ثبت شرکت تولیدی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

رونق و رشد اقتصادی در هر کشوری منوط به رشد و توسعه تولید و تولیدی ها می باشد. وجود واحد های تولیدی به طور قابل توجهی منجر به اشتغال زایی و ایجاد درآمد در سطح جامعه خواهد شد و گردش های مالی که در نتیجه آن حاصل میگردد باعث رشد و توسعه دیگر صنایع و مشاغل میگردد. چنانچه به وضوح می توان دید در کشورهایی که بحث تولید مورد توجه قرار گرفته است وابستگی به کشورهای دیگر بسیار کمتر شده و خودکفایی در آن کشورها دیده می شود. جنبه دیگر حمایت از امر تولید، راه اندازی و توسعه بخش صادرات می باشد که نه تنها از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده بلکه منجر به ورود منابع مالی به کشور خواهد شد. لذا بر مسئولین واجب است تا بر تشکل هایی که در امر تولید فعالیت می کنند و یا اینکه قصد ورود به این عرصه را دارند توجه ویژه نموده و حمایت خود را به هر شکل ممکن نشان دهند.

از طرفی برای ساماندهی و برنامه ریزی به حمایت های فوق و به طور کلی وجود نظم و یکپارچگی لازم است تا اشخاصی که در زمینه تولید فعال می باشند اقدام به معرفی خود در قالب اشخاص حقوقی نمایند تا از حمایت ها و تسهیلات موجود بهره مند گردند.

متولی ساماندهی به این امر در کشور ما ایران، قوه قضائیه و به طور تخصصی اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری می باشد که با استفاده از سامانه ای که در اختیار افراد قرار گرفته است می توان اقدام به ثبت شرکت یا ثبت موسسه مورد نظر خود نمود.

لذا آگاهی از چگونگی ثبت شرکت و مراحل و مدارک مورد نیاز، اولین مرحله در امر راه اندازی یک شخصیت حقوقی می باشد . ثبت شرکت در ایران در انواع مختلفی بنابر قانون تجارت قابل انجام است. از پرکاربردترین  شرکتهایی که مورد استفاده قرار میگیرد ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص می باشد.

بنابراین هر شخص یا اشخاصی که در حوزه تولید در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت می باشند و قصد اقدام جهت ثبت شرکت تولیدی دارند می توانند با مراجعه به اداره ثبت شرکتها و از طریق سامانه ثبت شرکت ، درخواست خود را ارسال و در انتها مدارک ثبت شرکت خود را دریافت نمایند.

ولی از آنجائیکه انجام چنین کاری مستلزم صرف زمان می باشد و به تخصص کافی نیاز دارد، می توانید ثبت شرکت خود را به مشاوران و کارشناسان موسسه ویونا سپرده تا با خاطری آسوده و در کمترین زمان به نتیجه مطلوب و مورد نظر برسید.

چنانچه پیش از این گفته شد ثبت شرکت تولیدی در قالب شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص قابل انجام می باشد. لذا به بررسی مراحل و مدارک مورد نیاز در این زمینه می پردازیم.

اگر قصد ثبت شرکت تولیدی با قالب مسئولیت محدود داشته باشید بایستی حداقل 2 نفر را به عنوان دارنده سهم الشرکه شرکت معرفی نموده و از بین یا خارج از آنها به انتخاب هیئت مدیره مبادرت نمائید. با در نظر گرفتن سرمایه ای جهت ثبت شرکت که حداقل 100 هزارتومان بوده و تدارک مرکز فعالیت شرکت بایستی در خصوص زمینه فعالیتی که شرکت تولیدی قرار است در آن زمینه فعالیت نماید بحث و تصمیم گیری نموده تا با ارائه مدارک شناسایی افراد امکان ثبت شرکت فراهم گردد.

موضوع فعالیت شرکت ، ماهیت اصلی آن را نشان داده و تعیین کننده حد و مرز اموری است که شرکت در آنها می تواند اقدام به تولید یا خدمات دیگر نماید. ثبت شرکت تولیدی بایستی دارای موضوع فعالیت مرتبط و در عین حال جامعی باشد لذا باید توجه داشت که ارائه و درج موضوع فعالیت امری تخصصی و مهم می باشد که بهتر است از کارشناسان مربوط راهنمایی های لازم اخذ گردد.

کارشناسان و مشاوران موسسه ویونا همواره آماده همکاری و یاری به شما عزیزان می باشند.

به طور کلی، امر تولید در زمینه های مختلف جزو آن دسته از موضوعاتی نیست که مستلزم اخذ مجوز باشد مگر اینکه مورد درخواستی شامل مواردی باشد که در مالیکت حاکمیت کشور بوده و یا ارتباط مستقیم با سلامت انسان داشته باشد. به عنوان مثال تولید در زمینه صنایع دستی و یا تولید تسلیحات نظامی از مواردی است که مشمول  اخذ و ارائه مجوزهای لازم می باشد ولی ثبت شرکت تولیدی با موضوعات مواد غذایی، کشاورزی و تولیدات صنعتی یا فرآورده های جانبی نفتی نیازی به ارائه مجوز ندارد.

ثبت شرکت سهامی خاص با زمینه تولیدی نیاز به حضور دائم 3 سهامدار و 2 بازرس دارد. هیئت مدیره از بین سهامداران انتخاب شده و مجمع عمومی موسسین برای مدت 2 سال هیئت مدیره را انتخاب می نماید. سهامداران موظف به واریز 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت در حسابی به نام شرکت می باشند و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای تمام مدیران و بازرسین الزامی می باشد.

پس از انجام تشریفات اولیه ثبت شرکت تولیدی و انجام اقدامات مربوطه از طریق سامانه ثبت شرکت، با امضای اسناد مربوطه در نهایت شرکت تولیدی به ثبت رسیده و در قالب آگهی ثبتی صادر شده و با چاپ در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار به اطلاع عمومی می رسد.

بنابر این لازم است تا با فراهم آوردن شرایط ثبت شرکت بدون اتلاف وقت و هزینه موجبات پیشرفت بخش تولید و به دنبال آن اقتصاد کشور عزیزمان را میسر سازیم.

از این جهت مشاوران و کارشناسان موسسه ویونا بطور مستمر در خدمت شما عزیزان بوده تا شما را از ابتدای ثبت شرکت و در تمام مسیر این فعالیت ارزشمند یاری نمایند.