ثبت برند در ایلام

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.50 (تعداد رای 6)

یکی از شهر های کوچک و محبوب ایران زمین شهر ایلام می باشدکه با توجه به مساحت نه چندان زیاد خود تاثیرات بسیار زیادی در اقتصاد و گردشگری ایران دارد. قرار گرفتن این شهر در حصاری از کوه ها و ارتفاعات جنگلی باعث شده تا  هر ساله عده زیادی برای دیدن این شهر به این شهر سفر کنند.

اقتصاد این شهر بیشتر مبتنی بر صنایع و کشاورزی می باشد. ایلام با داشتن کارخانجات مهم و مشهوری همچون پالایشگاه گاز ایلام، پتروشیمی ایلام،  کارخانه سیمان ، نخ، مواد غذایی و ... توانسته بخش عظیمی از خواسته های داخلی استان و همچنین سایر استان های کشور را براورده نماید. از مهم ترین شاخصه های این شهر قرار گرفتن در مسیر مسافرین کربلا می باشد که این موضوع شهرت و محبوبیت این شهر را افزون نموده و تاثیرات بیشتری در اقتصاد این شهر گذاشته است.

اما پتانسیل بالای اقتصادی و صنعتی این شهر می تواند از انچه که هست هم بیشتر به رشد تولیدات داخلی و خدمات و صنایع ملی کمک کند. خوشبختانه رشد جمعیت تحصیلکرده شهر ایلام و تلاش این جوانان برای در دست گرفتن قسمتی از تجارت و نیاز های داخلی با ثبت شرکت و موسسات مختلف باعث شده تا نگاه اقتصادی و رقابتی بهتری در سطح این شهر بر قرار شود.

رقابت در صنایع و تجارت های مختلف نیاز به سرمایه گذاری دارد . این سرمایه گذاری در وجهه های مختلف و راه های مختلف انجام می شود و همین موضوعات می تواند باعث توانمندی اقتصادی هر چه بیشتر یک شهر و یا منطقه شود.

اما سرمایه گذاری با دیدگاه موفقیت انجام می شود و برای موفق بودن در سرمایه گذاری باید از یک نماد و الگوی صنعتی و یا به عبارت صحیح از یک برند و علامت تجاری خوب باید استفاده کرد. باید یک نشان تجاری و یا علامتی باشد که شما با سرمایه گذاری بر روی ان مشتریان خود را به دست بیاورید.

برند ترکیبی از نقوش و خطوط و سایه ها و ترکیبات گرافیکی با قدرت انتقال پیام و مفهوم برای مشتریان می باشد . برند نشانی است که به مشتریان داده می شود تا شما را از رقبا تمیز دهد . یک برند و نشان تجاری شناسنامه و کارت شناسایی است که شما برای محصولات خود تعریف می کنید. شناسنامه ای که می توانید وجهه دهید، مفهوم دهید و برای ان هدف گذاری کنید. شناسنامه ای که بر عکس شناسنامه افراد  توسط خود شما ساخته و طراحی می شود پس باید خیلی دقیق و درست طراحی شود.

برند موقعی هویت و اعتبار به محصولات شما می دهد که ابتدا از راه اصولی و قانونی به ثبت برسد. برای این منظور باید طرحی منحصر به فرد و خاص خود داشته باشید که بدون تقلید و مشابه برند های دیگر و صرفا برای شما طراحی شده باشد. شما خالق برندی باید باشید که شما را منحصر به فرد نشان بدهد و نه شرکت و یا فردی که از سایرین پیروی می کند.

فرایند ثبت برند

برند یا باید توسط خودتان به ثبت برسد و یا توسط وکیل و نماینده حقوقی شما.

ثبت برند توسط خود افراد به تخصص های حقوقی و قانونی خاصی نیاز ندارد ولی باید در هر صورت متقاضی ثبت  تا اندازه ای برای ثبت برند شناخت از مسائل حقوقی داشته باشد تا در هنگام تکمیل مستندات و تهیه مدارک لازم دچار اشتباهات فاحش و معمول در ثبت برند و علامت تجاری خود نشود.

به این منظور باید متقاضی یک تقاضانامه و یک اظهارنامه ثبت برند تهیه نماید و دلایل ثبت برند ، نام و نام خانوادگی خود و یا مشخصات شرکت و ... را در سایت مالکیت معنوی به همراه تمامی مدارک درخواست شده بارگذاری نماید.

سپس کارشناسان ثبت برند در این اداره مدارک و تقاضا و همچنین اظهارنامه را بررسی و در صورتیکه مشکلی در روند ثبت نبود برای ارائه مدارک اصلی و مشخصات اصلی با متقاضی تماس گرفته می شود که در این صورت باید متقاضی با در دست داشتن مدارک اصل ثبت برند به محل اداره مالکیت معنوی مراجعه و فرایند ثبت برند را تکمیل و نهایتا با پرداخت هزینه ثبت برند و علامت تجاری و انتشار این برند در روزنامه رسمی کشور و روزنامه کثیر الانتشار برند خود را به ثبت برساند.

به دلیل وجود اداره مالکیت معنوی در تهران و نیاز به داشتن مدارک و احتمالا رفت و امد زیاد خود سازمان ثبت برند یا اداره مالکیت معنوی هم توصیه می کند فرایند ثبت برند و علامت تجاری توسط شرکت های حقوقی اگاه به موضوع ثبت انجام شود.

ثبت برند اما توسط موسسات حقوقی بسیار ساده تر است. موسسه حقوقی ویونا به عنوان برترین شرکت در زمینه ثبت برند از زمان تماس شما وکالتنامه ای از شما دریافت خواهد کرد که در ان اجازه به ما می دهید تا موضوع برند شما را پیگیری نماییم. در این حالت موسسه حقوقی ویونا از طرف شما و با مشاوره شما در کمترین زمان و بهترین شرایط برند شما را به ثبت خواهد رساند و تنها هزینه های مورد نیاز را شما در مواقع لازم پرداخت خواهید نمود.

برند به عنوان مهم ترین نشانه و علامت تجاری شما قرار است در خصوص شخصیت صاحب برند تولیدات و خدمات شما با جامعه روبه رو شود. بنابر این این علامت بسیار مهم و تاثیر گذار است و نباید با عجله و شتاب و بدون داشتن طرح و ایده مناسب و اینده نگری برند ثبت شود.

همچنین در نظر داشته باشید که ابتدا حتما برند خود را به ثبت برسانید و سپس برای معرفی و مدیریت ان اقدام نمایید تا در صورت عدم پذیرش برند شما توسط کارشناسان اداره مالکیت معنوی خسارت زیادی را متحمل نشوید.

برای ثبت برند و علامت تجاری مدارکی باید تهیه و ارائه شود که عبارتند از:

اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت
 • ریز اقلام بر طبق جواز فعالیت
 • اشخاص حقیقی
 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی در  صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10
 • ریز اقلام طبق جواز فعالیت

کادر متخصص و مجرب موسسه حقوقی ویونا مفتخر خواهد بود تا به عنوان بخشی از سازمان و شرکت شما خدمات حقوقی شما مانند ثبت برند و علامت های تجاری را انجام دهد.

کارشناسان ما با جلساتی که با مدیران شما برگزار خواهند کرد نظرات و خواسته های شما را جمع بندی و طرحی که مورد نظر شما است را اماده می کنند. این کار می تواند توسط کارشناسان خود شما و یا طراحان حرفه ای خارج از سازمان توسط خود شما و یا با معرفی خبره های این حوزه توسط ما انجام شود. سپس طرح اماده شده را برای ثبت در اختیار ما قرار می دهید  تا کارشناسان ما با تکیه بر تخصص و دانش خود در کمترین زمان طرح مورد نظر شما را به ثبت برسانند و در صورت نیاز و علاقه شما این برند حتی بصورت بین المللی هم به ثبت رسانده شود.