ثبت شرکت در ایلام

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

شهر ایلام مرکز استان ایلام است. مردم این شهر به زبان کردی صحبت می‌کنند. اکثریت مردم ایلام شیعه دوازده امامی هستند. این شهر به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات دارای آب و هوای کوهستانی و بهاری‌ست. از جمله آثار تاریخی این شهر می‌توان به قلعه والی ایلام، کاخ فلاحتی، پناهگاه سنگی قوچعلی، قلعه اسماعیل خان و طاق شیرین و فرهاد اشاره کرد. ایلام از نظر صنعتی نیز اهمیت بسیاری دارد و کارخانه های مهمی در این شهر فعال هستند. کارخانه سیمان ایلام، پالایشگاه گاز ایلام و پتروشیمی ایلام این شهر را از لحاظ صنعتی حائز اهمیت ساخته است. شاید به ذهنتان رسیده باشد که بخواهید صنعت گردشگری را در این شهر متحول کنید و نیاز به ثبت شرکت دارید یا برای ایجاد و راه اندازی کاری نو و جدید می‌خواهید یک شرکت ثبت کنید. در ادامه این مقاله ثبت شرکت ویونا به شما راه ساده و دقیق ثبت شرکت را نشان می‌دهد.

درباره­ ثبت شرکت در ایلام

استان ایلام شامل ده شهرستان است که به ترتیب جمعیت عبارتند از ایلام، دهلران، چرداول، ایوان، آبدانان، دره‌شهر، مهران، ملک‌شاهی، بدره و سیروان. این شهرستان‌ها در مجموع شامل بیست و یک شهر به شرح ایلام، دره‌شهر، ایوان، دهلران، آبدانان، ارکواز، مهران، سرابله، آسمان‌آباد، چوار، پهله، دلگشا، بدره، مورموری، زرنه، لومار، موسیان، میمه، سراب‌باغ، صالح‌آباد و توحید هستند. شما برای ثبت شرکت خود در هر کدام از اداره‌های ثبت شهرستان‌های ایلام می‌توانید به اداره‌ی مربوطه که زیرمجموعه‌ی اداره‌ی ثبت استان که در شهر ایلام مستقر است مراجعه کنید یا با تماس با ثبت شرکت ویونا و کسب اطلاعات کامل، وکیلی به رایگان به محل کار شما بیاید و کارهای ثبت شرکت شما به راحتی انجام شود.

چه اطلاعاتی برای ثبت شرکت در ایلام لازم است؟

یکی از اولین نکات برای ثبت شرکت در ایلام این است که نام پیشنهادی برای شرکت باید ویژگیهایی داشته باشد که به شما خواهیم گفت. شما برای ثبت شرکت باید پنج نام پیشنهاد بدهید تا اداره ثبت شرکتها نامی را که واجد شرایط قانونی باشد بپذیرد. البته ثبت شرکت ویونا به شما در این زمینه مشاوره‌های خوبی ارائه می‌کند. به طور کلی به خاطر داشته باشید که نام شرکت نباید یک نام خارجی باشد و همچنین نباید با اصول و موازین شرعی و عرفی جامعه‌ی ایران و جمهوری اسلامی ایران مغایرت داشته باشد. نکته‌ی دیگری که برای ثبت شرکت در ایلام لازم است بدانید خاصیت شراکت است. طبق قانون نمی‌توان به تنهایی شرکتی را ثبت کرد. یعنی شما حتما باید با نفر دیگری شریک شوید. رضایت همه‌ی شرکا نیز یکی از شروط اولیه‌ی ثبت شرکت است. همه‌ی شریک‌ها باید با رضایت کامل وارد کار شده باشند و کسی آن‌ها را مجبور نکرده باشد. همچنین شرکا باید «اهلیت معامله» داشته باشند. یعنی قدرت استفاده از قوه‌ی تعقل داشته باشند (مجنون نباشند) و به سن قانون هجده سال تمام رسیده باشند (صغیر نباشند). برای ثبت شرکت در ایلام شما هم به صورت شخص حقیقی می‌توانید اقدام کنید و هم به صورت شخص حقوقی. مثلا چند شرکت بدون دخالت افراد حقیقی می‌توانند یک شرکت دیگر ثبت کنند. در این حالت هر شرکت باید نماینده‌ای از طرف خود اعلام کند تا نمایندگان شرکت‌ها جهت تصمیم‌گیری درباره‌ی شرکت جدید دور هم جمع شوند و همچنین مدارک شناسایی و قانونی نمایندگان نیز برای ثبت شرکت در ایلام لازم است.

ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته می‌شود که حداقل با پنج نفر قابل ثبت است. سه نفر به عنوان سهام‌دار و هیئت مدیره و دو نفر به عنوان بازرس اصلی و علی‌البدل. در شرکت سهامی خاص، سرمایه به صورت سهام بین اعضا توزیع می‌شود و هر عضو بر اساس سهامی که از شرکت دارد حق تصمیم‌گیری و بهره‌مندی از سود شرکت را دارد. سهام این نوع از شرکت «خاص» است (عام نیست) بنابر این قابل عرضه در بازار بورس و پذیره‌نویسی نیست. مسئولیت کسانی که بخشی از سهام شرکت را خریداری کرده‌اند به اندازه‌ی مبلغ اسمی سهام آن‌ها است. برای شرکت‌های سهامی خاص این یک قانون است که در همه‌ی اسناد رسمی و اوراق و گواهی‌های مربوط به شرکت باید عبارت سهامی خاص قبل یا بعد از نام شرکت و چسبیده به نام ذکر شود.

شرکت سهامی خاص به دلیل نوع شرایطش برای کسانی که می‌خواهند مدیریت و کنترل بهتری روی سرمایه‌ی شرکت داشته باشند و نمی‌خواهند سرمایه‌ی شرکت به صورت عمومی منتشر شود، مناسب است. همان طور که گفتیم برای ثبت این نوع از شرکت حداقل پنج نفر لازم است. حداقل دو نفر باید به عنوان هیئت مدیره انتخاب شوند و یک نفر به عنوان سهام‌دار. همچنین دو نفر باید به عنوان بازرس اصلی و بازرس علی‌البدل عمل کنند. شرط لازم برای این دو نفر این است که نسبت نسبی خویشاوندی بین آن‌ها و اعضای هیئت مدیره نباشد تا خللی در روند بازرسی فعالیت‌های شرکت از سوی آن‌ها پیش نیاید. همچنین لازم است بدانیم که اعضای هیئت مدیره و اعضای شرکت هر یک حداقل باید یک سهم در شرکت داشته باشند. سرمایه‌ی شرکت را همان طور که ذکر شد باید به سهام تقسیم کرد اما طبق قانون می‌توان پاره‌سهم‌هایی هم تعریف کرد که بخشی از سهم باشند اما صاحبان این پاره‌سهم‌ها وقتی به یک سهم کامل برسند از حقوق قانونی تعریف‌شده برای شرکت سهامی خاص بهره‌مند خواهند شد. شما برای ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام می‌توانید اکنون با وکلای مجرب ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید تا وکیلی را به رایگان به محل مورد نظر اعزام کنند و روند ثبت شرکت را انجام دهند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام

شرکت با مسئولیت محدود در ایلام به شرکتی گفته می شود که حداقل با دو نفر تشکیل شود. شرکت با مسئولیت محدود به دلیل روند ساده‌تر ثبت آن یکی از متداول‌ترین انواع شرکت است. در این نوع از شرکت، که با هدف انجام امور تجاری تشکیل می‌شود، هر فرد به میزان سرمایه‌ی خود در شرکت، در برابر تعهدات شرکت مسئول است و نه بیش‌تر. به میزان آورده‌ی هر فرد در شرکت، سهم‌الشرکه گفته می‌شود. در تصمیم‌گیری‌ها ابتدا به تصمیم صاحبان اکثر سهم‌الشرکه‌ها نگاه می‌شود. توصیه‌ی ما به شما این است که اگر برای اولین بار است که می‌خواهید به سراغ ثبت شرکت در ایلام بروید، شرکت با مسئولیت محدود را در نظر بگیرید. چون این شرکت سرمایه و تجربه‌ی کم‌تری نسبت به انواع دیگر شرکت‌ها لازم دارد. حداقل دو عضو از اعضای شرکت باید جزو تامین‌کنندگان سرمایه‌ی شرکت باشند و اعضای هیئت مدیره باید به سن قانونی هجده سال تمام رسیده باشند. البته افراد زیر هجده سال می‌توانند جزو سهام‌داران شرکت باشند. حداقل سرمایه‌ی لازم برای ثبت این نوع از شرکت نیز یکصدهزار تومان است. به خاطر داشته باشید که در شرکت با مسئولیت محدود امکان پذیره‌نویسی و پرداخت سهم‌الشرکه به صورت سهام قابل انتقال وجود ندارد، همچنین برخی بانک‌ها پرداخت تسهیلات به این نوع از شرکت‌ها را به سختی قبول می‌کنند و برخی شرکت‌های دولتی نیز به این شرکت‌ها اجازه‌ی شرکت در مناقصه و مزایده را نمی‌دهند. شما پس از ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام، دیگر نمی‌توانید آن را به شرکت سهامی خاص یا سهامی عام تبدیل کنید. همچنین فراموش نکنید که هر شریک موظف است همه‌ی سهم‌الشرکه‌ی خود را پرداخت کند و این سهم می‌تواند به صورت نقدی یا غیرنقدی باشد. قیمت و ارزش آورده‌ی غیرنقدی باید در شرکت‌نامه ذکر شود و از آن به بعد طبق ارزش بیان‌شده با آن آورده برخورد می‌شود. ارزش‌گذاری بر عهده‌ی خود اعضا است و بر خلاف شرکت سهامی خاص نیاز نیست که در این باره کارشناس رسمی دادگستری اظهار نظر کند.

شما می‌توانید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی‌های وکلای مجرب و متخصص این موسسه بهره‌مند شوید.