ثبت برند در خراسان جنوبی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 1.63 (تعداد رای 4)

خراسان جنوبی با مرکزیت بیرجند یکی از استان های شرقی ایران است  که با 151193 کیلومتر مربع مساحت سومین استان ایران از نظر بزرگی می باشد. اما با تمام بزرگی با داشتن جمعیتی حدود 732192 نفر یکی از کم جمعیت ترین استان های ایران است.

این استان پتانسیل های بالایی در اقتصاد و تجارت ایران دارد و شرکت های زیادی در مناطق صنعتی و نیمه صنعتی و حتی شهری این استان در حال فعالیت می باشند.  زرشک ، اناب و پس از انها زعفران و پنبه یکی از برترین تولیدات این استان بوده که باعث ورود سرمایه های زیادی هم به کشور به دلیل مرغوبیت بالا و مشتری زیاد در سایر نقاط جهان شده است. صنایع باغداری و تولید میوه هم در این استان با تولید برترین تولیدات از نوع انار، پسته؛ بادام، سیب، گلابی ، به، گیلاس و ... حرف های زیادی برای گفتن دارد.

خوشبختانه در حوزه صنعت نیز شرکت های زیادی در این استان فعالیت می کنند و هر روز با ثبت شرکت های جدید در حوزه های مهم صنعتی این استان مانند تولید ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، محصولات فلزی، تجهیزات حمل و نقل، محصولات کاغذی، و ... بر تعداد انها افزوده می شود.  این استان با داشتن  5 شهرک صنعتی بزرگ  یکی از صنعتی ترین استان های ایران می باشد.

وفور صنایع و معادن زیاد در این استان و همت مردم پر تلاش این استان باعث شده تا دید اقتصادی خوبی در این منطقه حاکم شود. رقابت سالم و پویایی نیز همراه با رفاقت در بین صنعتگران و فعالان تجاری این استان قرار دارد و هر یک با استفاده از تکنیک های مختلف در تلاش هستند تا به بازار بهتر و توسعه یافته تری دست پیدا کنند.

ثبت برند و علامت تجاری به عنوان یکی از بهترین ابزار های بازار یابی و تمایز بین محصولات و خدمات شرکت ها در این استان به تازگی حال و هوایی دیگر پیدا کرده است. شرکت های نوبنیاد و تازه تاسیس با رویکرد ثبت برند و علامت های تجاری در تلاش هستند تا با استفاده از این نشان های تجاری در بین مشتریان داخلی و خارجی بیشتر خود را معرفی کنند.

رشد دانش و تخصص باعث شده تا اهمیت داشتن برند های تجاری در بین  صنعتگران و شرکت های توسعه یافته و رو به توسعه این استان بیشتر محسوس شود و همین موضوع دیدگاه تازه ای را برای انها به وجود اورده است.

اما ثبت برند و علامت تجاری چه کمکی به این شرکت ها و موسسات غیر تجاری در استان خراسان جنوبی کرده است؟

برند استفاده از نقوش و طرح ها و خط ها و نشان های مختلف با همراه کردن حروف و اعداد در برخی مواقع و یا ترکیب نقش های سه بعدی و ... است که به عنوان یک نشان منحصر به فرد محصولات یک شرکت را از سایر محصولات متمایز می کند.

برند یا علامت تجاری با نام های ارم ، لوگو، نشان تجاری و ... هم شناخته می شود و در اصل شرکت ها به این منظور این نشان را خلق می کنند تا بتوانند در قالب این نشان ها نه تنها خود را به جامعه و مشتریان نشان داده و علامت خاص خود را داشته باشند بلکه بوسیله این نشان و برند می توانند شرایطی را ایجاد کنند تا شرکت ها و موسسات دیگر محصولاتشان با محصولات شرکت انها ترکیب نشده و قابل شناسایی بانشد و در واقع بین محصولات خودشان با انها تمایز ایجاد می کنند.

برند یک ابزار بسیار قدرتمند در دست بازار یابان خواهد بود تا با استفاده از ان بتوانند محصولاتی را تبلیغ و به فروش بیشتر انها کمک کنند.

برند یا علامت تجاری به عقیده بسیاری از متخصصین به عنوان شناسنامه محصولات معرفی می شود. شناسنامه ای که بر خلاف شناسنامه افراد معمولی توسط خود سازمان ساخته می شود و درست مانند افراد می تواند به خود شخصیت بگیرد.

یکی از مهم ترین کار هایی که شرکت ها باید پس از ثبت شرکت و اغاز فعالیت خود انجام بدهند ایجاد و طراحی یک تا چند برند تجاری است. برند حتی بیشتر از نام شرکت به یاد مشتریان خواهد ماند و اگر به خوبی در مدیریت و تبلیغ انها عمل شود می تواند تا سال های سال در ذهن مشتری به عنوان یک علامت قدرتمند نقش ببندید وباعث فروش مستمر و  وفاداری مشتریان به برند باشد.

ثبت برند و علامت تجاری با طراحی یک برند تجاری متفاوت است. برند باید با ایده و تفکر تولید کننده خلق شود و قبل از معرفی به بازار توسط بازاریابان  توسط یک موسسه حقوقی قدرتمند به ثبت برسد. موسسه حقوقی ویونا بهترین انتخاب برای شما به دلیل استفاده از برترین کارشناسان کشور در حوزه ثبت برند خواهد بود.

ثبت برند به شما این اطمینان خاطر را خواهد داد که هیچ کس از برند و علامت تجاری متعلق به شما به غیر از شما استفاده نخواهد کرد .

در تهران و در اداره مالکیت معنوی برند باید به ثبت برسد. برای این کار باید اظهارنامه ثبت تهیه شود و مدارک و مستندات مرتبط با خالق برند نیز باید ارائه شود.  

به یاد داشته باشید طراحی برند طبق شرایط و قوانینی باید صورت  بگیرد . هر گونه اشتباهی طرح برند شما را از بین خواهد برد و نمی توانید برند خود را به ثبت برسانید . برای ثبت برند اگر می خواهید برندی قوی و معتبر داشته باشید و به سادگی ان را ثبت کنید حتما از مشاوران حقوقی و وکلای کار بلد موسسه حقوقی ویونا راهنمایی دریافت نمایید.