ثبت برند در شیراز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.07 (تعداد رای 7)

شهر شیراز جایگاه ویژه ای در تاریخ و فرهنگ و هنر مردم ایران زمین دارد. شیراز به عنوان شهری هنرمند و هنرمند پرور همچنین از جوانب اقتصادی و تجاری نیز در ایران سهم عمده ای را به خود اختصاص داده و بار بسیاری از درامد ها و سرانه های درامدی کشور را بر دوش دارد. هزاران شرکت در این شهر در انواع موضوعات تجاری و اقتصادی با هم در رقابت هستند و هر روز نیز بر این تعداد افزوده می شود.

از انجایی که رشد و تعالی هر شرکت به رشد و توسعه اقتصادی ان منطقه  و رشد  اقتصادی مناطق مختلف به توسعه اقتصادی ایران می انجامد حمایت از شرکت ها و موسسات مختلف در اقصی نقاط ایران از جمله شیراز بسیار مورد اهمیت بوده و از این رو دولت توجه ویژه ای به شرکت ها و موسسات اقتصادی

در همه نقاط ایران از جمله شهر شیراز نموده است. استفاده از انواع تسهیلات و وام ها و ارائه انواع معافیت های مالیاتی از جمله این موارد هستند.

اما یکی از مواردی که می تواند به رشد و توسعه خود شرکت ها کمک کرده و به انها برای پیشی گرفتن از رقبا کمک زیادی بکند داشتن یک برند مطرح و شناخته شده می باشد. برند یا علامت تجاری نشانه ای است که بواسطه ان مشتریان در هر نقطه می توانند محصولات و خدمات یک شرکت را تشخیص داده و نسبت به تمایز این محصولات با سایر محصولات مشابه اقدام نماید.

برند شاخصه کلیدی و مهمی در شرکت های پیشرو می باشد و بسیاری از شرکت ها و سازمان های بزرگ برای به دست اورن موفقیت خود مدیون برند های موفق خود هستند. برند توانایی معرفی جایگاه و ارزش محصولات، کیفیت محصولات، توانایی رقابتی انها و حتی جایگاه جغرافیایی محصولات و خدمات را دارا می باشد.

تفاوتی نمی کند که شرکت در تهران فعالیت بکند ویا در شیراز و یا هرشهر و استان دیگری. وقتی یک برند و علامت تجاری خوب داشته باشید می توانید در هر نقطه ای از ایران و حتی در بازار های بین المللی سرمایه گذاری نموده و مشتریان و خریداران خود را داشته باشید. در ایران هر روز بر شرکت های موفقی که از نقاط مختلف ایران محصولات خود را تا قلب پایتخت و حتی به قلب اروپا صادر می کنند افزوده می شود و بی شک وجود برند و یا برند های تجاری این شرکتها در این موفقیت و نفوذ شرکت ها بی تاثیر نبوده است.

پس به یاد داشته باشید با سرمایه گذاری مناسب برای خلق یک برند و ارزش افرینی برای علامت تجاری و یا برند خود می توانید یک برند مطرح برای خود داشته باشید. اما داشتن یک برند موفق و زیبا و قابل نفوذ به تنهایی کفایت نمی کند. برای اینکه بتوان از این برند به خوبی استفاده کرد و تماما از این برند و علامت تجاری خیالمان راحت باشد باید ان را به ثبت برسانیم.

در همه نقاط دنیا شرکت ها و موسسات این کشور ها  برند و علامت های تجاری خود را در کشور خود به ثبت می رسانند. در ایران نیز برند توسط دولت محافظت خواهد شد به شرط اینکه ابتدا این برند ثبت شود.

ثبت برند و علائم تجاری توسط اداره مالکیت معنوی در تهران انجام می شود. هر فرد یا شخص حقیقی و یا حقوقی می تواند برند منحصر به خود را به ثبت برساند و برای ثبت برند و علامت تجاری مالکیت بر شخصیت حقوقی ملاک نخواهد بود. اداره مالکیت معنوی در تهران قرار دارد و این اداره هنوز در هیچ یک از شهرستان ها و شهر های ایران شعبه و یا نمایندگی نداشته و به همین دلیل باید افراد متقاضی ثبت برند برای نهایی شدن برند خود به تهران مراجعه نمایند.

البته فقط برای نهایی شدن برند و علامت تجاری باید به تهران مسافرت کرد زیرا ثبت برند و علامت تجاری اخیرا توسط سایت اداره مالکیت معنوی ممکن شده است. متقاضیان باید به این سایت مراجعه و مدارک و مستندات لازم را فراهم نمایند و سپس بر روی یک هارد اسکن و ذخیره نموده و در صفحات مورد درخواست خود بارگذاری نمایند.

برخی از اسناد و مدارک عمومی بوده و تهیه انها اساسا نیازی به تخصص خاصی ندارد مانند شناسنامه و کارت ملی و حتی مشخصات افراد ولی برخی از مدارک مانند تقاضای ثبت و اظهارنامه ثبت نیازدارند تا با مشورت یک حقوق دان و فرد اگاه به مسائل حقوقی تکمیل و اماده شوند. زیرا هرگونه اشتباهی می تواند تبعاتی ناراحت کننده برای شما به دنبال داشته باشد و یا باعث شود شما مجبور شوید هزینه های اضافی پرداخت نمایید.

قبلا ثبت برند و علائم تجاری در تهران و توسط خود افراد انجام می شد و وقت و هزینه زیادی از متقاضیان می گرفت. اما امروزه وجود موسسات حقوقی مانند موسسه حقوقی ویونا این همه پیچیدگی و مشکلات را برای شما اسان کرده است. شما می توانید با ارائه یک برگ وکالتنامه به مشاوران و متخصصین شرکت ویونا بدون هیچ گونه مشکل و رفت و امد خاصی برند مورد علاقه خود را در زمان مناسب تحویل بگیرید.

برند و علامت تجاری شناسنامه و هویت محصولات و خدمات شرکت ها است که بواسطه ان می توانند اقدام به تمایز دادن به محصولات خود و همچنین مطرح نموده و فروختن محصولات خود بکنند. بازار یابی محصولات و خدمات شما با برند های مطرح و ثبت شده کاری بسیار راحت تر می باشد و با ثبت برند خیال شما از مالکیت شما نسبت  به برند و علامت تجاری راحت خواهد بود.

برند ها و علامت های تجاری که به ثبت برسند به مالک برند این امکان را می دهند که از برند خود توسط مراجع قانونی محافظت نمایند و اجازه هیچ گونه دخل و تصرفی به دیگران را نخواهند داد. برند می تواند شهرت و اوازه مورد انتظارتان را برای شما فراهم نماید و شرکت و شخصت شما را اعتبار بیشتری بدهد.

بواسطه برند ها و علامت های تجاری نه تنها اعتبار بالاتری کسب خواهید کرد بلکه می توانید از این اعتبار برای خود تسهیلات و خدمات بهتری را هم فراهم نمایید. فراموش نکنید بانک ها و موسسات مالی به شرکت های دارای برند و علامت های تجاری بیشتر بها خواهند داد و تسهیلات بیشتری با شرایط بهتری به انها خواهند پرداخت.

مدارک مورد نیاز برای علامت تجاری در شیراز

اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت
 • ریز اقلام بر طبق جواز فعالیت

اشخاص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10
 • ریز اقلام طبق جواز فعالیت

ثبت برند و علامت تجاری در شیراز در صورتیکه با هدف و برنامه باشد و به خوبی انجام پذیرد و چنانچه برند و علامت تجاری به خوبی مفهوم دهی شده باشند و برای انها برنامه های عملیاتی و اهدفا کلان خوبی تعریف شده باشد می توانند شما را در صدر شرکت های موجود در ایران در حوزه خدمات  و تولیدات موضوعی خودتان قرار دهند.

موسسه حقوقی ویونا یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های حقوقی فعالی در ایران به مشتریان خود در شیراز و یا هر نقطه دیگر ایران تضمین می دهد که ثبت برند و علامت تجاری با خواست انها و با کیفیتی عالی انجام خواهد شد . تنها کافی است برای طراحی و ثبت برند و علامت تجاری خود با ما در تماس باشید.