ثبت شرکت در بابل

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 6)

اهمیت ثبت شرکت در بابل و فرصت های سرمایه گذاری و بازرگانی

شهرهای شمال ایران همواره از زیبایی و جذابیت فوق العاده ای برای گردشگران و شرایط آب و هوایی بسیار مناسب و خاک حاصلخیز برای کشاورزی برخوردار بوده است. شهر بابل در استان مازندران، پرجمعیت و دارای پیشینه ی قابل توجهی در زمینه تجارت و عبور و مرور تاجران و بازرگانان است و از نظر دانش نیز، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی زیادی مانند دانشگاه صنعتی نوشیروانی و اولین دانشگاه علوم پزشکی سراسری را در خود جای داده است. با توجه به اینکه شهر بابل در مرکز مازندران و بین دریای خزر و رشته کوه البرز قرار گرفته دارای اهمیت موقعیت مکانی ویژه ای است. فرصت های سرمایه گذاری زیادی در حوزه گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن و غیره در استان مازندران و بخصوص شهر بابل وجود دارد. به عنوان مثال در زمینه تولید محصولات غذایی مانند تولید کلوچه و انواع مربا ، انوع نوشیدنی مانند شربت بهار نارنج و آب نارنج و رب نارنج و ترشیجات متنوع بومی و انواع کنسرو مانند کنسرو ماهی و زیتون شور و بسیاری دیگر از محصولات غذایی دیگر فرصت های سرمایه گذاری زیادی دیده می شود.

شهر بابل دارای شرایط آب و هوایی ساحلی و کوهپایه ای و جنگلی است و فاصله زمانی زیادی تا مسیرهای اصلی و شبکه جاده ای و ریلی استان و حتی ایران ندارد و از جذاب ترین مناطق و با دسرسی عالی به استان های بزرگی مانند تهران و مازندران است که این خود یک مزیت بسیار کلیدی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بابل در زمینه های بسیار متنوع خواهد بود.

مزایای ثبت شرکت در بابل

برای شروع کسب و کار، ثبت شرکت بسیار توصیه می شود. مزایای بسیار زیادی را می توان برای ثبت شرکت در بابل عنوان کرد که مهم ترین آنها حفظ سرمایه، رشد سرمایه، اعتبار، گسترش فعالیت های تجاری و حتی خود پرداخت مالیات به دلیل قانونی بودن کسب و کار می تواند باشد. با ثبت شرکت، از برند تجاری خویش محافظت و سرمایه و هزینه ها را مدیریت و امکان سوء استفاده از نام شرکت شما، توسط افراد دیگر برای همان فعالیت را کمتر و اعتماد  مشتریان خود را بیشتر می کنید. در برخی موارد با ثبت شرکت از مصونیت قانونی برخوردار می شوید و همچنین بیمه های تجاری و فرصت جذب سرمایه گذاری را خواهید داشت و و دیگر شما به شخصه مسئول بقای شرکت نیستید و مسئولیت کار و فعالیت خود را با شرکا شریک خواهید شد.

با توجه به مفاد موجود در قانون تجارت، برای ثبت شرکت در بابل می توانید از یکی زا هفت شرکت تجاری رسمی و قانونی آورده شده در قانون تجارت ایران استفاده کنید که عبارتند از:

  • شرکت سهامی (عام و خاص)
  • شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت تضامنی
  • شرکت نسبی
  • شرکت مختلط سهامی
  • شرکت مختلط غیر سهامی
  • شرکت تعاونی

پر طرفدارترین شرکت ها، شرکت های با مسئولیت محدود و قابل اعتمادترین، نوع تضامنی آن است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بابل: برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهر بابل باید حداقل دو تا چند نفر با هم برای یک موضوع تجاری شراکت کنند. در این نوع شرکت ها هر یک از شرکا ، بدون این که نیاز باشد  سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شود، فقط تا میزان سرمایه ی خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند.

ثبت شرکت تضامنی در بابل: برای ثبت شرکت تضامنی در شهر بابل باید شرکتی با تعیین اسم مخصوص برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل شود . در این نوع شرکت ها در صورت ورشکستگی و یا ایجاد بدهی اگر دارایی شرکت برای تادیه ی تمام قروض کافی نباشد ، هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت خواهد بود و هر قراردادی که بین شرکا بر خلاف این ترتیب داده شده باشد ، در مقابل اشخاص کان لم یکن خواهد بود.

ثبت شرکت سهامی در بابل: به منظور ثبت شرکت سهامی در شهر بابل می توانید به دو شکل سهامی عام و سهامی خاص عمل کنید. شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه ی آن به سهام تقسیم و مسئولیت صاحبان سهام ، محدود به میزان مشارکت مالی یا همان میزان سهام آن ها است. شرکت های سهامی در هر حالت به صورت بازرگانی ثبت می شوند حتی اگر موضوع فعالیت آنها از نوع بازرگانی محسوب نشود. در شرکت سهامی خاص حداقل شرکا سه نفر و در شرکت سهامی عام 5 نفر نباید کمتر باشند.

ثبت شرکت سهامی عام در بابل: حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی عام 500 هزار تومان است و برای تادیه سرمایه مورد نیاز باید از طریق فروش سهام به مردم به میزان حداقل 51 درصد از کل سهام اقدام شود. به یاد داشته باشید که شرکت سهامی عام تنها شرکتی است که می تواند با دریافت مجوز از بورس، از طریق بورس سهام خود را به مردم واگذار کند.

ثبت شرکت سهامی خاص در بابل: برای ثبت شرکت سهامی خاص در شهر بابل نیاز به حداقل سه نفر شریک است. این شرکا باید تمامی سهامی شرکت را خودشان تادیه کنند و به میزان همین سهام نیز در قبال دیون شرکت مسئولیت دارند.

ثبت شرکت نسبی در بابل : هرچند شرکت نسبی خیلی طرفدار ندارد  اما این نوع شرکت که شباهت زیادی هم به شرکت های تضامنی دارد معمولا برای امور تجاری و تحت عنوان خاصی ثبت می شود و عموما بین خانواده ها تشکیل می شود.  

ثبت شرکت مختلط سهامی در بابل: هرگاه بخواهید ترکیبی از شرکا تضامنی و سهامی را در قالب یک شرکت در کنار هم داشته باشید باید شرکت مختلط سهامی ثبت کنید. در این حالت یک تا چند نفر شریک ضامن و دو تا چند نفر شریک سهامی با تادیه میزانی از سرمایه با هم اقدام به ثبت شرکت می کنند. برای شرکا ضامن از قوانین شرکت های تضامنی استفاده می شود و برای شرکا سهام دار از قوانین شرکت های سهامی معمولا استفاده می شود.

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی در بابل : نوع دیگری از شرکت های مختلط ترکیبی از شرکا ضامن با شرکا با مسئولیت محدود است. در این شکل از شرکت ها هم یک تا چند نفر شریک ضامن و دو تا چند نفر شریک با مسئولیت محدود حضور دارند و قوانین شرکت تضامنی برای شرکا ضامن و قوانین شرکت با مسئولیت محدود برای شرکا دارای سهم الشرکه استفاده می شود.

ثبت شرکت تعاونی در بابل : شرکت تعاونی از محبوب ترینن نوع شرکت ها در مناطق با قابلیت کشاورزی و یا روستایی است. این شرکت ها با مجوز اداره تعاون تشکیل می شوند. حداقل 7 نفر برای تشکیل شرکت تعاونی در شهر بابل نیاز است و قوانین این شرکت ها بسیار به شرکت های سهامی شبیه است به عنوان مثال شرکت تعاونی هم به صورت خاص و هم عام ثبت می شود و شرکا صاحب سهام هستند.

برای ثبت شرکت در بابل می توانید هر یک از شرکت های فوق را متناسب با موضوع فعالیت خود انتخاب و ثبت کنید. برای انتخاب قالب مناسب برای ثبت شرکت در شهر بابل پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی با کارشناسان متخصص ویونا تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

مراحل ثبت شرکت در بابل

برای ثبت شرکت در بابل مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها و طی مراحل آن از طریق اینترنت ضروری است.

با توجه به نوع شرکت انتخابی، انتخاب یک عنوان یا اسم مناسب برای شرکت اهمیت زیادی دارد. انتخاب نام شرایط خاص خود را دارد و باید حدداقل 5 اسم به ترتیب اولویت انتخاب کنید. نام انتخابی شما برای شرکت باید بدیع و نو باشد، قبلا ثبت نشده باشد، دارای مفهوم درست و مناسب باشد، در آن از اسم خاص و یا اسامی بیگانه و یا خارجی استفاده نشده باشد و غیره.

در ادامه نیاز است که اطلاعات شما توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت ها تایید شود، این پروسه نهایتا 4 روز زمان نیاز دارد و پس از آن از طریق سامانه تایید شدن یا نشدن نام شرکت اطلاع رسانی خواهد شد. در صورت تایید شدن یک کد پیگیری برای شما صادر می شود که کباید تا مرحله آخر در حفظ آن کوشا باشید. در مرحله بعد باید برگه تاییدیه نام شرکت را به همراه مدارکی مانند: گواهی عدم سوء پیشینه مدیران عامل و بازرسین و تمامی اعضا هیئت مدیره، مجوزات لازم از مراجع ذی ربط، مدارک و مشخصات مربوط به شرکت شامل کدپستی محل فعالیت شرکت و آدرس دقیق پستی تمامی شرکا، فتوکپی از تمامی مدارک هویتی سهامداران، اعضای هیأت مدیره و بازرسین، به اداره کل ثبت شرکت های بابل ارسال شود. در نهایت با تایید مدارک و پرداخت هزینه ها شرکت ثبت می شود و شناسه ثبت شرکت برای شما صادر خواهد شد.

به یاد داشته باشید که مراحل انجام ثبت شرکت در بابل از طریق اینترنت و به صورت آنلاین است اما برای ارسال مدارک و مراجعه حضوری باید به اداره ثبت شرکت ها در بابل مراجعه نمایید. این کار به دلیل ظرافت ها و حساسیت های مسائل حقوقی بهتر است توسط کارشناسان خبره این موضوع پیگیری و انجام شود. از این رو می توانید به راحتی و تنها با یک تماس با کارشناسان ما در موسسه ویونا با کمترین هزینه و در کمترین زمان و به صورت تضمین شده، شرکت مناسب خود را در بابل به ثبت برسانید.

دیدگاه‌ها  

+2 # ثبت شرکت در بابلشهناز 1400-03-24 22:32
ر صورت ثبت شرکت در شهر بابل چه فرصتهای تجاری و بازرگانی به وجود خواهد امد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ثبت شرکت در بابلکارشناس ثبتی 1400-03-24 22:52
شهر بابل در استان مازندران واقع شده است و شهری پرجمعیت و دارای سابقه درخشان در زمینه تجارت است همچنین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی زیادی مانند دانشگاه صنعتی نوشیروانی و اولین دانشگاه علوم پزشکی سراسری را دارد. با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی شهر بابل و اینکه در مرکز مازندران و میان دریای خزر و رشته کوه البرز قرار گرفته دارای موقعیت مکانی خاصی است. فرصت های تجاری و سرمایه گذاری بیشماری در زمینه های کشاورزی، گردشگری و صنعت و معدن در استان مازندران و علی الخصوص شهر بابل وجود دارد. همچنین شهر بابل دارای آب و هوای ساحلی و کوهپایه ای و جنگلی است و دارای دسترسی عالی به استان های بزرگی مانند تهران و مازندران است که یک مزیت کلیدی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بابل است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت شرکت در بابلمهتاب 1400-03-23 15:38
چه نوع شرکتهایی را می توان در بابل به ثبت رساند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت شرکت در بابلکارشناس ثبتی 1400-03-23 15:51
با توجه به قانون تجارت، برای ثبت شرکت در بابل می توانید از یکی هفت نوع شرکت تجاری رسمی و قانونی استفاده کنید که عبارتند از:
• شرکت سهامی (عام و خاص)
• شرکت با مسئولیت محدود
• شرکت تضامنی
• شرکت نسبی
• شرکت مختلط سهامی
• شرکت مختلط غیر سهامی
• شرکت تعاونی
که از این میان پر طرفدارترین شرکت ، شرکت با مسئولیت محدود است و قابل اعتمادترین نوع شرکت، شرکت تضامنی است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت شرکت در بابلوحید 1400-03-22 23:30
ثبت شرکت در بابل چه مزایایی دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ثبت شرکت در بابلکارشناس ثبتی 1400-03-22 23:56
ثبت شرکت در بابل مزایای بسیار زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از: حفظ سرمایه، رشد سرمایه، اعتبار، گسترش فعالیت های تجاری و حتی خود پرداخت مالیات به دلیل قانونی بودن کسب و کار . به واسطه ثبت شرکت می توانید از نام برند خود محافظت کنید و هزینه های شرکت را مدیریت کنید و اجازه سوء استفاده از نام شرکت را به افراد متقلب ندهید و اعتماد مشتریان خود را بیشتر کنید. با ثبت شرکت می توانید بیمه های تجاری و فرصتهای جذب سرمایه گذاری داشته باشید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن