ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.88 (تعداد رای 8)

به دنبال افزایش تقاضا برای راه اندازی انواع فست فودی ها، انواع رستوران ها، کترینگ ها و آشپزخانه های متنوع صنعتی و نیمه صنعتی و حتی مراکز طبخ غذای خانگی، یکی از صنایع بسیار مورد توجه، صنعت ساخت لوازم آشپزخانه صنعتی می باشد. عوامل مختلفی باعث شده است که تقاضا برای راه اندازی این مراکز بالاتر برود که از جمله آنها شاغل شدن مرد و زن، زندگی های شلوغ و پر ترافیک امروزی و نیاز مردم به غذای آماده، تازه و با کیفیت را می توان نام برد.

هر چند تا همین چندی پیش بسیاری از کسب و کارهای رستورانی و آشپزخانه ای برای راه اندازی یک کسب و کار نیاز به خرید لوازم آشپزخانه صنعتی از کشورهای دیگر از جمله چین داشتند اما امروزه شاهد رشد بسیاری از تولیدی هایی هستیم که با کیفیت بسیار بهتر از کشورهایی مانند چین لوازم آشپزخانه را در داخل ایران تولید می کنند. تولید کنندگانی که در صورت ثبت شرکت لوازم آشپزخانه صنعتی به راحتی می توانند حجم زیادی از خواسته های داخلی و خارجی را پوشش داده و اعتبار بسیار بیشتری به دست بیاورند.

چرا باید شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی راه اندازی کنیم؟

تردیدی نیست که لزوم رسیدن به رقابت پایدار با تولید کنندگان دیگر چه داخلی و چه خارجی و تامین رضایت مشتریان داخلی، برند سازی و یا حتی امکان تامین نیازهای متنوع مشتریان داخلی و خارجی، لزوم رسیدن به یک شخصیت حقوقی را در بین تولید کنندگان لوازم آشپزخانه بسیار پر اهمیت کرده است. ضمن اینکه تولید کنندگان درصورت ثبت شرکت تولید کننده لوازم آشپزخانه به مزایایی دست پیدا خواهند کرد که در توسعه کسب و کار و مزیت رقابتی آنها کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

شرکت های تولید کننده لوازم آشپزخانه صنعتی از یک کارگاه بسیار ساده و معمولی تبدیل به یک شرکت با اعتبار بسیار زیاد می شوند. این شرکت ها می توانند با توسعه زیر ساخت های خود نه تنها یک تا چند خط تولید بلکه خطوط تولیدی متنوعی با تکیه بر سرمایه شرکا خود و حمایت های دولتی راه اندازی کنند و در ضمن خدمات پشتیبانی معتبرتر و بهتری نیز ارائه کنند.

در نظر داشته باشید که عموم افراد و شرکت هایی که به دنبال راه اندازی کسب و کار های آشپزخانه ای مانند انواع رستوران هاف آشپزخانه ها، فست فودی ها، قهوه خانه ها و غیره هستند، به دنبال خرید تجهیزات و ماشین آلات آشپزخانه ای خود از مراکز معتبر، شناخته شده و با پشتوانه هستند. از این رو کارگاه ها و تولیدی های کوچک اقبال کمتری در جذب و اعتماد سازی در بین این افراد و شرکت ها خواهند داشت. در نظر داشته باشید که خود شما به عنوان یک خریدار قطعا برندی را انتخاب می کنید که پشتوانه حقوقی داشته باشد و از طرف یک شرکت باشد.

اقدامات لازم برای ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی

برای ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی نیازی به دریافت مجوز خاصی از مرجع مشخصی نیست. اما ثبت شرکت در این حوزه نیاز به انجام مراحل و اقداماتی دارد که به منظور حقوقی شدن شخصیت تجاری شما لازم است. در این راستا خوشبختانه کارشناسان ما در موسسه ویونا از برترین کارشناسان حوزه ثبت شرکت ها هستند که به شما در ثبت فوری شرکت تولید لوازم آشپزخانه با کمترین نیاز به حضور شما کمک خواهند کرد.

لازمه ثبت شرکت از هر نوعی که باشد داشتن یک توافقنامه بین شرکا و طبیعتا وجود دو تا چند نفر شریک به عنوان شرکا تجاری است. بسته به قالب شرکت که می تواند سهامی عام یا خاص باشد و یا حتی در قالب شرکت با مسئولیت محدود باشد، شما باید تعداد حداقل شریک را انتخاب کنید.

سپس به منظور ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه خود باید اقداماتی را انجام دهید که به اختصار در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد:

 • توصیه می شود در اولین اقدام یک توافقنامه با شریک یا شرکا خود امضا کنید و در آن برخی از توافقات اولیه را در بین خودتان مشخص کنید. برای این منظور کارشناسان ما در ویونا شما را یاری خواهند کرد.
 • در اقدام بعدی باید جلسه ای با حضور کلیه شرکا یا سهامداران تشکیل دهید. این جلسه به جلسه مجمع عمومی موسسین هم شناخته می شود. در این جلسه موضوعاتی مانند اظهارنامه ثبت شرکت، اساسنامه یا شرکتنامه، نام شرکت، اعضا هیئت مدیره شرکت و غیره مشخص می شوند. یکی از مهم ترین اتفاقاتی که در این جلسه باید در نظر گرفته شود انتخاب موضوعات متناسب با موضوع فعالیت شرکت یعنی ساخت یا تولید لوازم آشپرخانه صنعتی است که این موضوعات باید به شکل متنوع و دقیق انتخاب شوند تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.
 • تعیین نام برای شرکت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که باید در جلسه مجمع عمومی موسسین به آن رسیدگی شود. در این جلسه باید حداقل 5 نام را انتخاب کنید که معرف و بین کننده فعالیت شرکت باشد. برای ثبت برند یا برند سازی انتخاب نام نیز اهمیت زیادی دارد. یکی از این عناوین به عنوان نام شرکت انتخاب و ثبت خواهد شد.
 • اعضایی نیز برای هیئت مدیره باید انتخاب کنید و در این بین باید اعضا به صورت کتبی مسئولیت خود را در شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی قبول کنند. در نظر داشته باشید که شرکت سهامی خاص، سهامی عام و تعاونی مدت محدود در تعیین مدت زمان مدیریت اعضا هیئت مدیره دارند و باید هر دو سال برای تمدید دوره آنها و یا انتخاب نفرات جدید جلساتی تشکیل شوند.
 • انتخاب یک قالب مناسب برای شرکت تولید لوازم آشپزخانه، معمولا شرکت سهامی خاص یا با مسئولیت محدود برای این منظور انتخاب بهتری هستند اما سایر قالب های حقوقی نیز قابل ثبت هستند.
 • افتتاح حساب و تامین و تادیه سرمایه مورد نیاز برای شرکت با توجه به قالب انتخاب شرکت
 • حداقل دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین برای ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی باید آماده شود و توسط همه اعضا این صورتجلسه امضا شود.
 • بعد از این مرحله باید اعضا هیئت مدیره با هم جلسه ای را برگزار کنند. این جلسه را اصطلاحا اولین جلسه اعضا هیئت مدیره شرکت ساخت لوازم آشپزخانه صنعتی می نامند. موضوعاتی مانند نحوه فعالیت ها، شروح وظایف و اختیارات، سمت های اعضا و غیره در این جلسه باید مشخص شود. در نظر داشته باشید که این جلسه نیز باید حداقل با تنظیم دو نسخه صورتجلسه به اتمام برسد و اعضا همگی این نسخ را امضا کنند.
 • اظهارنامه، شرکت نامه یا اساسنامه ، تقاضانامه ثبت شرکت و صورتجلسات مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره به همراه مدارک شناسایی مدیران، موسسین و بازرسین باید برای ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی آماده شود.
 • اکنون شرایط برای ثبت شرکت لوازم آشپزخانه صنعتی آماده است.

ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی

پس از انجام مراحل فوق، یک نفر به عنوان نماینده شرکت یا یک نفر به عنوان وکیل شرکت باید مراحل ثبت شرکت را عهده دار شود. توصیه می شود که این مهم توسط کارشناسان موسسه ویونا انجام شود. موضوعاتی مانند پیگیری درخواست ها، انتخاب گزینه های ثبت شرکت، تنظیم صورتجلسات و سایر اقدامات حقوقی و قانونی نیاز به دانش و تخصص حرفه ای دارد و به یاد داشته باشید که وجود تخصص در هر زمینه بخصوص در زمینه ثبت شرکت که موضوع حیاتی و مربوط به یک عمر فعالیت شما خواهد بود، بسیار حائز اهمیت است.

ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی نزد سازمان ثبت شرکت ها انجام می شود. برای این منظور باید از طریق اینترنت و صفحه مربوط به ثبت شرکت اقدام شود. بعد از تکمیل مراحل مختلف درخواست ثبت شرکت داده می شود.

با تکمیل این مراحل کد پیگیری برای شما ارسال خواهد شد که برای پیگیری امور ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی اهمیت زیادی دارد و باید به خوبی حفظ شود. بعد از بررسی کارشناسان اداره ثبت شرکت ها، نتیجه درخواست برای شما ارسال خواهد شد. در صورت وجود مغایرت با درخواست دلیل رد درخواست قابل پیگیری است. اما در صورت موافقت باید مدارک درخواست شده برای ثبت شرکت به این اداره به صورت حضوری ارسال شود.

با تشکیل پرونده و نهایی شدن مرحله ثبت شرکت در دفاتر اداره ثبت شرکت ها، موضوع ثبت شرکت آگهی می شود. این آگهی در روزنامه رسمی و همچنین در یک روزنامه کثیر الانتشار به انتخاب خود شرکت چاپ می شود. بعد از این مرحله شرکت ثبت شده است و برای دریافت کد اقتصادی، دفاتر پلمپ و کد بیمه باید اقدام شود و فعالیت شرکت رسمیت پیدا می کند. در انتهای ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی یک شناسه ملی برای شما صادر می شود که این شناسه  باعث می شود شما به عنوان یک شخصیت حقوقی کاملا قانونی و قابل اعتماد شناخته شوید و به راحتی قابل ردیابی باشید.

با ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی شما می توانید با درج این شناسه ملی در سر برگ ها و مستندات سازمانی خود به عنوان یک شرکت معتبر تولید لوازم آشپزخانه اقدامات قانونی متنوعی را انجام داده و از مزایا و حمایت های دولتی بهره مند شوید، برند حقوقی ثبت کنید و یا حتی با دریافت کارت بازرگانی برای صادارت محصولات خود به دیگر کشور ها اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی

 • کلیه مدارک شناسایی اعضا شرکت اعم از مدیران و شرکا ( کارت ملی و شناسنامه)
 • دریافت گواهی عدم سو پیشینه برای کلیه شرکا و مدیران
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین که باید حداقل دو نسخه ارائه شود
 • صورتجلسه جلسه اولیه هیئت مدیره در دو نسخه
 • اساسنامه ، شرکت نامه و تقاضانامه
 • سندی دال بر تامین سرمایه حداقلی مورد نیاز برای شرکت با توجه به نوع شرکت
 • پرداخت هزینه های ثبت شرکت که به صورت آنلاین انجام می شود
 • اقرارنامه و یا سند توافق قبول مسئولیت مدیران و بازرسین شرکت
 • وکالتنامه وکیل در صورت انجام اقدامات ثبت توسط وکیل

ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی یک اقدام استراتژیک و بسیار تاثیر گذار در رشد و توسعه فضای کسب و کار شما خواهد بود. حتی افرادی که قصد دارند کسب و کار خود را به تازگی راه اندازی کنند با ثبت شرکت در زمینه تولید لوازم آشپزخانه می توانند از تخصص و همکاری افرادی در قالب شریک و یا مشاور به خوبی بهره مند شده و یک کسب و کار سود ده و بسیار مورد نیاز در جامعه را راه اندازی کنند. موسسه ویونا با تکیه بر دانش و تخصص همکاران خود و به پشتوانه ده ها سال سابقه درخشان در حوزه خدمات مشاوره و ثبت انواع شرکت و برند و انجام امور حقوقی و قانونی شرکت ها آماده ارائه خدمات تخصصی به علاقمندان به ورود به بازار تولید لوازم آشپزخانه صنعتی در هر نقطه ای از ایران می باشد. برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان با ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ها  

+2 # ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتیاحمدرضا 1400-03-27 19:22
مشتریان عمده شرکتهای تولید لوازم آشپزخانه چه کسانی هستند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتیکارشناس ثبتی 1400-03-27 19:30
به علت افزایش تقاضا برای راه اندازی انواع فست فودی ها، رستوران ها، کترینگ ها و آشپزخانه های صنعتی و نیمه صنعتی و طبخ غذای خانگی، یکی از صنایع بسیار مورد توجه، صنعت ساخت لوازم آشپزخانه صنعتی می باشد. عوامل مختلفی باعث شده است که تقاضا برای راه اندازی این مراکز بالاتر برود که از جمله آنها شاغل شدن مرد و زن، زندگی های شلوغ و پر ترافیک امروزی و نیاز مردم به غذای آماده، تازه و با کیفیت است.
در گذشته بیشتر این لوازم از خارج از کشور و از چین وارد می شدند اما امروزه شاهد رشد این تولیدی ها در داخل کشور هستیم که محصولاتی با کیفیت تر و ارزانتر از چین تولید می کنند این تولیدی ها برای کسب موفقیت بیشتر و شناخته شدن نیاز به ثبت شرکت و ثبت برند خواهند داشت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتیشهرام 1400-03-26 13:13
ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی چه مزایایی دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتیکارشناس ثبتی 1400-03-26 13:24
• داشتن یک رقابت پایدار با تولیدکنندگان داخلی و خارجی
• تامین رضایت مشتریان داخلی
• برند سازی و تامین نیازهای متنوع مشتریان داخلی و خارجی
• داشتن یک شخصیت حقوقی بین تولید کنندگان لوازم آشپزخانه
• تبدیل شدن از یک کارگاه بسیار ساده و معمولی به یک شرکت معتبر و بزرگ در زمینه تولید لوازم آشپزخانه صنعتی
• دریافت کمک های دولتی و اخذ وام از بانکها
• ارایه خدمات پشتیبانی معتبرتر و بهتر به مشتریان
• رستوران ها، آشپزخانه ها، فست فودی ها، قهوه خانه ها به دنبال خرید تجهیزات و ماشین آلات آشپزخانه ای خود از مراکز معتبرو شناخته شده هستند. بنابراین وقتی شما شرکت خود را ثبت می کنید مشتریان بیشتری خواهید داشت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتیهاشم 1400-03-25 15:59
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتی چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ثبت شرکت تولید لوازم آشپزخانه صنعتیکارشناس ثبتی 1400-03-25 16:07
ارایه کپی برابر اصل مدارک شناسایی کلیه اعضا
• ارایه گواهی عدم سو پیشینه برای کلیه اعضا
• ارایه اساسنامه ، شرکت نامه و تقاضانامه
• ارایه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین در دونسخه
• ارایه صورتجلسه جلسه اولیه هیئت مدیره در دو نسخه
• ارایه تاییدیه بانک مبنی بر تامین سرمایه مورد نیاز شرکت
• ارایه مدرک مبنی بر قبول مسئولیت از سوی مدیران و بازرسان شرکت
• وکالتنامه وکیل در صورت وجود.
• پرداخت هزینه های ثبت شرکت به صورت آنلاین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن