ثبت برند در مشهد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.88 (تعداد رای 4)

شهر مشهد بعد از تهران به جهت موقعیت مذهبی، صنعتی و جغرافیایی دومین شهر بزرگ و مهم اقتصادی ایران نامیده می شود. مشهد به عنوان پایتخت اقتصادی  و مرکز مبادلات اسیای میانه از زمان های دور شناخته می شده است وبه  دلیل وجود راه ابریشم بین غرب و شرق و راه ادویه بین شمال و جنوب در این شهر مشهد شهرز مهم اقتصادی ایران می باشد.

مشهد بزرگترین شهر زیارتی ایران می باشد و به همین دلیل بیشترین مسافر در طول سال از جای جای ایران و همچنین سایر کشور ها به این شهر مسافرت می کنند و صنعت گردشگری در این شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کشاورزی و هنر دستی مردمان مشهد نیز از جاذبه های اقتصادی دیگر این شهر مهم می باشد که همه  باعث شده که تاثیر اقتصادی این شهر در درامد ارزی ایران و رقابت پذیری حضور شرکت ها و موسسات مختلف  در این شهر به واسطه حضور مستقیم و یا تاسیس نمایندگی و شعبات داخلی و خارجی بسیار حائز اهمیت باشد.

وجود صنایع مختلف  و رقابتی نزدیک به هم در این شهر بزرگ شناخت ویژگی ها و تولید کنندگان محصولات مختلف در این شهر را با مشکلات بسیار زیادی مواجه کرده است. هر چند اخیرا این موضوع کمی به واسطه تعیین برند و ثبت برند و علامت های تجاری متفاوت کمی بهتر شده است ولی لزوم توجه به این امر در سایر شرکت های تولیدی و خدماتی این شهر هنوز هم به عنوان یک اصل باید در نظر گرفته شود.

برند با نام های برند ، علامت تجاری، نشان تجاری، ارم ، لوگو  و... تعریف می شود و توانایی این را دارد که به عنوان مهم ترین پارامتر تعیین کننده محصولات شما عمل نماید . برند یا علامت تجاری نقش تمایز دهنده به محصولات و خدمات مختلف بخصوص خدمات و محصولات هم خانواده و مشابه را به خوبی ایفا می کند و مشتریان بدون در نظر گرفتن نوع محصول به راحتی می توانند با نگاه بر لوگو یا برند شما محصولات شما را از سایر رقبا تشخیص دهند.

برای ثبت برند یا علامت تجاری باید به ادرس اینترنتی اداره مالکیت صنعتی مراجعه نمایید و در انجا ثبت نام کرده و مشخصات برندی که می خواهید را اعلام نمایید. برای برند های خود باید از قبل اظهارنامه، تقاضانامه و سایر مدارک حقوقی لازم را تهیه نموده باشید.

کارشناسان  و متخصصین ثبت برند ویونا برای تهیه مدارک و مستندات لازم شما را همراهی خواهند نمود.

همچنین این برند باید در اداره مالکیت معنوی واقع در تهران به ثبت برسد و در هیچ یک از شهرستان ها و حتی شهر بزرگ مشهد نمایندگی و شعبه مستقلی از این اداره وجود ندارد. به همین منظور باید برای انجام مراحل قانونی و ثبت نهایی برند خود به تهران مراجعه نمایید که به دلیل عدم شناخت کافی که نسبت به مسائل حقوقی ثبت برند دارید و همچنین هزینه های زیاد برای رفت و امد و تهیه مدارک پیشنها می کنیم به وکلا و متخصصین ثبت برند ویونا اعتماد کرده و با پرداخت هزینه اندکی در کم ترین زمان برند خود را اماده تحویل بگیرید.

چرا باید برند ثبت کنید؟

برند بر روی محصولات به عنوان شکل تجاری و نشان تجاری و یا به عبارت بهتر به عنوان مدرک شناسایی محصولات شما عمل می کند. محصولاتی که بدون برند و علامت تجاری وارد بازار می شوند جایگاه مناسبی در بین مصرف کنندگان ندارند چرا که حتی افراد و مشتریانی هم که شناخت کافی نسبت به برند ندارند این محصولات را بی هویت تشخیص می دهند.

لذا برند به محصول هویت و وجهه می دهد ، باعث تمایز محصولات و خدمات شما می شود و به عنوان یک ابزار قوی و کارامد در راستای بازار یابی و فروش محصولات شما عمل خواهد کرد.

طراحی یک برند می تواند به شما این انگیزه و دیدگاه را بدهد که برای موفقیت بیشتر خود تلاش بیشتری بکنید، کیفیت و کمیت محصولات خود را افزایش بدهید، در راستای رضایت مشتریان خود کوشش کنید و از هیچ تلاشی برای بهره وری بیشتر کوتاهی نکنید چرا که شما ابزاری را به مردم داده اید که از روی این ابزار شما را قضاورت خواهند کرد و چنانچه خواسته خود را در این برند ببینند مطمئنا برای خرید محصولات و خدمات مشابه نیز انتخاب اولشان شما خواهید بود.

برند یک نشان تجاری منحصر به خود شما است و زمانی که ان را ثبت نمایید تنها این شما هستید که می توانید از این برند بهره برداری نمایید. سایر افراد و شرکت ها تنها در صورت توافق و عقد قرار داد با شما می توانند از برند و علامت شما استفاده کنند. با ثبت برند در اداره مالکیت معنوی دولت موظف خواهد شد که در طول اعتبار این علامت که از مدت ثبت 10 سال می باشد از این علامت به نفع شما دفاع کند و اجازه هیچگونه دخل و تصرفی را به هیچ کس ندهد.

با ثبت برند خیال خود را راحت تر خواهید کرد که در صورت موفقیت در برند سازی و برندینگ محصولات خود از تمامی سرمایه ای که کرده اید نتیجه خواهید گرفت و خدایی نا کرده فرد و یا شرکتی به طمع استفاده از موفقیت شما بر نخواهد امد و وجهه شما را هدف قرار نخواهد داد.

برند نشان تجاری شرکت ها است و نباید نشان تجاری را  با شکل تجاری اشتباه گرفت.

نشان تجاری همان برند است که وظایف ان اورده شد و به شما برای بازاریابی و وجهه سازی و تمایز محصولاتتان کمک می کند. اما شکل تجاری یک ایده صنعتی است . استفاده از طرح های صنعتی برای بسته بندی و تزئین و ... که اغلب در قالب ظروف مختلف دیده می شوند. این اشکال تجاری نیز به نام خود شرکت ها در در اداره مالکیت صنعتی قابل ثبت هستند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند در مشهد

- اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت
 • ریز اقلام بر طبق جواز فعالیت

اشخاص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی در  صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10
 • ریز اقلام طبق جواز فعالیت

ثبت برند در مشهد به دلیل شرایط ویژه اقتصادی و دسترسی راحت به بازار های داخلی و اسیای میانه بسیار حائز اهمیت است. شرکت ها و موسسات بزرگ جهانی با شرکت ها و موسساتی کار می کنند که اعتبار بالاتری داشته باشند و برای قضاوت در خصوص اعتبار شرکت ها از برند های انها به عنوان ابزار جستجو استفاده می شود.

برای ثبت برند و علامت تجاری به بهترین های ایران در این حوزه  که در موسسه حقوقی ویونا گرد هم جمع شده اند تا به شما کمک نمایند ایمان داشته باشید و با ما تماس بگیرید.