ایجاد برند لوازم آشپزخانه صنعتی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 8)

وقتی صحبت از لوازم آشپزخانه صنعتی باشد طیف وسیعی از تجهیزات و لوازم آشپزخانه ای اعم از تجهیزات رستورانی، فست فودی، کترینگ و یا حتی وسایل کافی شاپ و قهوه خانه و غیره را شامل می شود. انواع مختلفی از اجاق گاز، فر، دیگ، گریل، سرخ کن، قالب های پیتزا، قهوه ساز، آسیاب ،سیب زمینی پوست کن و صدها نوع دستگاه و لوازم دیگر در خانواده لوازم آشپزخانه صنعتی قرار دارند.

بنابراین طبیعی است که در خانواده وسیع لوازم و تجهیزات آشپزخانه ای و در بین انواع مختلف تولید کننده ، شناخته شدن و داشتن نام و نشان کار ساده ای نباشد. بخصوص اینکه در این بین انواع برند های خارجی از برند های چینی تا برترین برندهای شناخته شده جهانی نیز در ایران یافت می شوند.

اما همین وجود انواع مختلف تجهیزات و لوازم آشپزخانه و وجود فرصت های فراوان با توجه به پتانسیل بالای بازار به دلیل درخواست زیاد بازار برای راه اندازی انواع رستوران، کترینگ، فست فودی و غیره باعث شده تا افراد زیادی در این حوزه فرصت ورود داشته باشند و جای کار فراوانی در این بازار پر سود وجود داشته باشد. اما برای به دست آوردن نام و آوازه و اعتبار زیاد در این بازار و رقابت با رقبای گردن کلفت باید هوشمندانه عمل کرد.

ثبت برند یا علامت تجاری یکی از مهم ترین و هوشمندانه ترین اقداماتی است که شرکت ها و یا افراد حقیقی فعال در حوزه تولید یا حتی فروش لوازم آشپزخانه صنعتی برای داشتن رقابت بهتر در این بازار انتخاب می کنند. برند بخصوص برای افراد تولید کننده تجهیزات و لوازم آشپزخانه اهمیت بسیار زیادی دارد تا بتوانند با استفاده از این نام تجاری خود را به مشتریان بیشتری در داخل و خارج از ایران معرفی کرده و در روند بازاریابی و فروش خود و تبلیغات و برند سازی خود بسیار قوی تر عمل کنند.

چرا باید برای لوازم آشپزخانه صنعتی برند ثبت کرد؟

طبیعتا هر شرکتی با یک نام و موضوع اصلی فعالیت کار خود را آغاز می کند و برندی که این شرکت آن را ثبت می کند باید به گونه ای باشد که معرف و نشان دهنده حوزه فعالیت و کیفیت و پیام تولید کننده آن محصول باشد. برند تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیز باید به خوبی بتواند حوزه فعالیت شرکت را نشان دهد تا به خوبی به یاد مخاطب و مشتری شرکت بماند. برند های شناخته شده بازار به خوبی خود مبین این موضوع هستند. بنابراین مهم ترین اقدام برای داشتن و ثبت برند لوازم آشپزخانه صنعتی، انتخاب و آماده کردن یک برند مناسب است.

بسیاری از افراد با وجود اینکه برندی خوش نام و زیبا برای خود ایجاد می کنند اما برای ثبت این برند اقدامی انجام نمی دهند فارغ از اینکه این برند یا علامت تجاری خود یک نوع مالکیت است و اهمیت زیادی دارد که از این دارایی و مالکیت مراقبت شود. برندهای خوش نام زمانی که آوازه و شهرت خوبی به دست بیاورند مورد سو استفاده قرار می گیرند و اینجاست که بسیاری از برند های ثبت نشده آسیب می بینند و امکان دفاع از این برند نیز وجود ندارد. به همین جهت اهمیت دارد که پس از ثبت برند و قبل از اینکه از این برند مورد سرقت یا دزدی معنوی قرار بگیرد و یا فرد یا افرادی به دنبال آسیب زدن به آن باشند به ثبت برسد.

وقتی برند لوازم آشپزخانه صنعتی خود را به ثبت برسانید عملا مالک این برند شما خواهید بود و هر نوع سرمایه گذاری بر روی آن و سابقه خاص برند بر روی این دارایی و ارزش آن خواهد افزود. بسیاری از شرکت های بزرگ و شناخته شده نیز با برند های معتبر کار خواهند کرد و تنها افراد و شرکت هایی را به عنوان شریک و یا تامین کننده خود قبول خواهند کرد که دارای برند معتبر باشند. با ثبت علامت تجاری لوازم آشپزخانه صنعتی و به دنبال آن دریافت یک کارت بازرگانی، امکان ورود به دنیای تجارت خارجی بسیار مساعد تر خواهد بود و حتی بدون ثبت برند لوازم آشپزخانه صنعتی نمی توانید برای ثبت برند بین المللی خود اقدام کنید.

روش ثبت برند لوازم آشپزخانه صنعتی

برای ثبت برند لوازم آشپزخانه صنعتی پس از اینکه برندی منحصر به فرد و بدون اقتباس و الگو برداری از دیگر برندهای داخلی و خارجی را برای صنعت لوازم آشپزخانه خود طراحی کردید باید قبل از هر اقدامی برای استعلام برند اقدام کنید. استعلام برند به شما خواهد گفت که آیا می توانید برای ثبت علامت تجاری لوازم آشپزخانه خود اقدام کنید یا خیر. زیرا ممکن است این برند قبلا انتخاب شده باشد و یا به دلایلی قابل ثبت نباشد.

برای استعلام برند می توانید از خود سازمان ثبت علائم تجاری و یا توسط از طریق موسسه ویونا اقدام کنید. کارشناسان موسسه ویونا با دسترسی مستقیم به سایت ثبت علائم تجاری در سریع ترین زمان کار استعلام برند را برای شما انجام خواهند داد.

پس از استعلام و در صورت امکان ثبت برند لوازم آشپزخانه صنعتی باید با درخواست خود را برای ثبت برند به صورت اینترنتی در سازمان ثبت علائم تجاری ارائه نمایید. به یاد داشته باشید که این کار بهتر است توسط کارشناسان واجد صلاحیت موسسه ویونا به دلیل اهمیت و قوانین مختلفی که در این حوزه وجود دارد انجام شود.

برند لوازم آشپزخانه صنعتی باید در طبقه 21 برند به ثبت برسد که مربوط به لوازم آشپزخانه، ظروف خانگی و ظروف آشپزخانه است. لازم به توضیح است که برند لوازم آشپزخانه صنعتی را هم افراد حقیقی و هم اشخاص حقوقی می توانند  به ثبت برسانند. این افراد ممکن است خود تولید کننده لوازم آشپزخانه صنعتی باشند و یا در این حوزه فعالیت می کنند.

مراحل ثبت برند لوازم آشپزخانه صنعتی

برای ثبت برند یا علامت تجاری لوازم آشپزخانه صنعتی باید بعد از ارائه یک طراحی و مشخص کردن نوع برند مراحل زیر انجام شود:

 • شخص حقیقی و یا حقوقی متقاضی باید مدارم و مستندات مورد نیاز که در ادامه توضیح داده خواهد شد را آماده کند.
 • سپس باید یک حساب کاربری در سایت مالکیت معنوی ( ثبت علائم تجاری) برای خود ایجاد کند
 • در مرحله بعدی باید اظهارنامه ثبت برند آماده شود که مشاور ثبت برند از موسسه ویونا در این مرحله به شما کمک زیادی خواهد کرد.
 • درخواست ثبت برند لوازم آشپزخانه باید برای معاونت ثبت علائم تجاری ارسال شود.
 • در این مرحله می توانید درخواست را برای ثبت برند داخلی و یا خارجی ارسال کنید که اداره مربوط به خود را دارد.
 • پس از ارسال درخواست، کارشناسان ثبت علائم تجاری درخواست را بررسی خواهند کرد. در این مرحله ممکن است اظهارنامه ثبت برند تایید، رد و یا با نقص مدرک مواجه شود. اگر رد شود دلیل رد درخواست مشخص می شود، اگر نقص مدرک باشد فرصت 30 روزه ای برای مرتفع شدن نقص داده می شود و اگر قبول شود باید مراحل بعدی انجام شود.
 • با تایید کارشناس مربوط درخواست ثبت علامت تجاری لوازم آشپزخانه برای درج و آگهی شدن در روزنامه رسمی ارسال می شود.
 • اصل مدارک برای تشکیل پرونده باید بعد از ارسال برای درج آگهی ارائه شود. در این مرحله باید هزینه های ثبت پرداخت شده و پرونده ثبت برند به صورت حضوری تکمیل و تشکیل شود.
 • پس از تشکیل پرونده ، موضوع برند ثبت آگهی روزنامه رسمی می شود.
 • در نهایت گواهینانه ثبت برند صادر می شود و برند تحت مالکیت متقاضی برای حداقل 10 سال قرار می گیرد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند لوازم آشپزخانه صنعتی افراد حقیقی

 • کارت ملی و شناسنامه متقاضی
 • نشانی محل سکونت و کد پستی
 • آدرس ایمیل متقاضی
 • وکالتنامه وکیل
 • شماره تماس متقاضی
 • تصویر علامت تجاری مورد درخواست
 • لیست کالا و خدمات مورد نظر در زمینه لوازم آشپزخانه
 • جواز تاسیس، جواز کسب، جواز بهره برداری و یا هر نوع مجوز صادره برای فعالیت از طرف مراجع ذی صلاح

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند لوازم آشپزخانه صنعتی افراد حقوقی

 • مدارک شناسایی مدیر عامل شرکت
 • روزنامه رسمی مربوط به تاسیس شرکت
 • کپی از روزنامه آخرین تغییرات شرکت
 • تصویر علامت تجاری یا برند مورد درخواست برای ثبت
 • مجوز فعالیت شرکت ( باید در موضوع لوازم آشپزخانه باشد)
 • تعیین طبقه یا طبقات برند و یا خدمات مورد نظر

تذکر: برای ثبت برند به صورت بین المللی و یا برند خارجی لوازم آشپزخانه صنعتی و یا استفاده از علائم لاتین در برند باید کارت بازرگانی نیز ارائه شود.

موسسه ویونا به عنوان موسسه ای پیشتاز در امور حقوقی و قانونی و ارائه خدمات مرتبط با ثبت برند و ثبت شرکت و انواع خدمات مشاوره ای و تخصصی به شرکت ها و موسسات تجاری و غیر تجاری، آماده ارائه خدمات حرفه ای و تضمین شده به متقاضیان ثبت برند لوازم آشپزخانه در جای جای ایران عزیز می باشد. شما می توانید به صورت تمام وقت از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما نیز در این حوزه بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها  

+2 # ایجاد برند لوازم آشپزخانه صنعتیحمیدرضا 1400-03-27 19:24
روش ثبت برند لوازم آشپزخانه صنعتی چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ایجاد برند لوازم آشپزخانه صنعتیکارشناس ثبتی 1400-03-27 19:30
برای ثبت برند لوازم آشپزخانه ابتدا باید یک نام منحصر به فرد و متناسب با موضوع فعالیت شرکت انتخاب کنید سعی کنید نام برند شما کپی و الگوبرداری از نام برندهای مشهور نباشد زیرا نه تنها این کار برند شما را مشهور نمی کند بلکه موجب می شود محصولات و برند شما کپی و تقلبی به نظر برسد. پس از انتخاب نام مناسب باید آن را استعلام بگیرید استعلام برند به شما خواهد گفت که آیا می توانید این نام را برای علامت تجاری لوازم آشپزخانه خود انتخاب کنید یا خیر. چون ممکن است این برند قبلا ثبت شده باشد و یا جز نامهای غیر قابل ثبت باشد. برای استعلام برند می توانید از طریق سایت سازمان ثبت علائم تجاری اقدام کنید. پس از استعلام و در صورت قابل ثبت بودن برند لوازم آشپزخانه صنعتی باید درخواست خود را به صورت اینترنتی در سامانه اداره ثبت علائم تجاری ثبت کنید. ثبت برند لوازم آشپزخانه صنعتی در طبقه 21 برند انجام می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ایجاد برند لوازم آشپزخانه صنعتیسپیده 1400-03-26 13:14
مزایای ثبت برند در حوزه لوازم آشپزخانه چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ایجاد برند لوازم آشپزخانه صنعتیکارشناس ثبتی 1400-03-26 13:23
• زمانیکه برند لوازم آشپزخانه صنعتی خود را ثبت کنید عملا شما مالک آن خواهید بود و هر گونه تلاش و سرمایه گذاری و تبلیغ روی آن ارزش آن را بالاتر خواهد برد.
• بسیاری از شرکت های بزرگ و معتبر تنها با برند های ثبت شده کار می کنند.
• با ثبت علامت تجاری لوازم آشپزخانه صنعتی و دریافت یک کارت بازرگانی، می توانید به تجارت در سطح بین المللی بپردازید. همچنین می توانید برای ثبت برند بین المللی خود اقدام کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ایجاد برند لوازم آشپزخانه صنعتیوحید 1400-03-25 15:59
ضرورت ثبت برند لوازم آشپزخانه چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ایجاد برند لوازم آشپزخانه صنعتیکارشناس ثبتی 1400-03-25 16:07
بسیاری از اشخاص و شرکتها با وجود اینکه سالها برای داشتن یک برند معتبر و خوشنام تلاش کرده اند اما برای ثبت برند خود هیچ اقدام قانونی انجام نداده اند این موضوع سبب می شود پس از اینکه برندها آوازه و شهرت خوبی به دست اورد مورد سو استفاده افراد متقلب و سودجو قرار گیرد و اینجاست که اهمیت ثبت برند در همه حوزه ها مخصوصا حوزه لوازم آشپزخانه که دارای گستردگی زیادی است نمود پیدا می کند وقتی شما برند خود را ثبت کنید در واقع آن را از گزند افراد سودجو در امان نگه داشته اید و در صورت بروز چنین مشکلی می توانید به راحتی از شخص خاطی شکایت کنید و حتی غرامت بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن