ثبت شرکت در اصفهان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

شهر اصفهان که از گذشته‌ دور محل زندگی مردم بوده است حداقل از زمان هخامنشیان برپاست. این شهر در زمان سلجوقیان و صفویان پایتخت ایران بود اما به ویژه در حکومت شاه عباس صفوی رشد و توسعه پیدا کرد. تا جایی که امروز پس از تهران و مشهد سومین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران محسوب می‌شود. همچنین در سال 1384 شمسی (2006 میلادی) این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و در سال 1388 پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی شناخته شد. سال 1394 نیز به شبکه‌ی شهرهای خلاق زیر نظر یونسکو پیوست. اصفهان به داشتن پل‌ها، ساختمان‌ها، بلوارها، مساجد و کاخ‌های زیبا و قدیمی معروف است. سوغات اصفهان گز و صنایع دستی فراوان آن (مانند میناکاری، قلمزنی، منبت‌کاری، زری‌بافی، خاتم‌کاری و سفالگری است). اصفهان را به نام نصف جهان نیز می‌شناسند. این شهر فرصت‌های گردشگری خوبی جهت سرمایه‌گذاری دارد. همچنین به خاطر کارخانه‌های ذوب آهن، مجتمع فولاد مبارکه، شرکت پلی‌اکریل و پالایشگاه آن و همچنین کارخانه‌های تولید سرامیک، تولید سیمان، سنگ‌بری و فرآورده‌های لبنی، فرصت‌های زیادی جهت سرمایه‌گذاری صنعتی دارد.

اگر در اصفهان زندگی می‌کنید یا به دنبال سرمایه‌گذاری در اصفهان هستید و به دنبال راهی برای ثبت آسان، دقیق و سریع شرکت در اصفهان هستید، این مطلب می‌تواند به شما کمک کند.

درباره‌ی ثبت شرکت در اصفهان

35 اداره‌ی ثبت اسناد و املاک زیرمجموعه‌ی اداره‌ی ثبت شرکت‌های استان اصفهان قرار دارند. هر اداره متعلق به یکی از شهرستان‌های این استان یا یکی از بخش‌های خود شهر اصفهان است. این اداره‌ها عبارتند از: آران و بیدگل، تیران و کرون، دهاقان، زواره، کوهپایه، برخوار، قمصر، نیاسر، باغ‌بهادران، خوروبیابانک، مهردشت، بادرود، لنجان، فلاورجان، اردستان، میمه، نائین، فریدن، نطنز، خوانسار، سمیرم، جوشقان، فریدونشهر، مبارکه، شمال اصفهان، جنوب اصفهان، غرب اصفهان، شمال شرق اصفهان، شمال غرب اصفهان، شاهین شهر، کاشان، نجف‌آباد، شهرضا، گلپایگان و خمینی‌شهر.

از سال 1395 تاکنون گروه‌های فراوانی اقدام به ثبت شرکت در شهر اصفهان کرده‌اند. علاوه بر این در شهرهای دیگر استان اصفهان نیز تعداد ثبت شرکت‌ها زیاد بوده است. مثلا در شهر تیران و کرون 35 شرکت، در شهر خوروبیابانک 34 آگهی، در نطنز 20 شرکت و... ثبت شده است. اداره‌ی ثبت شرکت در اصفهان در سال 1395، رتبه‌ی سوم را در اجرای برنامه‌ی عملیاتی کاداستر آورد. مدیر این اداره، مهم‌ترین مشکل این اداره را کمبود نیروی انسانی دانسته است. ثبت شرکت ویونا می‌تواند در زمینه‌ی ثبت شرکت در اصفهان به شما کمک زیادی کند.

شرکت‌ها مطابق ماده‌ی 20 قانون تجارت به انواع مختلفی تقسیم‌بندی شده‌اند که ما در این مقاله با هم مروری بر ثبت شرکت سهامی عام و شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان می‌کنیم.

ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان

شرکت سهامی عام چیست؟

شرکت سهامی عام، شرکتی است که بازرگانی باشد و سرمایه‌اش به بخش‌های مختلفی (به نام «سهام») تقسیم شود. همچنین بخشی از این سرمایه باید از راه فروش سهام به مردم تامین شود. شرکت سهامی عام باید حداقل 3 نفر سهام‌دار داشته باشد، مسئولیت هر سهام‌دار به اندازه‌ی مبلغ سهامی او (مبلغ اسمی) باشد. «شرکت سهامی عام» قبل یا بعد از نام شرکت و بی‌فاصله از نام شرکت در همه‌ی اطلاعیه‌ها و آگهی‌ها بیان شود و همچنین حداقل پنج میلیون ریال سرمایه‌ی اولیه‌ی آن باشد.

چه موقع سراغ ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان برویم؟

در صورتی که مایل به تامین سرمایه‌ی شرکت خود از طرف مردم هستید و در صورتی که می‌خواهید شرکت در بازار بورس حضور پیدا کند، باید سراغ ثبت شرکت سهامی عام بروید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان

به طور کلی برای ثبت شرکت در اصفهان باید این مدارک را داشته باشید:

  • کپی مدارک شناسایی همه‌ی مدیران و امضاداران شرکت (شامل همه‌ی صفحات شناسنامه و کارت ملی. ممکن است نیاز به کپی برابر اصل‌ شده باشد).
  1. گواهی عدم سوءپیشینه برای مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
  2. پنج نام پیشنهادی برای شرکت
  3. موضوع فعالیت شرکت به صورت دقیق
  4. نشانی شرکت (شرکت باید در محدوده‌ی منطقه‌ی ثبتی شرکت باشد).
  5. میزان مشخص‌شده برای سرمایه‌ی شرکت
  6. مشخصات سهامداران و مقدار سهام هر کدام از آن‌ها، مشخصات مدیران و سمت هرکدام از آن‌ها و افرادی که حق امضا دارند.

مزایای ثبت شرکت سهامی عام

تامین سرمایه از طرف مردم و امکان شرکت در بازار بورس را می‌توان مهم‌ترین مزیت‌های ثبت شرکت سهامی عام دانست.

معایب ثبت شرکت سهامی عام

پیچیدگی روند ثبت شرکت سهامی عام (به گونه‌ای که در سال 1395 فقط یک شرکت سهامی عام در اصفهان به ثبت رسید) و سختی کنترل سرمایه و تصمیمات شرکت (به علت تامین سرمایه از طرف مردم) از مهم‌ترین معایب ثبت شرکت سهامی عام است.

پذیره‌نویسی چیست؟

فرایند پذیره‌نویسی یعنی اشخاص متعهد می‌شوند که سهام را پرداخت کنند و شرکت سهامی عام آگهی منتشر می‌کند و از کسانی که می‌خواهند در شرکت سرمایه‌گذاری کنند، جهت خرید سهام دعوت به عمل می‌آورد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان

شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی گفته می‌شود که دو یا بیش‌تر از دو نفر آن را برای کارهای تجاری تاسیس کرده باشند و هرکدام از شریک‌ها به میزان سرمایه‌ی خود در شرکت با مسئولیت محدود، مسئول تعهدات هستند، نه کم‌تر و نه بیش‌تر. در این نوع شرکت نمی‌توان سرمایه را به قطعات سهام تقسیم کرد. همچنین طبق قانون ثبت شرکت با مسئولیت محدود از بین اعضای اصلی شرکت، دو نفر یا بیش‌تر (حداقل 2 نفر) باید به 18 سال تمام (سن قانونی) رسیده باشند. دو عضو یا بیش‌تر از شرکت باید سهام‌دار باشند (مقدار سهام اهمیت ندارد) و حداقل شرکت باید یک میلیون ریال سرمایه داشته باشد.

چه وقت سراغ ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان برویم؟

اگر برای بار اول است که به سراغ ثبت شرکت رفته‌اید بهتر است سراغ ثبت شرکت با مسئولیت محدود بروید. این شرکت، هم سرمایه و هم تجربه‌ی کم‌تری نسبت به شرکت‌های سهامی می‌خواهد. هر سال افراد زیادی اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان می‌کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان

به جز مدارک شناسایی موسسان شرکت (کپی شناسنامه و کارت ملی) و گواهی عدم سوءپیشینه‌ی هیئت مدیره، مدارک دیگری هم لازم است که در صورتی که بخواهید متخصصان ثبت شرکت ویونا در تهیه‌ی آن‌ها به شما کمک می‌کنند. این مدارک عبارتند از اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود، اساسنامه‌ی شرکت، صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی موسسان، صورت‌جلسه‌ی هیئت مدیره و وکالت‌نامه.

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان دو مزیت مهم دارد. اول این که فقط با دو نفر می‌توان این نوع شرکت را به ثبت رساند و دوم این که روند ثبت آن ساده‌تر از شرکت‌های سهامی است به گونه‌ای که هر سال صدها شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان و شهرهای دیگر ثبت می‌شوند.

معایب ثبت شرکت با مسئولیت محدود

سه عیب مهم را برای شرکت‌های با مسئولیت محدود می‌توان ذکر کرد. یکی این که پذیره‌نویسی و پرداخت سهم‌الشرکه به صورت سهامی قابل انتقال امکان‌پذیر نیست. دوم این که بعضی بانک‌ها در دادن تسهیلات به شرکت‌های مسئولیت محدود کمک نمی‌کنند و سوم این که بعضی شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی برای مناقصه‌ها و مزایده‌ها به شرکت‌های مسئولیت محدود اجازه‌ی ورود نمی‌دهند.

سهم‌الشرکه در ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

در شرکت با مسئولیت محدود، سهم‌الشرکه یعنی آورده‌ی غیرنقدی یا نقدی هر شریک. یعنی سهمی که هر شریک در سرمایه‌ی شرکت دارد. شریک باید همه‌ی سهم‌الشرکه‌اش را (غیرنقدی یا نقدی) بپردازد. طبق ماده‌ی 98 قانون تجارت در صورتی که سهم‌الشرکه به شکل غیرنقدی پرداخت شود، شریک‌ها در برابر دیگر افراد نسبت به قیمتی که هنگام تشکیل شرکت آن سهم‌الشرکه‌ی غیرنقدی داشته است، مسئول هستند.

چطور در اصفهان ثبت شرکت کنیم؟

برای ثبت شرکت در اصفهان مانند تهران و سایر جاها می‌توانید اینترنتی اقدام کنید. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، متولی ثبت شرکت‌هاست. برای ثبت شرکت، قبل از این که کار را شروع کنید باید اطلاعات لازم و مدارک مورد نیاز را فراهم کنید. برای سرعت و دقت بخشیدن به کار خود بهتر است به متخصصان ثبت شرکت ویونا مراجعه کنید و امور ثبت را به آن‌ها بسپارید. در این صورت از اشتباهات رایجی که در ثبت شرکت در اصفهان پیش می‌آید جلوگیری خواهید کرد و هزینه‌های بیهوده‌ای هم به خاطر چندین بار انجام کارهای تکراری متحمل نمی‌شوید.

دقت کنید که مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام، سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی، مختلط غیرسهامی، مختلط سهامی، شرکت نسبی و شرکت تعاونی در اصفهان، در بعضی از موارد مشترک و در بعضی از موارد متفاوت است.

اگر می‌خواهید اقدام به ثبت شرکت در اصفهان کنید، بهتر است همین امروز با مشاوران مجرب ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید.