ثبت شرکت در ارومیه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.67 (تعداد رای 3)

ارومیه یکی از شهرهای شمال غربی کشور است . ارومیه در استان آذربایجان غربی واقع‌شده است و به‌عنوان مرکز این استان ثبت‌شده است. این شهر در شمال غرب کشور به‌عنوان دومین شهر پرجمعیت محسوب می‌شود . دریاچه ارومیه که از جذابیت‌های کشور نیز به شمار می‌آمد امروز در حال زوال و از بین رفتن است . ارومیه از موقعیت ممتاز جغرافیایی به‌واسطه وجود دریاچه ارومیه بهره‌مند است . ارومیه در ایام گذشته به خاطر استقرار جغرافیای آن بر سر شاه‌راه‌های ارتباطی با قفقاز و آسیای صغیر از قطب‌های مهم تجاری منطقه محسوب می‌شده است. درواقع به همین دلیل عبور شاه‌راه ارتباطی اداره گمرک صادرات و واردات کالاهای تجاری تجار آن زمان در ایران محسوب می‌شده است . روند عبور و مرور از این شهر و بررسی گمرکی باعث می‌شده تا تجار به خریدوفروش در این شهر بپردازند . از محصولات کشاورزی و غیر کشاورزی (مانند نقل ارومیه که امروزه سوغات آن است )خود مردم شهر تا عشایر و دیگر اهالی حاشیه آن.

همچنین علاوه بر تبریز، ارومیه نیز دارای کنسول گری ترکیه است که زیر نظر سفارت ترکیه در تهران مشغول به فعالیت است . از ویژگی‌های مهم استان آذربایجان غربی که منحصراً در این استان است ، هم‌مرز بودن با 3 کشور همسایه است. کشورهای نخجوان ترکیه و عراق از طریق این استان با ایران هم‌مرز هستند . و ارومیه به‌عنوان مرکز این استان حائز امتیاز است .

شهرستان ارومیه ازلحاظ صنایع و معادن نیز رونق دارد و به جهت کیفیت بالای منابع طبیعی موجود در استان آذربایجان غربی و به طبع ارومیه ، این منطقه را از حیث کشاورزی ، باغداری ، دامداری و تولیدات آن‌ها خودکفا ساخته است . با توجه به مطالب فوق عمده صنایع این منطقه در کارخانه‌هایی است که مواد اولیه آن‌ها از محصولات کشاورزی موجود تأمین می‌گردد. به‌عنوان‌مثال کارخانه تولید قند ، کارخانه شیر پاستوریزه ، کارخانه تولید رب گوجه‌فرنگی و مواردی از این قبیل . علاوه بر این‌ها ارومیه معادنی همچون معادن مصالح و سنگ‌های ساختمانی ، نمک آبی و نمک سنگی را شامل می‌شود .

اکنون‌که اطلاعات کلی را در ارتباط با ارومیه به دست آوردید ، به هر دلیلی ممکن است که تمایل به سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در ارومیه را داشته باشید برای شما که خارج از آن هستید و حتی ساکنین ارومیه مطالب جالب و مفید را در این زمینه جمع‌آوری و در ادامه آورده‌ایم .

سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در ارومیه   

آنچه به‌طور مجموع و کلی باید در مورد سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در ارومیه بدانید از روند اداری آن شروع می‌شود. استان آذربایجان غربی 42 شهرستان را در تقسیمات کشوری به خود اختصاص  داده است. سلسله‌مراتب اداری در زمینه ثبت شرکت در این استان بدین شرح است . هر شهرستان اداره ثبت شرکت خود را دارد و تمامی شکرت هایی که در حوزه استحفاظی‌شان صورت می‌گیرید در این ادارات ثبت می‌گردد. 42 شهرستان و نتیجتاً 42 اداره ثبت شرکت در استان آذربایجان غربی وجود دارد . ارومیه به‌عنوان مرکز این استان اداره مرکزی محسوب می‌شود و 41 اداره ثبت دیگر تحت نظارت اداره ثبت شرکت ارومیه فعالیت می‌کنند و یک نسخه از ثبت شرکت هایشان در اداره مرکزی بایگانی میگردد. چهارچوب کلی سلسله مراتب اداری ثبت شرکت در این استان بدین شرح است . ممکن است اداره ثبت شرکت یک شهرستان به شعبه های واقع در بخش ها تقسیم شود و این ادارات مجموعاً زیر نظر اداره ثبت شرکت مرکزی شهرستان مذکور مشغول فعالیت باشند . نهایتاً شما برای ثبت شرکت در صورت وجود شعبه ثبت در منطقه باید به آن رجوع کنید و روند اداری را طی کنید.

اما طبق ماده 20 قانون اساسی دولت که در ذیل ثبت شرکت آمده ، شرکت‌ها را در انواع مختلفی ازلحاظ نوع فعالیت و زمینه اختیاراتشان دسته‌بندی کرده است . در ادامه‌ای مقاله شما با اطلاعات جامعی در مورد شرکت‌هایی که بالاترین آمار ثبت را به خود اختصاص داده‌اند آشنا می‌شوید . همچنین برای آگاهی از اطلاعات دیگر شرکت‌ها و حیطه فعالیت و تخصص و اختیاراتشان می‌توانید از تجربه و اطلاعات دقیق و بروز ثبت شرکت ویونا استفاده کنید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه چرا و چگونه ؟

برای اینکه بدانید چرا سراغ ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه بروید ابتدا باید بدانید اصلاً به چه نوع شرکت‌هایی برچسب شرکت با مسئولیت محدود تعلق می‌گیرید . در تعریف شرکت با مسئولیت محدود این‌گونه آمده است  : افرادی (حداقل 2 نفر که به سن قانونی رسیده‌اند ) که برای انجام فعالیت‌های تجاری و عموماً باتجربه و سرمایه پایین می‌خواهند به ثبت شرکت نائل شوند سرمایه اولیه‌ای را تحت عنوان سهام (حداقل یک‌میلیون ریال) تأمین می‌کنند و در ذیل قوانین مربوط به سهام تقسیماتی در آن صورت نمی‌گیرد. مسئولیت محدود در این شرکت بدین معناست که هر یک از اعضای آن به میزان سرمایه اولیه عهده‌دار مسئولیت می‌شود .

اما برای قسمت دوم عنوان درواقع چگونگی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه را باید شرح دهیم . فرایند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه در مقایسه ثبت دیگر شرکت‌ها آسان‌تر است . شما باید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه این روند را بپیمایید :

پیش‌قدم : به‌عنوان یک نکته قبل از بررسی قدم‌به‌قدم مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه توجه داشته باشید که گذراندن مشاوره با متخصصان در زمینه ثبت شرکت به‌شدت برای شما مفید است . این امر باعث می‌شود شما بااطلاع کافی وارد راهی بشوید که می‌خواهید تازه شروع کنید . مشاوران زبده و خبره‌ای در این زمینه در ثبت شرکت ویونا گرد هم آمده‌اند و شما می‌توانید بدین منظور با آن‌ها از طرق مختلف تماس حاصل کنید .

قدم اول : در قدم اول شما باید قرارداد ثبت شرکت را امضا کنید .

قدم دوم : برای مرحله و قدم بعد باید به تدارک و تکمیل و تنظیم مدارک موردنیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه بپردازید .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه

1. کپی مدارک شناسایی اعضا

2. گواهی عدم سوءپیشینه‌ی هیئت‌مدیره

3. وکالت‌نامه

4. دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود

5. دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود

6. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان

7. دو نسخه صورت‌جلسه‌ هیئت‌مدیره

* درصورتی‌که بخواهید متخصصان ثبت شرکت ویونا در تهیه‌ی این مدارک به شما کمک می‌کنند.

قدم سوم : در این مرحله شما باید وارد سایت ثبت شرکت‌ها ارومیه شوید و اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه کنید .

قدم چهارم : در این مرحله شما باید برای شرکت خود یک نام انتخاب کنید بدین منظور یک لیست از نام‌های پیشنهادی خود را به ترتیب اولویت ارائه می‌دهید و اداره مربوطه با بررسی آن‌ها ازلحاظ عدم ثبت قبلی و چهارچوب مربوط به اسامی شرکت‌ها نام شرکت شمارا مشخص می‌کند .

قدم پنجم : بعد از سیر مراحل قبل شما باید مدارک و برگه‌های موجود جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه را امضا کنید .

قدم ششم : بعد امضا مدارک و فرم‌ها باید مجموعه آن‌ها را به اداره ثبت شرکت‌ها ارومیه ( یا شهرستان و یا بخش منظور)ارسال نمایید .

قدم آخر : به‌عنوان آخرین اقدام باید وجوه تعیین‌شده حق الثبت و حق الدرج را توسط ثبت شرکت واریز نمایید .

جهت تکمیل هر نوع اطلاعاتی در این بخش از مطلب به مشاوران ثبت شرکت ویونا مراجعه فرمایید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود شامل چه مزیت‌ها و معایبی است؟

اکنون با مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود آشنا شدید باید بدانید هر نوع شرکتی بالقوه مزایا و معایبی را به همراه دارد . مختصراً مهم‌ترین آن‌ها را برای آگاهی بیشتر شما گردآوری کرده‌ایم که در ادامه مطلب در جدولی دسته‌بندی آن‌ها را خواهید دید .

مزایا ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه

1. تنها باوجود دو نفر می‌توان اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود نمود

2. روند آسان و به‌دوراز پیچیدگی آن‌که باعث شده سالانه آمار بالایی از ثبت شرکت‌ها  به ثبت شرکت با مسئولیت محدود اختصاص یابد.

معایب ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه

1.عدم تعلق پذیره‌نویسی (از راه‌های فروش سهام شرکت به‌صورت عمومی ) و عدم امکان تقسیم و اختصاص سهم الشرکه و انتقال آن

2. شرکت‌های با مسئولیت محدود مشمول تسهیلات بعضی از بانک‌ها (از طرف بانک ) نمی‌شوند .

3. محدودیت شرکت‌های با مسئولیت محدود در شرکت در مناقصه و مزایده‌های شرکتی و سازمان‌های دولتی (از طرف شرکت و سازمان دولتی مربوطه)

اکنون‌که در یک بررسی کلی با مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود آشنا شدید ممکن است در تصمیم‌گیری دچار مشکل شوید . و یا تصمیم گرفتید شرایط، مراحل و مزایا و معایب انواع دیگر شرکت‌ها را هم مطلع شوید و در صورت لازم اقدام به ثبت آن‌ها در ارومیه بکنید. درهرصورت برای اینکه با دید باز و بدون شک و تردید یک انتخاب درست را داشته باشید مشورت کردن با متخصصین در مورد ثبت شرکت و افراد باتجربه یکی از مؤثرترین راه‌هاست . بدین منظور می‌توانید با ثبت شرکت ویونا تماس حاصل فرمایید .