ثبت شرکت در اهواز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 3)

اهواز را همه به‌عنوان شهری دلنواز با مردمانی بسیار مهربان و مهمان‌نواز می‌شناسند. اهواز از شهرهای مرکزی کشور محسوب می‌شود و به‌نوبه خود کلان‌شهری است. اهواز مرکز استان خوزستان است و هفتمین شهر پرجمعیت ایران است. اهواز به ادب می‌توان به‌عنوان خورشید ایران تعبیر کرد زیرا اهواز تا به امروز در بین دیگر شهرهای ایران و حتی در مواقعی در دنیا گرم‌ترین هوا را به خود اختصاص داده است. اما این گرمی نباید مانع این شود که چشم بر روی زیبایی‌های خیره‌کننده آن ببندیم. استان خوزستان که اهواز مرکز آن به شمار می‌آید قدیمی‌ترین سرزمین ایران است. اثرات سکونت در این استان به 2700 سال پیش از میلاد مسیح تعلق دارد. پس منابع طبیعی و آثار باستانی این استان و به عبارتی اهواز قدمت بسیار دارند و بسیار ارزشمند هستند. خوزستان دارای 27 شهرستان است که در میان آن‌ها اهواز به‌عنوان مرکز استان برگزیده‌شده است.

اهواز ازلحاظ صنعتی- نفتی یکی از مهم‌ترین قطب‌های ایران محسوب می‌شود. و به همین علت افراد بسیاری این شهر را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند. اهواز علاوه بر وجهه صنعتی یکی از شهرهای ترانزیتی مهم کشور محسوب می‌شود زیرا از طریق راه‌های زمینی ، دریایی و هوایی دیگر شهرهای ایران را به بندرهای مهم و بزرگی همچون  بندر ماهشهر، آبادان ، امام خمینی ، و خرمشهر متصل می‌کند. شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب که بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت در ایران به شمار می‌آید در اهواز متمرکز است. و شمار زیادی از کارخانه‌های اصلی و مهم کشور نیز در این منطقه مستقرشده‌اند.

به دلیل وجود معادن نفتی و تولید نفت و همچنین حضور کارخانه‌های بزرگ و مهم کشور این شهر بازار کار و جذب نیرو در این منطقه چشم‌گیر است. سالانه تعداد زیادی از آمار افرادی که به کار جذب‌شده‌اند در اهواز اتفاق می‌افتد.

بهترین دلیل برای اینکه شما بخواهید اهواز را برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت انتخاب کنید همین‌جاست. صنعت نفتی که در این شهر وجود دارد منابع طبیعی دیگر و وجهه ترانزیتی اهواز. پس ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر تمایل دارید یک سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسود داشته باشید اولین گزینه ثبت شرکت در اهواز است.

درباره‌ ثبت شرکت در اهواز  

شهر اهواز در استان خوزستان واقع‌شده و مرکز آن به شمار می‌آید. اداره ثبت شرکت در اهواز علاوه بر انجام امور ثبتی در خود این شهر به نظارت بر ادارات دیگر شهرستان‌های خوزستان می‌پردازد. ثبت شرکت در اهواز یک‌رشته اداری قانونی را می‌پیماید که این روند برای تمام شرکت‌ها در تمام حوزه‌ها و در تمام شهرها اعمال می‌شود. شما می‌تواند در سیر این روند با همراهی ثبت شرکت ویونا با کمترین پیچیدگی و درگیری اداری موفق به ثبت شرکت خود در اهواز شوید.

شما برای ثبت شرکت در اهواز باید ابتدا به این سؤال‌ها پاسخ دهید سپس نوع شرکتتان مشخص می‌شود و می‌توانید مراحل ثبت‌نام و ثبت شرکت را آغاز کنید.

ابتدا باید تعیین کنید که میزان تجربه شما در این زمینه چقدر است ؟ آیا اولین بار است که اقدام به ثبت شرکت می‌کنید؟ چه چهارچوب‌هایی در زمینه سهام شرکت را ترجیح می‌دهید ؟ خواهان شرکت در مزایده‌ها و مناقصه‌های دولتی هستید ؟ و سؤالات دیگر که درنتیجه جواب این سؤال‌ها شما می‌توانید نوع شرکتی که می‌خواهید ثبت کنید را تعیین کنید. این شما هستید که درنهایت تصمیم می‌گیرید وارد چه شاخه از ثبت شرکت شوید طرح این سؤال‌ها با توجه به شرایط موجود و لازم در هر زمینه از این شاخه‌هاست و صرفاً راهنمای شماست. شما می‌توانید سؤالات بیشتر و پاسخ‌های دقیق‌تر را بعد از مطالعه این مطلب از متخصصین ثبت شرکت ویونا  درخواست کنید.

برای نمونه ما دو شاخه از شرکت‌ها را در این بحث می‌آوریم و شمارا با حوزه فعالیتشان و شرایط و مدارک لازم برای شمول شدن و ثبت آن‌ها آشنا می‌کنیم. لازم به ذکر است انواع دیگری از شرکت‌ها وجود دارند که می‌توانید برای دستیابی به اطلاعات آن‌ها و چگونگی فعالیتشان با مشاوران مجرب ثبت شرکت ویونا  ارتباط برقرار کنید.

شاخه اول ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز  

تعریف کلی که می‌توان از ثبت شرکت با مسئولیت محدود ارائه داد این است که این شرکت متشکل از حداقل 2 نفر است که می‌خواهند فعالیت تجاری داشته باشند و مسئولیت هرکدام از شرکا به میزان سهام وی در امور شرکت محدود شود. همچنین این افراد تازه به این عرصه قدم نهاده‌اند و تجربه زیادی در این زمینه ندارند.  ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز پله خوبی برای شروع کار است. شما حتی می‌توانید به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز در حوزه فعالیت‌های صادراتی بپردازید. درواقع به زبان ساده‌تر شرکت صادراتی با مسئولیت محدود. تنها  عنصری که در این میان حائز اهمیت است این است که باید یکی از شرکا کارت بازرگانی داشته باشد (در مورد شرایط تعلق گرفتن کارت بازرگانی می‌توانید از مشاوران ثبت شرکت ویوناکمک بگیرید ). 

شما برای ثبت این نوع شرکت در اهواز شرایط و مدارکی لازم دارید که به‌اختصار در ذیل آمده است :

شرایط لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

 1. شرکت باید حداقل از 2 نفر و یا بیشتر تشکیل‌شده باشد و در میان شرکا حداقل 2 نفر 18 سال تمام و یا بالاتر داشته باشند.
 2. شرکت حداقل باید 2 سهام‌دار داشته باشد.
 3. حداقل سرمایه برای شروع یک‌میلیون ریال است. که تجمیع سهام شرکا (از حداقل 2 نفر به بالا) باید برابر و یا بالاتر از این مبلغ باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی شرکا
 2. گواهی عدم سو پیشینه هیئت‌مدیره
 3. دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
 4. دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
 5. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
 6. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
 7. وکالت‌نامه

برای تهیه و تنظیم این مدارک آشنایی با معایب و محاسن ثبت شرکت در اهواز با مسئولیت محدود و چهارچوب‌ها و محدودیتی‌هایی را که شامل می‌شود می‌توانید با مشاوران و متخصصان این زمینه که بهترین آن‌ها در ثبت شرکت ویونا گردآمده‌اند صحبت کنید.

شاخه دوم ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز

به‌طورکلی در عرصه تجارت به شرکت‌هایی ، شرکت سهامی خاص اطلاق می‌شود که سرمایه اولیه آن‌که سهام شرکت را تشکیل می‌دهد توسط خود شرکا تأمین‌شده باشد و هیچ عنصر خارجی در تجمیع آن دخیل نباشد. بدین سبب تمامی بازدهی‌های شرکت تنها در بین شرکای آن به‌طور خصوصی تقسیم می‌شود. شهر اهواز این قابلیت را به شما می‌دهد تا ریسک ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز را بپذیرید. ویژگی‌های صنعتی- نفتی ، ترانزیتی ، کارخانه‌ای و معادن طبیعی این شهر هرکسی را به این سمت سوق می‌دهد. اما برای اینکه شما کسی باشید که میان این سیل افرادی که تمایل به ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز دارند موفق به دستیابی به آن می‌شود راه‌یابی‌تان را به ثبت شرکت ویونا اختصاص دهید و با اطمینان خاطر از دستیابی به هدف به بهترین نحو بدون هیچ‌گونه دلهره‌ای با شرکت ثبت‌شده خودتان وارد بازار تجارت شوید. اگر شما از در آن دسته از افراد قرار می‌گیرید که می‌خواهید در محیطی دوستانه و انتخاب‌شده توسط خودتان ضمن راحت بودن نقل انتقالات سهام و محدود بودن دایره مسئولیت‌ها فعالیت کنید ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز بهترین گزینه برای شما است.

شما برای ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز شرایط و مدارکی را لازم دارید که به‌اختصار در ذیل آمده است.

شرایط لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز

 1. برای شروع حداقل باید 3 نفر حضورداشته باشند که 18 سال تمام و یا بالاتر داشته باشند.
 2. حداقل 2 نفر از اعضای اصلی باید به‌عنوان بازرس و جانشین آن معرفی گردد که این دو نفر نباید با هیئت‌مدیره شرکت رابطه خویشاوندی داشته باشند.
 3. هیئت‌مدیره و اعضای شرکت باید حداقل یک سهم از سهامی شرکت را داشته باشند.
 4. عدم سو پیشینه اعضا شرکت و هیئت‌مدیره آن حائز اهمیت است.
 5. حداقل سرمایه تجمیع شده برای شروع و ثبت شرکت یک‌میلیون ریال است که 35 درصد از آن را باید در حساب بانکی تعیین‌شده واریز کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز

 1. ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای شرکت
 2. ارائه گواهی عدم سو پیشینه تمامی اعضا شرکت
 3. ارائه فیش واریزی 35 درصد سهام اولیه به‌حساب بانکی
 4. اظهارنامه شرکت سهامی خاص 2 برگ
 5. اساسنامه شرکت سهامی خاص در 2 جلد
 6. صورت‌جلسه اجتماع مؤسسان در 2 نسخه
 7. صورت‌جلسه هیئت مدیران در 2 نسخه
 8. وکالت‌نامه

همان‌گونه که پیش‌تر در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز گفتیم اینجا هم شما برای دستیابی به اطلاعات کامل‌تر و مفیدتر در زمینه‌ی محاسن و معایب و حتی محدودیت‌های دیگر ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز و همچنین چگونگی شروع و راه‌یابی به آن می‌توانید ثبت شرکت ویونا را انتخاب کنید.