ثبت برند در استان خراسان شمالی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.00 (تعداد رای 3)

استان خراسان شمالی در شمال شرق ایران و به مرکزیت شهر بیرجند می باشد. بیرجند بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر استان خراسان شمالی است. خراسان شمالی به دلایل زیادی در تجارت ایران نقش مهمی دارد. اولا که صنایع بزرگی در این استان فعال هستند مانند مجتمع پتروشیمی خراسان شمالی، کارخانه بزرگ سیمان، کارخانه چلاستیک بجنورد، مجتمع فولاد اسفراین، کارخانه لوله گستر اسفراین  و.. که هر کدام قسمت مهمی از نیاز های بازار داخلی و قسمتی از بازار خارجی را پوشش داده اند.

ثانیا منابع طبیعی عالی این استان مانند معادن اکسید الومینیوم، کلسیت، بنتونیت، باریت، ماسه سیسیلی، سنگ های تزئینی و ... در این استان باعث شده تا بسیاری از شرکت های بزرگ ایران نیاز خود را از این استان تامین نمایند.

برای بهبود شرایط اقتصادی جامعه ایرانی در این استان نیز باید همانند سایر استان های ایران اتکا به صنعت داخلی و دانش داخلی نقشی پر رنگ تر به خود بگیرد . این همه نعمت مختلف در این استان به همراه دانش و پشتوانه داخلی می تواند به راحتی چرخ های عظیم صنعتی را تنها با تکیه بر توانایی های داخلی به گردش در اورد.

همچنین تمامی شرکت ها و موسسات داخلی این استان تنها کافی است با ثبت یک برند و یا علامت تجاری محصولات و خدمات خود را بهتر به جامعه معرفی نمایند تا نه تنها خودشان به اعتبار و شهرت بالاتر دست پیدا کنند بلکه از وجود چنین شرکت ها و خدماتی در استان خراسان شمالی نیز سایر استان ها و شهر ها مطلع شوند.

ثبت برند و علامت تجاری نه تنها باعث معرفی شرکت ها و موسسات مختلف این استان در بازار های داخلی و خارجی خواهد شد بلکه موجب می شود تا بین محصولات این شرکت ها با سایر شرکت ها تمایز ایجاد شود.

اما ثبت شرکت و برند چه مزیت هایی برای شرکت های خراسان شمالی دارد؟

تنها نمی توان با تکیه بر این موضوع که برند به عنوان شناسنامه شرکت عمل می کند و محصولات شرکت را با سایر محصولات رقبا متمایز می کند اقدام به ثبت برند نمود. هر فرد بنا بر دیدگاه و خواست خود اقدام به خلق یک برند می کند. این برند کارایی های زیادی برای شرکت ها به همراه دارد. اما انچه مسلم است برخی از مزایای عمومی و همگانی شناخته شده برای برند می باشد.

مزایای عمومی ثبت برند در شرکت ها و موسسات مختاف غیر تجاری عبارتند از:

  • برند علامتی است که به دلیل منحصر به فرد بودن باعث می شود مشتریان و طرف های ذی نفع شرکت به راحتی محصولات و خدمات شرکت را از سایر شرکت ها و سازمان ها بخصوص شرکت ها و سازمان هایی که تولید مشابه دارند شناسایی کنند.
  • برند یک نشانه است که بواسطه آن شرکت ها می توانند محصولات خود را با محصولات شرکت های دیگر متفاوت و متمایز نمایند. بدین وسیله هر شرکت می تواند با شناسه و علامت خود در بازار حضور داشته باشد و این موضوع تفکیک محصولات شرکت ها را اسان تر خواهد کرد.
  • برند برترین ابزار برای بازار یابی محصولات و خدمات شرکت می باشد. با استفاده از برند بازار یاب های شرکت اقدام به معرفی محصولات شرکت می کنند . بخصوص اگر شرکت از نوع شرکت های خیلی بزرگ با تولیدات مختلف باشد و برای هر کدام از دسته های تولیدی خود یک برند داشته باشد این برند ها به کمک بازاریاب ها می اید تا بوسیله ان فروش شرکت را افزایش دهند.
  • برند یک علامت منحصر به فرد است. یعنی از زمان ثبت برند این برند متعلق به شما خواهد بود و هیچ فرد حقیقی و حقوقی تحت هیچ شرایطی نمی تواند از این برند استفاده نماید. از این رو در صورت موفقیت برند می تواند برند به عنوان عاملی جدید در درامد شرکت نقش داشته باشد به این صورت که علاقمندان به استفاده از بنرد شما با شما قرارداد همکاری منعقد خواهد کرد و برای استفاده از برند شما در مدت مشخصی هزینه های زیادی پرداخت خواهند کرد.
  • برند جز لاینفک موافقت نامه های اعطا نمایندگی می باشد .
  • موفقیت برند باعث خواهد شد که ارزش برند بالا برود . بنا بر این به برند به عنوان دارایی ارزشمندی در کسب و کار نگاه خواهد شد. شما در هر زمان می توانید برند های به شهرت و اعتبار رسیده خود را به فروش برسانید . حتی برخی از شرکت ها این راه را وسیله ای برای درامد جانبی خود به حساب می اورند.
  • وقتی برند و علامت تجاری معرف یک شرکت باشد، شرکت برای اینکه بتواند اعتبار برند خود را بالا ببرد مجبور خواهد بود تا تولیدات خود را با کیفیت تر و بهتر تولید کنند. در این حالت برند و یا علامت تجاری به عنوان محرکه ای در راستای انگیزه دادن به تولید کنندگان و شرکت های خدماتی در راستای تولید و خدمات برتر و با کیفیت تر می باشد.
  • اگر برند به موفقیت خوبی دست پیدا کند خود می تواند عاملی برای دریافت تسهیلات و خدمات بانکی و موسسات مالی و اعتباری باشد. هر چه برند شهرت بیشتری داشته باشد اعتماد بانک ها و موسسات مالی هم به شرکت برای اعطا تسهیلات بالاتر بیشتر خواهد بود.

علاقمندان به واردات و صادرات و همکاری با شرکت ها و نهاد های خارجی بسیار علاقمند هستند تا برند خود را به شکلی طراحی نمایند که در ان المان ها و حروف خارجی هم وجود داشته باشد بنابر این برای این منظور وجود کارت بازرگانی کمک خواهد کرد.

حتما برند خود را با مشاوره کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ویونا به ثبت برسانید تا اجازه سوء استفاده از ان را به دیگران ندهید. همکاران ما در موسسه حقوقی ویونا بصورت 24 ساعته اماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند.