ثبت شرکت در اردبیل

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 2)

اردبیل از شهرهای شمال غربی کشور محسوب می‌شود. شهرستان اردبیل در استان اردبیل و در منطقه آذربایجان واقع‌شده است. استان اردبیل شامل ۱۰ شهرستان، ۲۵ بخش، ۲۱ شهر و ۶۶ دهستان است که در میان آن‌ها شهرستان اردبیل به‌عنوان مرکز استان ثبت‌شده است. همچنین اردبیل از قدیم به‌عنوان مرکز منطقه آذربایجان یاد می‌شده. در سال 1371 از جانب مجلس جدا شدن قسمتی از شهرستان‌ها از آذربایجان و ایجاد یک استان جدید به‌عنوان اردبیل تصویب شد. شهرستان‌های استان اردبیل بعد از جداشدن استان از آذربایجان شرقی جدا شدند. استان اردبیل از استان‌های مرزی ایران در بخش مرزی ایران با جمهوری آذربایجان است. و ازلحاظ آب و هوایی سردترین منطقه ایران محسوب می‌شود.

اردبیل به‌عنوان یکی از شهرهای گردشگری جاذبه‌های مخصوص به خود را دارد از مهم‌ترین جاذبه‌های این استان آب گرم سرعین است. سالانه تعداد زیادی توریست برای استفاده از این آب گرم به اردبیل سفر می‌کنند.

در طول تاریخ اردبیل هم یکی از شهرهایی بوده که راه ابریشم از آن می‌گذشته و سابقه تجارت و بازرگانی در این شهر نیز قدمت تاریخی دارد. با بررسی آنچه بر اردبیل در طول تاریخ گذشته است متوجه می‌شویم که اردبیل دست‌خوش فراز و نشیب‌های بسیاری شده و امروزه به این مرحله رسیده است. آثار باستانی این شهر از نمونه‌های تاریخی است که بر این شهر گذشته.

عمده مردم اردبیل از راه کشاورزی امرارمعاش می‌کنند و مشاغل صنعتی باوجود تأسیس کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی بزرگ جامعیت مورد انتظار را نگرفته است. همچنین با توجه به صنایع‌دستی تولید این شهر باید گفت که بخشی از مردم از تولید و پخش این محصولات امرارمعاش می‌کنند.

مردم اردبیل که ساکن اردبیل و یا شهر دیگر هستید و حتی کسانی که از مردم اردبیل نیستید و در شهرهای دیگر بسر می‌برید،   اگر به هر دلیلی تمایل به سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در اردبیل و یا دیگر شهرستان‌های استان اردبیل را دارید مطالب زیر برای شما مفید فایده است. اگر هم فرصت مطالعه مطالب را ندارید میتوانید جهت دستیابی سریع‌تر به این اطلاعات با متخصصان ثبت شرکت ویونا تماس گرفته و با آن‌ها مشورت و کسب اطلاعات کنید.

آنچه در مورد ثبت شرکت در اردبیل باید بدانید

ثبت شرکت در اردبیل روند اداری معمول در دیگر قسمت‌های کشور را دارد. به‌طورکلی ثبت شرکت به‌منظور ایجاد نظم و سازمان‌دهی حیطه فعالیت شرکت‌ها را در کشور به عهده دارد. تمامی شرکت با هر نوع زمینه فعالیتی که می‌خواهند داشته باشند دسته‌بندی گشته و در همان چهارچوب تعیین‌شده فعالیت می‌کنند. شرکت‌های متفاوتی طبق قانون معرفی‌شده‌اند اما در این مطلب ما دو مورد از شرکت‌هایی که حیطه فعالیتشان عمومی‌تر و آمار ثبت آن‌ها بیشتر است را معرفی می‌کنیم اما برای آن دسته از دوستانی که تمایل دارند اطلاعات جامع در مورد هر یک از دسته‌ها و یا نحوه ثبت آن‌ها داشته باشند ثبت شرکت ویونا متخصصان و مشاورانی را قرارداده تا پاسخ‌گو باشند شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات موردنیاز خود با آن‌ها تماس برقرار کنید.

آشنایی با ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل   

برای اینکه در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل توضیح دهیم لازم است که قبل از آن در رابطه بااینکه شرکت با مسئولیت محدود به چه شرکت‌هایی گفته می‌شود توضیحاتی بدهیم.

شرکتی که دو یا چند نفر جهت امور تجاری تشکیل می‌دهند شرکت با مسئولیت محدود است. سرمایه اولیه توسط حداقل 2 نفر از آن‌ها تهیه‌شده و سرمایه­ی شرکت بدون تقسیم شدن به سهام و تعلق حق سهام به افراد شرکت تشکیل می‌گردد. حیطه مسئولیت هر یک از اعضا در شرکت با مسئولیت محدود، به میزان سرمایه اولیه­ای­ست که در اختیار شرکت قرارداده اند. این تعریفی است که طبق قانون برای این دسته از شرکت‌ها ارائه‌شده و هر شرکتی که چهارچوب اولیه آن بدین شرح باشد شرکت با مسئولیت محدود محسوب می‌شود و حتماً در ذکر نام آن شرکت باید واژه با مسئولیت محدود  قید گردد.

اما برای اینکه شما بخواهید اقدام به ثبت شرکت بکنید در ابتدا باید شرایطی را داشته باشید در غیر این صورت درروند اداری رد می‌شوید. این شرایط به شرح زیر است :

 1. حداقل اعضایی که برای تشکیل شرکت لازم است 2 نفر است که باید به سن قانونی رسیده باشند (18 سال آن‌ها تمام‌شده باشد) .
 2. از میان اعضای شرکت حداقل 2 نفر باید سهام دارد باشند اما اینکه هرکدام چقدر از سرمایه را تهیه‌کرده‌اند ملاک نیست.
 3. حداقل سرمایه اولیه برای شروع به کار و ثبت شرکت یک‌میلیون ریال در نظر گرفته‌شده است.

اگر با تعاریف فوق و شرایطی که یاد شد شما تصمیم به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل را گرفته‌اید لازم است در ادامه در مورد مدارکی که بدین منظور باید تهیه کنید و سپس وارد روند اداری ثبت شرکت شوید اطلاعاتی را بدانید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اردبیل

 • کپی مدارک شناسایی اعضا
 • گواهی عدم سوءپیشینه‌ هیئت‌مدیره
 • دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
 • دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
 • وکالت‌نامه

 اما بعد از تهیه تمامی مدارک می‌توانید اقدام به مراحل اداری کنید. در ادامه در مورد روند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل مطالبی آورده‌ایم.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل

 1. امضای قرارداد با ثبت شرکت ویونا
 2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه، اطلاعات و هزینه‌های لازم)
 3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
 4. مشخص کردن نام شرکت
 5. امضای فرم‌ها و مدارک
 6. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
 7. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به دست ثبت شرکت ویونا

* توجه داشته باشید شما برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد چگونگی تهیه این مدارک و حتی اطلاع از ماهیت آن‌ها می‌توانید با مشاوران ثبت شرکت ویونا تماس حاصل کنید.

آشنایی با ثبت شرکت سهامی خاص در اردبیل

در ابتدا در مورد اینکه شرکت با سهامی خاص به چه شرکت‌هایی گفته می‌شود توضیح کامل و درعین‌حال مختصری می‌دهیم سپس به چگونگی ثبت شرکت سهامی خاص می‌پردازیم.

در خصوص ماهیت شرکت‌های سهامی خاص در قانون این‌گونه آمده است : شرکت‌هایی که جهت امور تجاری تشکیل می‌شوند و جهت تأمین سرمایه اولیه برای ثبت شرکت اختصاصاً اعضای شرکت و مؤسسین تلاش می‌کنند. به زبان دیگر هیچ فرد خارجی از حیطه افراد شرکت نمی‌تواند در تأمین سرمایه دخیل باشد. به همین سبب سهام این شرکت در حین تخصیص تنها به خود اعضا تعلق می‌گیرد و مسئولیت صاحبان سهام در شرکت محدود به مبلغ اسمی آن‌ها در سهام شرکت است. (یعنی میزان سرمایه‌ای که تأمین کرده‌اند). در این نوع شرکت هم مانند قبلی هنگام درج نام شرکت باید سهامی خاص در آن قید شود.

این نوع شرکت هم برای خود شرایطی دارد و افرادی که تصمیم به تشکیل آن می‌گیرید باید شرایط آن را دارا باشند. و این شرایط به شرح زیر است :

 1. تعداد سهامداران این شرکت نباید کمتر از 3 نفر باشد که به سن قانونی رسیده و از میان اعضا 2 نفر هیئت‌مدیره و 1 نفر سهام‌دار باشد.
 2. حداقل 2 نفر از اعضای شرکت باید به‌عنوان بازرس و جانشین آن انتخاب شوند که این دو نفر با هیئت‌مدیره شرکت نسبت خویشاوندی نداشته باشند.
 3. هیئت‌مدیره و اعضای شرکت حداقل باید یک سهم از سهامی شرکت را داشته باشند.
 4. هیئت‌مدیره و اعضای شرکت، هیچ‌کدام نباید سو پیشینه کیفری داشته باشند.
 5. حداقل سرمایه برای شروع و ثبت شرکت یک‌میلیون ریال است که باید به‌عنوان سرمایه اولیه تعریف شود و حداقل 35 درصد از سرمایه تعریف‌شده باید به‌حساب بانکی شرکت واریز گردد.

شرایطی که باید برای شروع به کار داشته باشید به همین 5 مورد بالا خلاصه می‌شود. اگر شما مشمول این شرایط هستید و می‌خواهید ثبت شرکت در اردبیل را تجربه کنید موارد زیر برای شما مفید فایده است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در اردبیل

 • کپی مدارک شناسایی اعضا
 • گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضا
 • ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه
 • دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت سهامی خاص
 • دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
 • وکالت‌نامه

بعد از آنکه مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در اردبیل را جمع‌ آوری کردید باید جهت شروع مراحل اداری ثبت آن اقدام نمایید. این مراحل به شرح زیر است  :

 1. امضای قرارداد با ثبت شرکت ویونا
 2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه و اطلاعات و هزینه‌های لازم)
 3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
 4. مشخص کردن نام شرکت
 5. واریز حداقل 35 درصد سرمایه و ارائه‌ گواهی آن
 6. امضای فرم‌ها و مدارک
 7. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
 8. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به دست ثبت شرکت ویونا

تمامی کاری که شما از لحظه تصمیم‌گیری تا دست‌یابی به شرکت سهامی خاص در اردبیل ثبت‌شده باید بکنید به همین اختصار است. اما توجه داشته باشید در هر مرحله از این روند چه تهیه و تدارک مدارک و یا اطلاع از ماهیت آن‌ها و یا درروند ثبت نیازمند راهنمایی و کمک بودید ثبت شرکت ویونا آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.