ثبت آنلاین برند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.90 (تعداد رای 10)

ثبت برند و علامت تجاری به یکی از خواسته های مهم اقتصادی و اجتماعی شرکت ها و اشخاص مختلف حقیقی و حقوقی تبدیل شده است. برند ها پس از اینکه طراحی شدند و همه ابعاد ان برای شرکت سنجیده شدند باید به ثبت برسند. فراموش نکنید ثبت قانونی برند موفقیت برند را تضمین می کند ولی در صورتیکه برند و علامت تجاری را به ثبت نرسانید در هر زمان باید نگران شکست و از دست دادن برند خود باشید چرا که ممکن است برند به نام دیگری به ثبت برسد و یا حتی از ان سو استفاده شود و شما قطعا نمی توانید برندی را که ثبت نکرده اید از دست دیگران نجات دهید.

برای ثبت برند و علائم تجاری قبلا باید به اداره مالکیت معنوی مراجعه می شد، چنیدن بار باید رفت و امد می شد تا مدارک تهیه و ارائه می شد و نهایتا نقص ها برطرف می شد و سپس بررسی و صلاحیت سنجی می شد و ... تا برند به ثبت می رسید. امروز با پیشرفت تکنولوژی هر چند هنوز هم می توان به اداره مالکیت معنوی مراجعه کرد ولی ثبت برند و علائم تجاری بصورت الکترونیک و انلاین امکانپذیر شده و تنها با داشتن دانشی مختصر درباره مسائل حقوقی که البته راهنمایی هایی هم دارد می توانید برند را به صورت الکترونیکی به ثبت برسانید.

هر چند برای این کار حضور در اداره مالکیت معنوی دیگر الزامی نیست و می توان راحت بصورت انلاین برند را ثبت کرد ولی باز هم به متخصصین ثبت برند برای ان کار مراجعه نمایند و با پرداخت هزینه کمی برند خود را با مشاوره انها به ثبت برسانید تا برای تهیه کردن مدارک و پیگیری ثبت برند و موفقیت در ثبت برند شانس خیلی بیشتری داشته باشید. بی شک متخصصین ثبت برند موسسه حقوقی ویونا بهترین انتخاب شما خواهند بود.

برای ثبت برند و علائم تجاری بصورت انلاین باید تمامی شرکت ها و اشخاصی که خواهان ثبت برند و علائم تجاری هستند ، ابتدا مدارک مورد نیاز را تهیه نموده و از هر کدام یک اسکن گرفته و به فایل کامپیوتر خود و یا یک حافظه کامپیوتری انتقال دهند و با مراجعه به سایت مالکیت صنعتی اقدام به ثبت نام در این سایت و درقسمت علائم تجاری بنمایند.

از قبل باید اظهارنامه ثبت برند توسط افراد متخصص تنظیم شود و سپس باید در مراحلی که درخواست بارگذاری هر یک از مدارک می شود مدرک مورد نظر بارگذاری شود. در قسمت اول باید اظهارنامه بارگذاری شود و سپس باید نام و مشخصات مالک برند اضافه شود. البته باید نوع برند هم تعیین شود که برند حقیقی است و یا حقوقی. برند های حقیقی مختص افراد حقیقی هستند و باید نام یک فرد به عنوان مالک برند وارد شود ولی برند های حقوقی  متعلق به شرکت ها و موسسات غیر تجاری هستند که باید نام یک نماینده به عنوان فردی که به نمایندگی از شرکت موارد ثبت را پیگیری می کند ارائه شود. برای این منظور اگر از وکیل استفاده می کنید بهتر است نام او به عنوان متولی پیگیری امور ثبت برند وارد شود.

نام فرد حقیقی و یا وکیل فرد حقوقی به منظور این وارد می شود که برای ابلاغ و تماس های مورد نیاز برای ارائه مدارک و یا اصلاحیه های لازم با او تماس گرفته شودو جایی برای نگرانی در این خصوص که برند به نام او به ثبت برسد نیست.

در قسمت بعد باید طبقه برند تعریف شود. طبقه برند یعنی اینکه برند شما برای چه دسته کالا و یا خدماتی به ثبت خواهد رسید. برای این منظور یا باید کد محصول را بشناسید و یا از قسمت جستجو با درج نام محصول و یا خدمت کد را دریافت و به طبقه برند اضافه نمایید.

پس از آن باید سایر مدارک مورد نیاز را به ترتیب درخواست بارگذاری نمایید. اگر مورد هایی دیگر توسط وکیل نیاز باشد در این قسمت می تواند برای شما اضافه نماید تا موفقیت ثبت برند را کمک نماید.

نهایتا با وارد کردن مدارک صفحه ای به شما نشان داده می شود که باید تمامی اطلاعات و مدارک را تایید نموده و در صورتیکه جایی نیاز به اصلاح داشت اقدام به اصلاح نموده و اطلاعات را دوباره ذخیره نمایید.

پس از آن باید هزینه ثبت برند بصورت اینترنتی واریز شود . وقتی این مبلغ واریز شود شماره پیگیری  و رمز برای شما ارسال می شود تا بتوانید به واسطه این شماره در مراحل بعدی وضعیت ثبت برند خود را پیگیری نمایید.

حدودا از زمان ثبت اظهارنامه دو تا سه ماه زمان نیاز است تا برند بررسی و نتیجه ثبت برند اعلام شود. نهایتا در صورتیکه برند با موافقت به ثبت برسد باید تمامی مدارکی که بارگذاری نمودید را به همراه چند کپی و مدارک دیگر مورد نیاز به اداره مالکیت صنعتی برده و تشکیل پرونده دهید. در این مرحله ثبت برند نهایی خواهد شد و هزینه ثبت نهایی برند هم باید واریز شود.

پس از واریز مبلغ ثبت نهایی علامت تجاری باید پیش نویس ثبت برند در یک روزنامه کثیر الانتشار و روزنامه رسمی کشور انتشار داده شود. برای این موضوع نیز باید متقاضی هزینه اگهی در روزنامه ها را بصورت الکترونیکی  پرداخت نماید. سپس برند نهایی می شود و پس از یک دوره 10 روزه باید برند مجددا در یک روزنامه اگهی شود که به اگهی دوم معروف می باشد و این هزینه را هم باید متقاضی تقبل نماید.

با گذشت ده روز کاری دیگر پس از اگهی دوم روزنامه باید یک نسخه کپی از اگهی دوم، یک نسخه کپی از اگهی اول ، یک نسخه کپی از تقاضای ثبت اولیه و روزنامه های رسمی ثبت برند برای اداره مالکیت صنعتی اراده شود تا گواهی 10 ساله ثبت برند برای متقاضی صادر شود.

در هر مرحله در صورت نقص در پرونده ها و یا درخواست و ... با شماره ای که در سایت در هنگام بارگذاری اطلاعات وارد شده بود از طرف دبیرخانه ثبت مالیکت صنعتی تماس گرفته خواهد شد تا ظرف مدت مشخصی برای اصلاح موارد اقدام شود. در صورتیکه این مدت به پایان برسد و اصلاحیه ها ارسال نشود عملا پرونده ثبت برند بسته خواهد شد و برای ثبت برند باید مجددا اقدام شود.

ثبت برند و علائم تجاری یک حرفه و تخصص است. حتی در صورتیکه فکر می کنید توانایی خوبی برای ثبت برند دارید و می توانید خود این کار را انجام دهید بهتر است با یک متخصص ثبت برند مشورت نمایید.

برند های ثبت شده به مدت 10 سال از زمان دریافت اظهارنامه ثبت اعتبار خواهند داشت و باید قبل از به پایان رسیدن این مدت و حداکثر 6 ماه زودتر برای ارائه مدارک لازم و تمدید اعتبار برند تقریبا مشابه مراحل ثبت برند اقدام شود. در صورتیکه این عمل انجام نپذیرد حداکثر 6 ماه اداره مالکیت صنعتی اولویت تمدید و ثبت مجدد برای را برای مالک قبلی برند حفظ خواهد کرد و پس از این مدت برند ممکن است به نام فرد دیگری به ثبت برسد.

اداره مالکیت صنعتی در تهران واقع شده و تنها متولی ثبت برند در ایران می باشد. این اداره در هیچ یک از شهرستان ها شعبه و یا نمایندگی ندارد و در صورتیکه هر یک از افراد خواهان ثبت برند در شهرستان ها می باشند باید خود و یا وکیل قانونی انها برای این منظوردر تهران اقدام نماید.

آدرس اداره مالکیت صنعتی : تهران میدان امام خمینی ره  خیابان فیاض بخش ساختمان قدیمی بانک ملی اداره مالکیت صنعتی.

کارشناسان و متخصصین ثبت برند ویونا با سال های تجربه و تخصص در کنار شما خواهند بود تا بتوانید برند خود را در کوتاه ترین زمان به ثبت رسانده و بدون رفت و امد های تکراری و خسته کننده و ریسک از دست دادن فرصت ثبت برند خود را با کیفیت مطلوب خودتان به ثبت برسانید.