اخذ ایزو

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.98 (تعداد رای 28)

ایزو چیست؟

مفهوم ایزو مخفف عبارت (international organization for standardization)
یعنی سازمان بین المللی برای استاندارد سازی است .این سازمان بین المللی تشکیل شده از یک شبکه از موسسات استاندارد ملی در 157 کشور دنیا است که بر پایه ی یک مرکز در هر کشور است که وظیفه هماهنگی مراکز مختلف را بر عهده دارد .
امروزه رعایت استاندار های ایزو در تولید و عرضه محصولات و خدمات از اهمیت زیادی بر خوردار است که در عرصه ی تجارت جهانی استاندارد های ایزو شرط اولیه در داد و ستد های بین المللی دارد .

گواهی نامه ایزو چیست؟

سندی است که نشان می دهد یک شرکت دارای نظام مدیریتی منسجم بوده و جهت ارائه ی محصولات یا خدمات خود عمل می کند . گواهی نامه ی ایزو انواع مختلفی دارد که هر کدام فعالیت خاص خودشان را دارند .گرفتن گواهینامه ایزو متناسب با نیاز واقعی سازمان می تواند ساده یا پیچیده باشد این عوامل به شرح زیر است :

عوامل داخلی :1-سطح تحصیلات.اگاهی و اموزش کارکنان 2-حجم فرایند های شرکت متقاضی3-میزان اگاهی مدیران و کارکنان شرکت متقاضی گواهینامه ی ایزو 4-تعداد کارکنان درگیر با فرایندها

عوامل خارجی:1-کشور های صادر کننده ی گواهینامه ی ایزو 2-نوع برند موسسات و مرکز صادر کننده ی گواهی نامه ی ایزو 3- سطح توقع کارفرمایان و مشتریان از شرکت متقاضی 4-سطح توقع کارفرمایان و مشتریان از شرکت متقاضی

انواع استاندارد های ایزو :

1- ایزو 9000 (مدیریت در کیفیت) 2- ایزو 1400 (زیست محیطی) 3 – ایزو 22000 (ایمنی در صنایع غذایی) 4- OHSAS 18001 (ایمنی و بهداشت شغلی) 5- ISO/TS29001  (صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی) 6- IMS و HSE

ایزو 9000: الگوئی بین‌المللی است برای پیاده‌سازی و استقرار سیستم‌های مدیریت که تضمین کیفیت بوده که مورد استقبال فراوان در سطح دنیا قرار گرفت در واقع ایزو 9000 به یک محصول خاص داده نمی‌شود، بلکه تولید کالا یا خدمات را در یک واحد تجاری مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

مزایای بکارگیری استاندارد ایزو 9000:

1-کاهش هزینه ها 2- افزایش توان رقابت در عرصه ی بین المللی 3- بررسی فعالیت های سازمان بر اساس اهداف سازمان و رفع کاستی ها 4- ایجاد اطمینان و اعتماد در درون سازمان

این نمونه ایزو بیشتر دز کلیه سازمان های تولیدی –خدماتی و پژوهشی و اموزشی کاربرد دارد

ایزو 1400: این استاندارد بین المللی در رابطه با سیستم های زیست محیطی است و همچنین این سیستم می تواند به عنوان بخشی از سیستم های جامع مدیریت به حساب اید این سیستم ساختار سازمانی دارد فعالیت های طرح ریزی .تعریف مسئولیت ها. تعیین روش هاو فرایند ها و همچنین در اختیار گیری منابع لازم برای تهیه. اجرا.بازنگری و حفظ خط مشی زیست محیطی سازمان است .
این استاندارد مساله ی اصلی تولید یعنی عرضه ی کالا نه خود یک کالا این گواهی نامه به واحدی اعطا می شود که در دراز مدت برنامه های عملی برای کمک به پاکیزه ماندن محیط زیست داشته باشد و انها را به درستی اجرا کند

مزایای بکارگیری استاندارد ایزو 14000 :

1-استفاده ی بهینه از منابع طبیعی2-تسهیل تجارت بین الملل 3-ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای سازمان4-جلب مشتریان بیشتر و افزایش سهم بازار در سطح بین المللی این نمونه ایزو در کلیه ی صنایع و سازمان های مختلف تولیدی و خدماتی کاربرد دارد.

استاندارد IMS و HSE :

یک سیستم مدیریت سازمان یافته چارچوبی ایجاد می‌کند که در قالب آن افراد می‌توانند به طور منظم برای سازمان کار کنند و در مقابل ان درآمد مطلوب با روش کارآمد بدست بیاورند.
سیستم مدیریت روشی است که ما می‌خواهیم کارها انجام شوند. سیستم مدیریت می‌تواند در زمینه‌های گوناگونی همچون کیفیت، بهداشت و ایمنی و محیط زیست مدنظر قرار گیرد.
به عنوان مثال، سیستم مدیریت کیفیت بر نیازهای مشتری را تأکید می کند، در حالی که سیستم مدیریت محیط زیست (ایزو 1400 )نیازهای گسترده‌ای از طرف‌های ذینفع و تقاضای رو به رشد جامعه نسبت به حفاظت محیط زیست را بیان می‌کند .

دیدگاه‌ها  

+3 # اخذ گواهی ایزورشیدی 1400-02-27 20:43
سلام. خسته نباشین. ما میخواهیم برای فرایند تولیدمون ایزو بگیریم. به نظرتون باید چه ایزویی بگیریم. لازم میدونم بگم برای یک محصول خاص نمیخواهیم . میخواهیم کلی تر باشه. ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: اخذ گواهی ایزوکارشناس ثبتی 1400-02-27 20:47
سلام. شما هم خسته نباشین. شما باید برای دریافت ایزو 9000 اقدام فرمایید. در واقع ایزو 9000 الگوئی بین‌المللی است برای پیاده‌سازی و استقرار سیستم‌های مدیریت که مورد استقبال فراوان در سطح دنیا قرار گرفت در واقع ایزو 9000 به یک محصول خاص داده نمی‌شود، بلکه تولید کالا یا خدمات را در یک واحد تجاری مورد ارزیابی قرار می‌دهد و در نهایت یک تضمین کیفیت میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # گواهینامه ایزومحمودی 1400-02-26 15:55
سلام. لطف میکنین بگین این گواهینامه ایزو کلا چی هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: گواهینامه ایزوکارشناس ثبتی 1400-02-26 16:16
سلام . دوست عزیز سندی است که نشان می دهد یک شرکت دارای نظام مدیریتی منسجم بوده و جهت ارائه ی محصولات یا خدمات خود عمل می کند . گواهی نامه ی ایزو انواع مختلفی دارد که هر کدام فعالیت خاص خودشان را دارند . پیشنهاد میکنم برای مطالعه اطلاعات تکمیلی مطالب همین صفحه را مطالعه فرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # اخذ گواهی ایزونوشین 1400-02-26 00:11
سلام. خسته نباشین. طاعات شما قبول باشه انشالله. عذر میخوام برای بحث ایمنی در صنایع غذایی چه ایزویی باید بگیرم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: اخذ گواهی ایزوکارشناس ثبتی 1400-02-26 00:22
سلام. طاعات شما هم قبول درگاه حق باشه. برای ایمنی در صنایع غذایی لازم است ایزو 22000 دریافت نمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+6 # اخذ گواهی ایزوکاظمی 1395-05-23 21:29
با سلام و خسته نباشید.
لطفاً مدارک مورد نیاز برای اخذ گواهی iso برای موسسه مشاوره مدیریتی اعلام بفرمائید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # مدارک لازمکارشناس ثبتی 1400-02-16 18:14
لطفا با کارشناسان ویونا تماس حاصل فرمایید تا درخواست شما برسی و نسبت به نوع خواسته شما مدارک نیاز برای انجام کار شما توضیح داده شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن