ثبت شرکت ابنیه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

نیاز به مسکن اولین نیاز هر جامعه و هر انسانی می باشد، از زمانهای قدیم تا به امروز ساخت ابنیه ها به منظور استفاده های گوناگون توسط افراد متخصص این کار انجام شده است. با رشد روز افزون جمعیت نیاز به مسکن به شدت احساس شده و در مواردی تبدیل به یک بحران یا معضل شده است. لذا رسیدگی به این امر یکی از اولویت های هر جامعه ای می باشد که بایستی با یک دید تخصصی به آن توجه شود.

ساخت ابنیه های مختلف مسلما از اصول خاصی از محاسبات و ریاضیات پیروی می کند که  کوچکترین اشتباه در هر یک از موارد آن منجر به خسارات جبران ناپذیری خواهد شد.

ساخت مجتمع های مسکونی یا اداری و تجاری و ساخت هتل ها و اماکن ورزشی یا مواردی از این دست مسلماً نیازمند نیروی انسانی متعدد و هم چنین سرمایه گذاری مطمئن می باشد. به همین دلیل اشخاص به تنهایی قادر به انجام چنین پروژه هایی نمی باشند و حضور تیمی متخصص در این زمینه لازم و ضروری می باشد.

این تیم متخصص می تواند از مشارکت چند تن حقیقی یا حقوقی حاصل شود که به منظور دریافت، کارشناسی و انجام پروژه های عمرانی در کنار یکدیگر چنین خدماتی را در اختیار افراد متقاضی قرار میدهند.

البته لازم به ذکر است که لزوماً موسسین یا سهامدارانی که قصد ثبت شرکت ابنیه دارند نباید خود دارای تحصیلات مرتبط و یا سابقه مرتبط باشند چنانکه می توانند با ثبت شرکت با موضوع فعالیت ابنیه از افراد تحصیل کرده و مرتبط در این زمینه برای اجرای پروژه های مربوطه اقدام نمایند.

لذا ثبت شرکت با موضوع فعالیت ابنیه در انحصار افرادی که تحصیلات مربوطه را دارند نبوده و عموم مردم می توانند در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

به منظور ثبت شرکت با موضوع فعالیت ابنیه، فراهم آوردن مدارک شناسایی افرادی که در شرکت حضور خواهند داشت به علاوه گواهی عدم سوء پیشینه الزامی می باشد.

موضوع فعالیت شرکت ابنیه بایستی به گونه ای باشد که شرکت بتواند در تمام امور و پروژه هایی که مربوط به این بخش می باشد فعالیت نماید لذا ذکر تمام جزئیات و اشاره به موارد اساسی از ضروریاتی است که بایستی در موضوع فعالیت درخواستی در نظر گرفته شود.

ثبت شرکت ابنیه میتواند در قالب های مختلف به ثبت برسد ولی از آنجائیکه عموماً شرکتهای ابنیه یا عمرانی جهت انجام پروژه های سنگین نیازمند به دریافت تسهیلات از بانکها و موسسات اعتباری می باشند لذا توصیه می شود ثبت شرکت به صورت سهامی خاص انجام شود چرا که ثبت شرکت سهامی خاص باعث اعتبار بخشیدن به ماهیت شرکت شده و کمک بزرگی به شرکت جهت دستیابی به اهداف خود می نماید، همچنین شرکت در مناقصات و مزایداتی که مربوط به زمینه فعالیت شرکت می باشد با شرکت های سهامی خاص با سهولت و شانس بیشتری انجام می شود.

البته در خصوص ثبت شرکت سهامی خاص بایستی این نکته را هم در نظر گرفت که گردهم آوردن افراد مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص گاهاً یکی از مشکلاتی است که موسسین با آن روبرو می باشند, علی الخصوص در مورد بازرسین شرکت های سهامی خاص که طبق ماده 147 قانون تجارت افرادی که نسبت خویشاوندی با اعضای هیئت مدیره داشته باشند نمی توانند به عنوان بازرسین شرکت سهامی خاص انتخاب و معرفی گردند؛ چراکه وظیفه بازرسین رسیدگی به امور مالی و حسابهای شرکت بوده و نظارت بر اجرای قوانین توسط هیئت مدیره از دیگر وظایف بازرسین می باشد.

مراحل ثبت شرکت ابنیه به شکل زیر می باشد:

 • تماس با مشاوران موسسه ویونا و دریافت راهنمایی های لازم جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز
 • تکمیل موارد مورد نیاز جهت ثبت نام در سامانه اداره ثبت شرکتها به منظور استعلام و تایید نام شرکت:
 • تصویر برابر با اصل مدارک شناسایی تمام افراد
 • گواهی عدم سوء پیشینه تمام اعضای هیئت مدیره و مدیران
 • چنانچه شرکت به صورت سهامی خاص ثبت گردد بازرسین ملزم به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه میباشند.
 • تنظیم اسناد مربوطه متناسب با نوع شرکت درخواستی :
 • سهامی خاص( دو نسخه اظهارنامه، اساسنامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و صورتجلسه هیئت مدیره)
 • مسئولیت محدود ( دو نسخه تقاضانامه، اساسنامه، شرکتنامه و صورتجلسه)
 • امضای تمام اسناد توسط افراد حاضر در مجمع
 • در شرکتهای سهامی خاص افتتاح حساب بانکی و واریز حداقل 35 درصد سرمایه اولیه و ارائه مدارک مربوط
 • ارسال تمام مدارک و مستندات مربوطه به اداره ثبت شرکتها جهت بررسی های کارشناسی و صدور آگهی تاسیس

 مشاوران و کارشناسان موسسه ویونا بیصبرانه منتظر ایجاد فرصت خدمت رسانی به شما عزیزان بوده تا در ثبت شرکت بدون کوچکترین مشکلی به آنچه می خواهید برسید.