ثبت شرکت در بندرعباس

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.33 (تعداد رای 3)

بندرعباس از شهرستان‌های استان هرمزگان در تقسیمات کشوری محسوب می‌شود. استان هرمزگان به‌عنوان یکی از استان‌های حاشیه دریایی ایران علاوه بر عهده‌داری تعداد از شهرستان از قبل تقسیمات کشوری، تعدادی از جزایر سر برآورده در خلیج‌فارس ایران را هم تحت پوشش خود قرار می‌دهد. در این میان شهرستان بندرعباس به سبب اهمیت ویژه‌ای که دارد به‌عنوان مرکز این استان برشمرده شده است. نام بندرعباس نماینده ویژگی بارز این شهر است. انگار بندر، ستون این شهر است. از دیرباز بندرهای بندرعباس دلیلی برای مرکزیت تجاری گشتن این شهر بوده. می‌توان ریشه این نگاه تجاری ترانزیتی را حتی در دوران داریوش کبیر دید. در همان زمان راه تجارت ایران از راه‌آبی بندرعباس و تنگه هرمز به لیبی و هند بنیان شد. از بندرعباس به‌عنوان بزرگ‌ترین بندر ایران یاد می‌شود. بندرهای مهم شهر بندرعباس امروزه بندر شهید رجایی و بندرشهید باهنر نام دارند و سالانه آمار چشم‌گیری از ترانزیت کالا از این طریق صورت می‌گیرید. توجه به ویژگی مهم بندرعباس باعث شده وجهه اقتصادی خاصی برای معادن داشته باشد.

اما بندرعباس تنها به ویژگی ترانزیتی و درآمدزایی از این طریق اتکا نکرده و محصولات خاصه خود را دارد. از محصولات مهی در بندرعباس تولید می‌شود، تنباکو، خرما، نارنگی، انبه، مرکبات، ارده، مسقطی، تولیدات صنعتی، نفت (و فراورده‌های آن)، گاز، مروارید، شیلات هستند. درزمینه صادرات نیز علاوه بر کالای تولیدی دیگر نقاط ایران به صادر کردن محصولات خود نیز می‌پردازد.
هرچه بیشتر با توضیح بندرعباس بپردازیم وسوسه سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در این شهر بالاتر می‌شود. جالب است بدانید شما چه ساکن بندرعباس باشید و یا نباشید بازهم قابلیت ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در بندرعباس را دارید.

در ادامه به شما میگوییم که ثبت شرکت در بندرعباس چگونه صورت می‌گیرید و نیازمند چه مدارک و روندی است. همچنین شما برای برقراری ارتباط مستقیم و دریافت اطلاعات می‌توانید با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید و تمام سؤال‌های خود را بپرسید. همچنین در صورت تمایل ثبت شرکت ویونا در روند ثبت شرکت نیز به شما کمک خواهد کرد.

کلیاتی از ثبت شرکت در بندرعباس

شاید این سؤال به وجود آید چرا ثبت شرکت؟ برای پاسخ دادن به این سؤال ابتدا باید به اینکه اساس شرکت چیست بپردازیم. در زبان تجاری زمانی شرکت معنا پیدا می‌کند که دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری و سودآور (در هر شاخه‌ای) باهم شروع سرمایه‌ای را تجمیع کنند و با این سرمایه به فعالیت در آن عرصه بپردازند تا به بازدهی برسند. اما اگر هر شرکتی بدون هیچ ناظر واحدی و هیچ چهارچوب و قانونی شروع به کار کند و طریقه سوددهی کار را خود تعیین کند بی‌نظمی در سطح جامعه و درنهایت ضرر و زیان در بافت اقتصادی کشور ایجاد می‌شود. به همین سبب جهت برقراری نظم و سازمان‌دهی به امر تأسیس شرکت در کشور اداره¬ی ثبت شرکت‌ها ایجاد شد و قوانینی برای آن وضع گردید. اکنون اگر کسی بخواهد شرکتی تأسیس کند باید اول به ثبت آن بپردازد. هر استان اداره ثبت شرکت دارد و روند اداری در همان‌جا صورت می‌گیرد. در بندرعباس هم به همین‌گونه است، اگر کسی بخواهد در بندرعباس شرکت بزند باید آن شرکت را در اداره ثبت شرکت‌های بندرعباس ثبت کند و مجوز فعالیت را دریافت کند.

با توجه به وسعت عرصه تجارت حیطه فعالیت شرکت‌ها نیز می‌تواند به همان گستردگی باشد به همین منظور قوانینی در ثبت شرکت‌ها تصویب شد. طبق ماده 20 قانون تجارت حیطه فعالیت شرکت‌ها در 8 دسته گنجانده شد. که به شرح زیر است :

شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت مختلط سهامی، شرکت نسبی و شرکت تعاونی.

در ادامه مطلب ما سه نوع از شرکت‌هایی که در زمینه ثبت شمول بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند شرح مختصر می‌دهیم و اطلاعات اولیه در زمینه ثبت آن‌ها را توضیح می‌دهیم اما برای آن دسته از عزیزانی که می‌خواهند به ثبت دیگر شرکت‌ها بپردازند و یا نیازمند اطلاعات جامع‌تر درباره موارد یادشده دارند ثبت شرکت ویونا متخصصانی را در مجموعه خود دارد که می‌توانند کمکشان کنند. کافی است که با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید.

آشنایی با ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس

در این بخش می‌خواهیم در مورد یکی از انواع شرکت با عنوان ثبت شرکت با مسئولیت محدود توضیح دهیم. به‌طورکلی تمامی شرکت‌هایی که حیطه فعالیتشان در محدوده‌ای که گفته می‌شود خلاصه گردد به‌عنوان شرکت با مسئولیت محدود ثبت می‌گردند : شرکت‌هایی که 2 یا چند نفر به‌قصد امور تجاری تأسیس می‌کنند و سرمایه اولیه آن توسط اعضای شرکت تأمین گردیده و محدوده مسئولیت هر فرد به میزان سرمایه تأمین گشته توسط اوست اما سهام این دسته از شرکت‌ها بین اعضا تقسیم نمی‌شود. اکنون با آشنایی در مورد شرکت با مسئولیت محدود لازم است در زمینه شرایط آن نیز اطلاع داشته باشید. با توجه به این‌که در روند ثبت و فعالیت این شرکت مراحل، ساده است و نیازمند تجربه‌های خاص نیست برای افرادی که جدیدالورود به عرصه تأسیس شرکت هستند مناسب است، به همین سبب نیز شرایط ملزوم آن نیز ساده‌اند برای شروع، اولین شرط آن است که حداقل تعداد اعضای شرکت برای شروع باید 2 نفر باشند که 18 سال آن‌ها تمام‌شده باشد و به سن قانونی رسیده باشند علاوه بر این حداقل 2 نفر از اعضا سهامدار باشند و به‌عنوان آخرین مورد حداقل سرمایه برای شروع یک‌میلیون ریال است.
حال اگر مشمول شرایط فوق هستید و قصد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس را دارید باید مدارک لازم را جهت انجام روند ثبت آن فراهم و شروع کنید. در ادامه مدارک لازم به همراه مراحلی که باید طی کنید لیست شده‌اند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

1. کپی مدارک شناسایی اعضا
2. گواهی عدم سوءپیشینه‌ی هیئت‌مدیره
3. دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
4. دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
5. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
6. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
7. وکالت‌نامه

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس

1. امضای قرارداد با ثبت شرکت
2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه، اطلاعات و هزینه‌های لازم)
3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
4. مشخص کردن نام شرکت
5. امضای فرم‌ها و مدارک
6. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
7. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به دست ثبت شرکت

موارد به‌اختصار آورده شده در نحوه تهیه و چیستی موارد فوق اطلاعات تکمیلی لازم است که با مشاوران ما که در ثبت شرکت ویونا به همین منظور حضور دارند، تماس بگیرید. شما می‌توانید به‌راحتی از طرق مختلف با آن‌ها تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با ثبت شرکت‌های سهامی عام و سهامی خاص در بندرعباس

یکی از عللی که این دو شرکت را با هم معرفی و توضیح می‌دهیم این است که در نام‌گذاری تقریباً شباهت دارند اما تفاوت آن‌ها اساسی است. پس در کنار هم معرفی کردن آن‌ها باعث می‌شود شما بهتر متوجه تفاوت‌هایشان شوید.
به‌طورکلی برای تأمین سرمایه اولیه شرکت‌های سهامی دو راه وجود دارد؛ که همین زمینه تفاوت آن‌ها را به وجود می‌آورد و حیطه اختیاراتشان را تعیین می‌کند. در اولین شیوه شرکت برای تأمین سرمایه اولیه خود علاوه بر بخشی که خود اعضا جمع‌آوری می‌کنند، بخشی را مردم از طریق خرید سهام شرکت تأمین می‌کنند. یعنی مردم مبلغی را می‌پردازند و در مقابل سهام‌دار شرکت محسوب می‌شود و به نسبت سهامی که دارند از سود شرکت بهره می‌برند. از طرفی مبلغ پرداخت‌شده از طرف مردم جهت سرمایه اولیه محسوب می‌گردد.
اما راه دوم ؛ در این راه تنها تأمین‌کننده‌های سرمایه اولیه شرکت خود اعضای شرکت هستند. سهام این دسته از شرکت‌ها نیز در میان خود اعضای شرکت پخش می‌شود و هیچ عضو خارجی از شرکت در سرمایه و سهام آن دخیل نمی‌باشد.
آنچه بعد از توضیح این مطالب واضح است تخصیص نام آن‌ها است. نوع اول به طبع عمومیت در تأمین سرمایه شرکت سهامی عام و نوع دوم به دلیل مختص شدن سرمایه و سهام آن تنها به خود اعضا شرکت سهامی خاص نامیده می‌شود. اما همین شیوه تأمین سرمایه باعث می‌شود تا حیطه اختیارات آن‌ها برخلاف شباهات نام تفاوت بسیار داشته باشد. هرکدام از این شرکت‌ها جهت تأسیس شرایط خاصی را طالب‌اند و اگر شما می‌خواهید بدانید شامل این شرایط هستید لازم است که با متخصصان این زمینه که در ثبت شرکت ویونا گردآمده‌اند مشورت کنید.
درهرصورت اگر ترغیب به ثبت شرکت با سهامی عام در بندرعباس شدید لازم است بدانید که مدارک لازم آن و روند اداری چگونه است و شما چه‌کارهایی را باید انجام دهید. لیستی از این دو در جدول زیر گردآوری‌شده است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با سهامی عام

1. دو نسخه طرح اظهارنامه‌ی شرکت سهامی عام
2. دو نسخه طرح اساسنامه‌ی شرکت سهامی عام
3. دو نسخه طرح اعلامیه‌ی پذیره‌نویسی
4. گواهی بانکی مبنی بر واریز حداقل 35%‌ سرمایه، تعهد توسط مؤسسین
5. فتوکپی شناسنامه‌ی مؤسسین و مدیران (تمامی اشخاص حقوقی)
6. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین
7. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
8. آگهی دعوت مجمع مؤسسین در روزنامه‌ی تعیین‌شده
9. ارائه‌ی مجوز یا موافقت اصولی یا مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز

مراحل ثبت شرکت سهامی عام در بندرعباس

1. تأسیس شرکت
2. پر کردن اظهارنامه‌ی تأسیس شرکت
3. تهیه‌ی طرح اعلامیه‌ی پذیره‌نویسی
4. امضای ورقه‌ی تعهد سهم
5. تأمین و تشکیل سرمایه
6. تخصیص دادن سهام
7. ایجاد و ثبت شرکت

بعد از بررسی مدارک و مراحل ثبت شرکت سهامی عام در بندرعباس نوبت به شرکت سهامی خاص می‌رسد. مدارک لازم و روند اداری ثبت این شرکت نیز در جدولی آورده شده است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص

1. کپی مدارک شناسایی اعضا
2. گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضا
3. ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه
4. دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت سهامی خاص
5. دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص
6.دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
7. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
8. وکالت‌نامه

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس

1. امضای قرارداد با ثبت شرکت
2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه و اطلاعات و هزینه‌های لازم)
3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
4. مشخص کردن نام شرکت
5. واریز حداقل 35 درصد سرمایه و ارائه‌ی گواهی آن
6. امضای فرم‌ها و مدارک
7. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
8. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به دست ثبت شرکت

در زمینه دریافت اطلاعات تکمیلی هر دو جدول در نحوه دستیابی به مدارک و حتی چیستی آن‌ها می‌توانید با متخصصان این زمینه که خبره‌ترین آن‌ها در ثبت شرکت ویونا حضور دارند تماس حاصل فرمایید.