق با قوانین و مقررات خاص آن کشور برند خود را در آن کشورهم به ثبت برساند.

حال در برخی موارد شرکت هایی هستند که تنها در یک کشور دیگر فعالیت نمی کنند  و حوزه فعالیت آنها شامل چندین کشور و منطقه مختلف می باشد. این شرکت ها اگر قرار باشد در تمامی این کشور ها برند خود را به ثبت برسانند باید کاری بس مشکل و طاقت فرسا را انجام دهند .

4.1818181818182 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.18 (تعداد رای 11)

برند یا علامت تجاری توسط هر فرد حقیقی و حقوقی می تواند به ثبت برسد. این اشخاص می توانند برای هر طبقه از کالا و خدمات خود برند مخصوص به خود را به ثبت برسانند و برای این موضوع هیچ محدودیتی ندارد. برند حق انحصاری اشخاص حقیقی و یا حقوقی است که ان را به ثبت رسانده باشند و استفاده از این برند یا علامت تجاری فقط منحصر به خود انها می باشد مگر اینکه به دلایل اقتصادی و یا مصلحتی فرد صاحب برند تمایل داشته باشد برند و علامت خود را با توافقنامه ای به فرد دیگری واگذار و یا حق استفاده از ان را به دیگران بدهد. برای ثبت برند باید مدارک و اسناد مربوطه در ابتدا توسط کارشناسان زبده و کارازموده ای تهیه شود و سپس برای ثبت برند اقدام شود.

3.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.90 (تعداد رای 10)

ثبت برند و علامت تجاری به یکی از خواسته های مهم اقتصادی و اجتماعی شرکت ها و اشخاص مختلف حقیقی و حقوقی تبدیل شده است. برند ها پس از اینکه طراحی شدند و همه ابعاد ان برای شرکت سنجیده شدند باید به ثبت برسند. فراموش نکنید ثبت قانونی برند موفقیت برند را تضمین می کند ولی در صورتیکه برند و علامت تجاری را به ثبت نرسانید در هر زمان باید نگران شکست و از دست دادن برند خود باشید چرا که ممکن است برند به نام دیگری به ثبت برسد و یا حتی از ان سو استفاده شود و شما قطعا نمی توانید برندی را که ثبت نکرده اید از دست دیگران نجات دهید.

برای ثبت برند و علائم تجاری قبلا باید به اداره مالکیت معنوی مراجعه می شد، چنیدن بار باید رفت و امد می شد تا مدارک تهیه و ارائه می شد و نهایتا نقص ها برطرف می شد

2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.75 (تعداد رای 6)

اهواز از کلان شهری های مهم و صنعتی ایران و هفتمین شهر پر جمعیت ایران بزرگ می باشد.  اهواز به عنوان پایتخت استان خوزستان نقش بسیار ارزنده در شکوفایی صنعت در ایران بخصوص با توجه به موقعیت های استراتژیک و مهم منطقه ای خود دارد. اهواز با داشتن چندین شرکت ملی در دل خود به عنوان شهری پر از احترام در بین مردمان ایران زمین شناخته می شود.

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به عنوان بزرگ ترین تولید کننده نفت ایران، شرکت ملی حفاری ایران به عنوان بزرگترین شرکت حفاری ایران و انواع شرکت های بزرگ و صنعتی دیگر و شرکت ها مادر و تاثیر گذار در صنعت ایران در این شهر پر اهمیت واقع شده اند.

3.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.88 (تعداد رای 4)

بندر انزلی یکی از مهم ترین بنادر تجاری ایران و بزرگترین شهر گیلان پس از شهر رشت می باشد. این شهر به عنوان یکی از مراکز اقتصادی  و قطب های مهم صنعتی ، ورزش و تجاری  و بازرگانی ایران با دارا بودن منطقه ازاد تجاری انزلی و شاخصه های اقتصادی فراوان است. شهر انزلی اولین و بزرگترین بندر ایران در ساحل خزر است و به عنوان یکی از ورودی های مهم ایران شناخته می شود.

بندر انزلی به عنوان قطب اقتصادی و صنعت گردشگری استان گیلان و شمال کشور صنایع زیاد و تاثیر گذاری را در دل خود جای داده که مهم ترین این صنایع صنعت های ماهیگیری، برنج کاری و کشاورزی می باشد.

2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.75 (تعداد رای 4)

استان چهار محال بختیاری به دلیل شرایط اب و هوایی بسیار مناسب و دارا بودن شرایط ویژه اقتصادی از استان های مرکزی پر اهمیت در ایران محسوب می شود و برخی این استان را بام ایران می نامند. محصولات کشاورزی و شهرک های صنعتی پر از پتانسیل این استان همواره در صدر بهترین محصولات و تولیدات کشور بوده و سود و اعتبار زیادی را برای این استان به همراه داشته اشت. صنعت گردشگری این استان نیز بخصوص در سال های اخیر و در فصول گرم سال توجه زیادی را به خود جذب کرده و به حق که استانی پر از دیدنی و زیبایی های طبیعی است.

2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.00 (تعداد رای 6)

جزیره زیبای قشم یکی از بخش های استان هرمزگان و از جزایر همیشگی ایران بوده که به عنوان یک منطقه ازاد اقتصادی و تجاری و یکی از ورودی های اصلی کشور ایران نقش تعیین کننده و مهمی در تجارت داخلی و خارجی ایران دارد

هر چند دسترسی به راه های دریایی و دارا بودن بنادر بین المللی و تعیین کننده در این جزیره استراتژیک تنها یکی از محاسن بی شمار این جزیره دوست داشتنی ایران می باشد. قشم به دلایلی همچون شرایط اب و هوایی خاص و اقلیم مناسب یکی از محبوب ترین جزایر گردشگری ایران به حساب می اید که سالانه هزاران نفر برای بازدید از این جزیره از تمامی نقاط ایران و حتی سایر نقاط دنیا به این جزیره می ایند و به پیش بینی کارشناسان اینده بسیار درخشانی در انتظار این جزیره می باشد.

4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.00 (تعداد رای 5)

استان سرسبز گیلان یکی از استان های شمالی ایران با مرکزیت شهر رشت می باشد که به دلیل مجاورت با کشور آذربایجان و داشتن مرز بین المللی در قسمت استارا یکی از دروازه های ورود و خروج کالا به ایران محسوب می شود. گیلان به دلیل شرایط اقلیمی و داشتن نزدیک 38 درصد جمعیت شهری یکی از استان های ایران با گرایش کم به سمت شهری شدن می باشد و به همین دلیل کشاورزی و محصولات باغداری از مهم ترین محصولات این استان می باشد. البته نبود منابع معدنی مهم نیز در رشد کشاورزی به عنوان نخستین شاخصه اقتصادی این استان بی تاثیر نبوده است. گیلان پر از جاذبه های طبیعی و دیدنی است

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.50 (تعداد رای 3)

استان دوست داشتنی یزد به عنوان یکی از استان های گرمسیری ایران با مردمی مهربان است که با دارا بودن بیشتر معادن در ایران به عنوان بهشت معادن ایران شاخته می شود. اقتصاد این شهر به معادن عظیم و تاثیر گذار این خطه از ایران بر می گردد ولی شرکت های صنعتی و کالاهای خدماتی و بخصوص صنایع دستی بسیار مشهوری دارد.

استان یزد از 60 گونه ماده معدنی موجود د رایران قطعا 50 نمونه ان را دارد. به عنوان مثال می توان معدن سرب و روی مهدی اباد این استان را مثال زد که در نوع خود بزرگترین معدن  در بین معادن دنیا است.

2.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.83 (تعداد رای 6)

از دو نقطه نظر می توان علائم تجاری را طبقه بندی کرد. اول اینکه علائم تجاری یا قابل ثبت هستند و یا غیر قابل ثبت و دوم موضوع جمعی بودن و یا انفرادی بودن علامت های تجاری است.

علامت های تجاری را برای اینکه بتوان ثبت کرد باید قابلیت ها و مشخصاتی را داشته باشند و در صورت نداشتن این قابلیت ها و مشخصات و نقض برخی از قوانین نیز نمی توانند ثبت شوند.

3.2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.20 (تعداد رای 5)

ثبت برند و علامت تجاری به عنوان شناسنامه محصولات و ارائه یک نشان تخصصی تجاری برای تمایز بین محصولات و خدمات شرکت ها با سایر شرکت ها و موسسات از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بخصوص اینکه این علامت ها از زبان خالق برند در بازار سخن خواهند گفت و مهمترین و تاثیر گذار ترین علامت در حوزه بازاریابی و فروش محصولات شرکت ها می باشد. شهر کرج یکی از شهر های صنعتی ایران است که هر روز شاهد ارائه شرکت ها نوظهور و با ایده های تازه است.

3.5833333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.58 (تعداد رای 6)

برند یا علامت تجاری توسط شرکت ها و توسط افراد عادی و یا حقیقی به ثبت می رسد تا به واسطه آن کالاها و محصولات و یا خدمات خودشان را بتوانند شناسنامه دار و متمایز از سایر شرکت ها و موسسات دیگر به بازار عرضه کنند. اما برند به عنوان شناسنامه و سند محصولات و خدمات تنها کاربرد ندارد و نمی توان به استناد این موضوع تنها به برند و علائم تجاری اعتبار دارد.

امروزه بیشتر افراد و شرکت هایی که اقدام به ثبت برند و یا علائم تجاری می کنند به دلایلی مختلف و با دیدگاه های متفاوتی این کار را انجام می دهند که تمایز محصولات و خدمات تنها یکی از این موارد می باشد. در زیر به دلایل و فواید ثبت برند و علائم تجاری بیشتر خواهیم پرداخت.

2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.75 (تعداد رای 4)

در دنیای اقتصادی امروز که شغل ها به هم نزدیک و رقابت های زیادی در بین محصولات و تولیدات و خدمات جدید به وجود امده همه به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند در بین مشتریان متنوع و گوناگون خود به خوبی شناخته شوند و بتوانند به عنوان یک شخصیت معروف در شغل و موضوع فعالیت خود مطرح باشند.

مهم ترین خصیصه که می تواند به شرکت ها کمک کند تا محصولات و خدمات خود را در جامعه هدف خود معرفی نموده و این خدمات و محصولات را با سایر رقبا و تولید کنندگان تمایر ببخشد وجود یک علامت و یا نشانه ای از شرکت می باشد که این نشانه یا علامت را برند و یا علامت تجاری می نامند.

2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.75 (تعداد رای 6)

استان اردبیل یکی از خوش اب و هوا ترین مناطق استانی ایران در شمال غربی کشور عزیزمان ایران به دلیل شرایط اب و هوایی عالی و محصولات کشاورزی شناخته شده و مشهور و همچنین صنایع پیشگام و موقعیت دسترسی عالی به بازار های داخلی و خارجی در ایران از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

متوسط بارندگی بالغ بر 3000 میلیمتر باران در سال این خطه از ایران را محیطی بسیار عالی برای تولید محصولات کشاورزی و پرورش انواع حیوانان اهلی و دامی کرده که از این راه سود اقتصادی زیادی نصیب این استان و کشور ایران می شود. از شرکت های بزرگی که تاثیر زیادی بر درامد استانی اردبیل داشته اند می تواند به دو شرکت بزرگ کشت و صنعت و دامپروری مغان و پارس اشاره نمود.

2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.00 (تعداد رای 3)

برند علامت مشخص و تعریف شده در یک شرکت تولیدی و یا خدماتی و یا موسسات مختلف می باشد که باعث تمایز و تعیین محصولات و خدمات یک شرکت نسبت به شرکت دیگر می شود. این برند یا علامت تجاری می تواند به عنوان ابزاری سود اور و موثر در راستای تبلیغات و بازاریابی شرکت ها به کار گرفته شود و به دنبال خود وجهه و ارزش افزوده ای برای شرکت به همراه داشته باشد.

البته برند تنها توسط شرکت ها و موسسات تجاری و غیر تجاری به ثبت نمی رسد و ممکن است افراد حقیقی در هر مقام و مسئولیتی نیز بنا به دلایلی حرفه ای و یا شخصی نیاز به ثبت برند خود را داشته باشند. بنابر این برند یا باید بصورت حقوقی باشد و یا حقیقی .

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.50 (تعداد رای 3)

بندر عباس پایتخت استان هرمزگان جنوبی ترین استان ایران به عنوان یکی از مهم ترین استان ها وشهر های ایران از نظر موقعیت استراتژیکی و منطقه ای می باشد. موقعیت این شهر در جوار خلیج همیشه فارس و دریای عمان و دسترسی مناسب این شهر به بازار های داخلی و بین المللی باعث شده که از دیدگاه اقتصادی اهمیت زیادی برای این استان بتوان قائل شد. بنادر مختلفی در این شهر وجود دارد که مهم ترین انها بندر شهید رجایی با اسکله عظیمی است که بواسطه آن بخش عمده ای از مبادلات کالاهای تجاری بین ایران و بسیاری از کشور ها انجام می پذیرد.

دسترسی ازاد و راحت این شهر به دو منطقه تجارت آزاد و

4.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.90 (تعداد رای 5)

زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و از شهر های نزدیک به مرز های ایران می باشد که از سمت شرق با کرمان  از شمال با مشهد و از جنوب با چابهار در همسایگی و با پاکستان مجاورت دارد. اهم محصولات  و خدمات مورد نیاز کشور پاکستان از این شهر از طرف شرکت ها و موسسات ایرانی اماده و صادر می شود و در همین شهر ورودی های کشور پاکستان برای عرضه به سایر قسمت های ایران و یا خروج از راه های زمنی ایران اماده سازی می شود.

عمده صنایع و اقتصاد زاهدان بر محصولات کشاورزی مانند جو، گندم ، علوفه ، ذرت،  سبزیجات و گیاهان دارویی  و همچنین محصولات باغی استوار است ولی در خصوص صنایع مختلف موجود در این شهر هم باید به صنایع دستی و صنعتی ان اشاره نمود. شهر زاهدان از شهرهای تاریخی و قدیمی ایران می باشد

4.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.17 (تعداد رای 6)

استان کرمان یکی از استان های جنوب شرقی فلات مرکزی ایران است که با پوشش 11 درصدی مساحت کل ایران زمین در تقسیمات کشوری بخش مهمی از سرزمین ایران را تشکیل می دهد. اب و هوای خشک و کویری این استان مردمانی سخت کوش و زحمت کش را در این استان پرورانده است.

هر چند کاهش بارندگی در سال های اخیر صدماتی را بر پیکره صنعت کشاروزی این استان وارد نموده است ولی با این وجود عمده اقتصاد استان را کشاورزی به خود اختصاص داده است.بیش از 70 نوع محصول باغی و 54 نوع محصول زراعی در این استان تولید می شود.این استان با داشتن بیش از 24 درصد از باغات کشور رتبه اول کشاورزی ایران را به خود اختصاص داده است . استان کرمان در مسیر ارتباطی استان های یزد، خراسان جنوبی،

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 2)

مازندران  از استان های شمالی ایران و با اب  هوای مرطوب و بسیار مساعد برای انواع محصولات کشاورزی و دامپروری طبیعتا یکی از استان های تاثیر گذار در صنعت کشاورزی ، دامپروری و انواع میوه جات در ایران می باشد. هر چند صنعت گردشگری و صنایع مختلف دیگر این استان را نمی توان نادیده گرفت.

56 درصد از صنایع و اقتصاد استان مازندران به بخش خدمات وابسته است. این استان با استفاده از ظرفیت های خوبی که در حوزه های مختلف صنعتی و تجاری دارد با نگاهی به توسعه و بهبود مستمر فعالیت های اقتصادی خود فرایند تاسیس و ثبت شرکت ها

2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.00 (تعداد رای 3)

استان خراسان شمالی در شمال شرق ایران و به مرکزیت شهر بیرجند می باشد. بیرجند بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر استان خراسان شمالی است. خراسان شمالی به دلایل زیادی در تجارت ایران نقش مهمی دارد. اولا که صنایع بزرگی در این استان فعال هستند مانند مجتمع پتروشیمی خراسان شمالی، کارخانه بزرگ سیمان، کارخانه چلاستیک بجنورد، مجتمع فولاد اسفراین، کارخانه لوله گستر اسفراین  و.. که هر کدام قسمت مهمی از نیاز های بازار داخلی و قسمتی از بازار خارجی را پوشش داده اند.

2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.00 (تعداد رای 3)

صاحبین برند به منظور اینکه بتوانند برند و علامت تجاری خود را در بسیاری از کشور ها مورد استفاده قرار داده و از حمایت این کشور ها در محافظت از سوء استفاده از برندشان برخوردار باشند نیازمند ارائه تقاضانامه های متفاوت با زبان های مختلف در کشور های متفاوتی بودند و هنوز هم در صورت نیاز هستند تا بتوانند برند خود را در این کشور ها هم تحت حمایت در اورده و به ثبت برسانند.