ثبت برند در اهواز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.07 (تعداد رای 7)

اهواز از کلان شهری های مهم و صنعتی ایران و هفتمین شهر پر جمعیت ایران بزرگ می باشد.  اهواز به عنوان پایتخت استان خوزستان نقش بسیار ارزنده در شکوفایی صنعت در ایران بخصوص با توجه به موقعیت های استراتژیک و مهم منطقه ای خود دارد. اهواز با داشتن چندین شرکت ملی در دل خود به عنوان شهری پر از احترام در بین مردمان ایران زمین شناخته می شود. شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به عنوان بزرگ ترین تولید کننده نفت ایران، شرکت ملی حفاری ایران به عنوان بزرگترین شرکت حفاری ایران و انواع شرکت های بزرگ و صنعتی دیگر و شرکت ها مادر و تاثیر گذار در صنعت ایران در این شهر پر اهمیت واقع شده اند. رودخانه کارون و شرایط اقلیمی حاشیه این رودخانه و انواع جاذبه های گردشگری موجود در این شهر همچنین باعث شده تا مردم زیادی از داخل و خارج از ایران برای بازدید از این شهر هر ساله راهی اهواز شوند.

شهر اهواز به عنوان شهر بزرگ اقتصادی ایران با چندین کارخانه و شهرک صنعتی مادر و بزرگ و فرصت های سرمایه گذاری زیاد به عنوان شهر مورد توجه سرمایه گذاران می باشدکه همواره در تلاش برای به دست اوردن موقعیتی اقتصادی و تجاری در این شهر می باشند.

اهوازی ها از دیر باز برای موفقیت خود و شرکت ها و صنایع خود به برند سازی محصولات خود شهره بوده اند. استفاده از برند و علامت تجاری همیشه به عنوان المانی برای موفقیت شرکت های اهوازی در دستور کار این شرکت ها بوده و به همین دلیل مدیران موفقی را در این شهر می بینیم.

برند به عنوان شناسنامه محصولات و خدمات نقش تعیین کننده ای در اینده و اعتبار شرکت ها بر عهده دارد تا جایی که هر شرکتی که توانسته در برند سازی خود بهتر عمل نماید سود و اعتبار بیشتری هم به دست اورده و توانسته مشتریان خود را همیشه داشته باشد.

تجربه سو استفاده و برداشت غیر مجاز از برند های شرکت های موفق در دنیا به اثبات این موضوع کمک می کند که برای ثبت برند نباید تردید کرد. ثبت برند خیال مالک برند را از این بابت راحت خواهد کرد که تنها او و سازمان و یا شرکت او است که می تواند از این برند استفاده نماید و هیچ فرد دیگری نمی تواند از ان بهره برداری کند.

با توجه به گستردگی و تنوع محصولات و خدمات و همچنین رقابت بالا در بین شرکت ها ی مختلف برای به دست اوردن بازار بیشتر و لزوم ایجاد تمایز بین محصولات شرکت خود با سایر شرکت ها لزوم ثبت برند هم خود را بیشتر نشان می دهد. بخصوص در شهری مانند اهواز که اغلب شرکت ها در راستای صنایع استراتژیک نفتی و گازی و ... تقریبا فعالیت های مشابهی را انجام می دهند باید از ابزاری مانند برند برای تمایز خدمات و محصولات خود استفاده نمایند.

برند یا نشانه تجاری و یا علامت تجاری استفاده از مجموعه ای از تصویرها، خطوط، ویژگی ها و افکار و ... می باشد تا یک تولید کننده و یا خدمات رساننده بتواند با این ترکیب طراحی شده  افکار و احساسات و خواسته های خود را به مشتریان بشناساند. این برند در پس زمینه مفهومی خود به دنبال انتقال اطلاعات یک شرکت و افکار مدیران ان به مشتریان خود می باشد بنا بر این ایجاد یک طرح به تنهایی برای برند و علامت تجاری کفایت نمی کند و باید برای موفقیت یک برند و علامت تجاری به ان مفهوم درست و متناسبی با محصولات داده شود.

برند هایی که نتوانند تمایز مورد انتظار را در محصولات و خدمات به نمایش بگذارند ، از ایده ها و برند های دیگر تقلید کرده باشند و یا مشابه به انها طراحی شده باشند ، از حروف و تصاویر عام و یا کلی استفاده کرده باشند، از علامت های لشکری و کشور در ایده انها استفاده شده باشد، به حقوق انسانی احترام نگذاشته باشند و از معانی و مفاهیم غیر اخلاقی و نا متعارف استفاده کرده باشند و یا برند هایی که با اصول و عقاید ایران همخوانی نداشته باشند و ... نمی توانند در ایران به ثبت برسند.

برند باید مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و در چهار چوب اخلاقی و عرفی ایران طراحی شده باشد. برای ثبت برند همچنین باید به دستورالعمل های و ایین نامه های اداره مالکیت معنوی هم توجه شود و مستندات و مدارک لازم درست بر مبنای خواسته این اداره تنظیم و ارائه شوند.

هر فرد حقیقی و حقوقی در ایران و مطابق با قوانین ایران می تواند اقدام به ثبت برند بکند و محدودیتی در این موضوع وجود ندارد . حتی این افراد می توانند به هر تعداد که می خواهند برند به نام خود به ثبت برسانند و در صورت نیاز با رعایت چهارچوب مقررات اقدام به انتقال و یا واگذاری برند و علامت های تجاری خود به دیگران بکنند. حتی می توانند در شرایط مورد توافق  وبا عقد قرار دادی معتبر در دفاتر اسناد رسمی اقدام به واگذاری حق انحصاری خود برای استفاده از برند و علامت تجاری به سایرین برای مدتی مشخص و با دریافت حق اجازه خود بکنند.

برند در ایران در اداره مالکیت معنوی باید به ثبت برسد و برای این منظور باید مدارک و مستندات حقوقی با مشاوره شرکت های حقوقی واجد صلاحیت مانند شرکت حقوقی ویونا اماده و ارائه شوند. برای این موضوع بهتر است وکالتنامه ای به کارشناسان و متخصصین این شرکت داده شود تا ثبت برند و علامت تجاری شما با شرایط شما و با بهترین کیفیت انجام شود.

مدارک لازم برای ثبت برند و علامت تجاری در ایران به تفکیک مدارک حقوقی و حقیقی ثبت برند عبارتند از:

اشخاص حقوقی

  • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
  • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس

تبصره : چنانچه مجوزی به نام شرکت وجود ندارد و شرکت رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل به صورت شخصی داشته باشند برای ثبت قابل قبول می باشد .

  • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت
  • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
  • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
  • مهر شرکت

اشخاص حقیقی

  • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
  • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
  • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی
  • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10

برای ثبت برند و علامت تجاری همین امروز با تماس با کارشناسان و متخصصین موسسه حقوقی ویونا از مشاوره تخصصی انها بهره مند شده و در صورت رضایت با دادن وکالتنامه ای به وکلای ما کار ثبت برند خود را به ما واگذار نمایید تا با کمترین هزینه و در کم ترین زمان بهترن برند برای شما به ثبت برسد.