ثبت برند در اردبیل

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.31 (تعداد رای 8)

استان اردبیل یکی از خوش اب و هوا ترین مناطق استانی ایران در شمال غربی کشور عزیزمان ایران به دلیل شرایط اب و هوایی عالی و محصولات کشاورزی شناخته شده و مشهور و همچنین صنایع پیشگام و موقعیت دسترسی عالی به بازار های داخلی و خارجی در ایران از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

متوسط بارندگی بالغ بر 3000 میلیمتر باران در سال این خطه از ایران را محیطی بسیار عالی برای تولید محصولات کشاورزی و پرورش انواع حیوانان اهلی و دامی کرده که از این راه سود اقتصادی زیادی نصیب این استان و کشور ایران می شود. از شرکت های بزرگی که تاثیر زیادی بر درامد استانی اردبیل داشته اند می تواند به دو شرکت بزرگ کشت و صنعت و دامپروری مغان و پارس اشاره نمود. اردبیل دارای 13 شهرک صنعتی بزرگ ، سه سیلوی حجیم و 10 کارخانه بزرگ ارد می باشد که به دلیل داشتن گمرک بین المللی بیله زار به عنوان یکی از شهر های پیشتاز در صنعت ایران می باشد.

زیر ساخت های مناسب حمل و نقل و تجاری در استان و اب و هوای مناسب و مردم سخت کوش این استان باعث به وجود امدن شرکت ها و موسسات فراوان تجاری و خدماتی در این استان  شده به به دنبال رقابت پایدار در منطقه بصورت داخلی و خارجی هر یک از این شرکت ها و موسسات اقدام به استفاده از شرایط رقابتی مختلفی کرده اند.

یکی از چشم اندازهای شرکت ها و موسسات و حتی افراد حقیقی استان برند سازی و شهرت در بازار های داخلی و خارجی و به دست اوردن بازار های بیشتر و سود و اعتبار بالاتر بوده و هست. بی شک داشتن برند و یا برند های تجاری برای موفقیت این شرکت ها نقش کلیدی را ایفا کرده است.

برند وجه تمایز شرکت ها از همدیگر بخصوص در تولیدات مشابه و نزدیک به هم می باشد. برند و یا علامت تجاری نشانه ای است که شرکت ها با استفاده از ان و انجام تبلیغات گسترده بر روی ان و فعالیت های بازار یابی مختلف بر روی ان می توانند خود را به عنوان یک شرکت موفق در سطح جامعه معرفی نمایند.

موضوع شناسنامه دار کردن و هویت بخشیدن به محصولات و خدمات ریشه تاریخی دارد. در زمان های دور هم افراد و اجتماعات کاری به منظور شناسایی محصولاتشان نسبت به سایر محصولات با درج علامت هایی بر روی محصولات خود انها را دارای شناسه ای می کردند و مشتریان با نگاه به انها متوجه تولید کننده ان می شدند.

دقیقا مشخص نیست از چه زمانی اهمیت برند و علامت تجاری به جایی رسید که نیاز به ان در همه شرکت ها و افراد به شدت احساس شد ولی با موفقیت این برند ها و علامت های تجاری عده ای به قصد بهره برداری غیر اصولی از این برند ها و نشانه ها بر امدند و بدون اجازه افرادی که صاحب این برند ها بودند از انها برای منافع خودشان شروع به بهره برداری کردند . این موضوع به اهمیتی جهانی رسید و کم کم همه کشور ها با استفاده از نهادهایی زیر نظر دولت اقدام به محافظت از این علامت ها نمودند.

در ایران اداره مالکیت معنوی این وظیفه را عهده دار است . ثبت برند و علامت تجاری دراین اداره در سال های اخیر بسیار زیاد شده است و این موضوع نشان می دهد که چقدر افراد نسبت به توانایی ها و خصوصیت های برند در شرکت خود اگاهی یافته اند.

ادراه مالکیت معنوی تنها اداره ثبت برند و علامت های تجاری در ایران بدون داشتن هر گونه شعبه و نمایندگی در مناطق مختلف کشور می باشد و تنها اداره فعال در تهران حضور دارد. هر چند برای ثبت برند باید از طریق اینترنت و ثبت نام در اداره مالکیت معنوی اقدام نمود ولی در هر صورت برای نهایی شدن برند خود باید به تهران مراجعه فرمایید.

مشکلات ثبت برند و رفت و امد های فراوان و عدم اگاهی افراد نسبت به ثبت برند وعلامت های تجاری و همچنین مشکلات فراوانی که برای کارشناسان اداره مالکیت معنوی پیش امد و کار  و وظیفه انها را به شدت تحت تاثیر قرار داده بود باعث شد تا کارشناسان و وکلای حقوقی خبره با راه اندازی موسساتی اقدام به دریافت وکالت از افراد خواهان ثبت برند بکنند و با مشاوره انها برند و علامت های مورد نظر انها را به ثبت برسانند.

طبق رتبه بندی این موسسات می توان به جرات ادعا کرد که موسسه حقوقی ویونا با در اختیار داشتن کارشناسان و وکلای خبره ثبت برند و علامت تجاری را در تمامی استان های کشور به سادگی برای متقاضیان انجام می دهد. موسسه ویونا از ابتدای راه یعنی تعریف و طراحی برند می تواند شما را یاری دهد و برند شما را پس از مفهوم دهی و اعتبار بخشی با کم ترین وقت و هزینه به ثبت برساند.

برند وجهه و اعتبار شرکت شما را به شکل قابل توجهی بالا خواهد برد و باعث می شود مشتریان و حتی رقبا به شما به عنوان یک شرکت دارای شناسنامه و معتبر یاد کنند و برای شما احترام دو چندانی قائل باشند.

شرکت های بازرگانی و تجاری که برای انجام فعالیت های خود باید با سایر کشور ها هم در ارتباط تجاری باشند به منظور محافظت برند خود می توانند در این کشور ها هم برند و علامت تجاری خود را به ثبت برسانند. این کشور ها هر کدام برای خود قوانین و مقررات خاص و دقیقی دارند که نمی توان انها را با شرایط قانونی ایران مقایسه نمود. بنابر این برای ثبت برند و علامت های تجاری خود در سایر کشور ها باید حتما شرایط حقوقی و قانونی ان کشور را به خوبی بدانید.

هر چند برخی از این شرکت ها به دلیل ارتباطات زیادی که دارند باید در چندین کشور برند خود را به ثبت برسانند که این خود مستوجب شناخت قوانین مختلف و جدای از ان صرف زمان بسیار زیاد برای ثبت برند در هر کشور بصورت جداگانه می باشد. صرف نظر از هزینه هایی که باید در هر کشور و رفت و امد به ان در نظر گرفت مشکلاتی نظیر عدم قبول یک برند در یک کشور را باید به انها اضافه نمود.

برای حل این مشکل کارشناسان ثبت برند ویونا پیشنهاد می کنند برند خود را بصورت جهانی و بین المللی به ثبت برسانید.

ثبت برند بین المللی طبق معاهده بین المللی مادرید انجام می شود و در هر منطقه این اتحادیه یک نمایندگی فعال دارد. برای این منظور ابتدا باید برند را در کشور خود به ثبت برسانید و بعد با ارسال یک تقاضانامه به زبان انگلیسی برای نمایندگی اتحادیه جهانی ثبت برند WIPO برند خود را به ثبت برسانید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری در اردبیل

برند را هم می توان بصورت حقوقی و هم بصورت حقیقی به ثبت رساند . برند های حقوقی مربوط به اشخاص حقوقی یعنی شرکت ها و موسسات  می باشد و برند های حقیقی را افراد حقیقی و کسبه ازاد می توانند به ثبت برسانند .

علاقمندان ثبت برند و علامت تجاری در اردبیل باید همانند سایر استان ها به تهران و اداره مالکیت معنوی با در دست داشتن مدارک زیر بسته به حقوقی و یا حقیقی بودنشان مراجعه نمایند. البته از قبل باید در سایت این اداره ثبت نام کرده باشند و برند مورد درخواست انها قبول شده باشد.

- اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت
 • ریز اقلام بر طبق جواز فعالیت
 • اشخاص حقیقی
 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی در  صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10
 • ریز اقلام طبق جواز فعالیت

موسسه حقوقی ویونا مفتخر خواهد بود که بتواند با هم میهنان عزیز در استان اردبیل همراه شود و مشکلات حقوقی انها مانند ثبت برند و علامت تجاری را از جانب انها در تهران و یا سایر مناطق کشور پیگیری نماید.

برای ثبت برند و علامت تجاری خود با ما تماس بگیرید.