ثبت شرکت در بوشهر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

شهر بوشهر واقع در استان بوشهر از استان‌های جنوبی ایران محسوب می‌شود. استان بوشهر در حاشیه خلیج‌فارس قرارگرفته و یک شهر بندری به شمار می‌آید. استان بوشهر 10 شهرستان با نام‌های: بوشهر، تنگستان، جم، دشتستان، دشتی، دیر، دیلم، عسلویه، کنگان و گناوه است و همان‌طور که اشاره شد در میان آن‌ها بوشهر مرکز استان انتخاب‌شده است.
از مهم‌ترین مسائلی که می‌توان در وصف بوشهر گفت پرداختن به صنعت‌های رایج در این شهر بندر مهم صادراتی و وارداتی آن‌که به لحاظ استراتژیکی از اهمیت بالایی برخوردار است و درمجموع پرداختن به اقتصاد این شهر است. این استان به جهت تمامی موقعیت‌های صنعتی و اقتصادی که دارد به پایتخت انرژی ایران ملقب شده است. در کنار این‌ها از حیث نخل داری و کشاورزی نیز سرآمد است و نیروگاه‌های هسته‌ای را نیز در خود جای‌داده است.

بوشهر به سبب داشتن معادنی همچون نفت و گاز به‌عنوان بزرگ‌ترین منبع مستقل گازی در جهان شناخته می‌شود. همچنین به سبب دیگر امتیاز خاصی که در دیگر شهرستان‌های استان دیده می‌شود مانند پالایشگاه عظیم گاز در جم وجود یکی از مهم‌ترین ترمینال‌های صادرات نفت خام در خارک، نیروگاه تمی در بوشهر و ... یکی از مناطق اقتصادی و صنعتی سرشناس و مهم در سطح جهان به شمار می‌رود. از دیگر صنایعی که در بوشهر در حال فعالیت است می‌توان به صنایع کشتی‌سازی و لنج سازی، تور بافی، کوزه، سفال، گلیم و گبه اشاره نمود.
بندرهای مهم بوشهر را بندر بوشهر، بندر گناوه، بندر دیلم، بندر ریگ، بندر دیر، بندر کنگان، بندر نخل تقی، بندر عسلویه و بندر عامری تشکیل می‌دهند؛ و سالانه بالغ‌بر 3 میلیون تن کالا از این مسیرها وارد و صادر می‌شوند. تمامی اطلاعات فوق بوشهر را یک قطب جذب سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت می‌کند که هرکسی را ترغیب می‌کند تا جهت ثبت شرکت در بوشهر اقدام کند. در ادامه به راه‌های ثبت شرکت در بوشهر پرداخته‌ایم.

همه‌ چیز درباره ثبت شرکت در بوشهر

به‌ منظور ثبت شرکت در بوشهر شما باید روند اداری ثبت آن را در اداره ثبت شرکت‌ها آن سپری کنید. در حال حاضر اداره ثبت شرکت بوشهر به‌عنوان اداره مرکزی استان و به‌عنوان اداره کل ثبت شرکت استان منظور می‌شود و تمامی ادارات واقع در دیگر شهرستان‌های استان زیر نظر این اداره مشغول به کار هستند. پس شما جهت ثبت شرکت در هر قسمت از استان بوشهر و در هر یک از شهرستان‌ها می‌توانید به اداره ثبت همان شهر مراجعه کنید. جدا از روند اداری قانون جهت سهولت بررسی و نظارت و همچنین ثبت شرکت‌ها آن‌ها را به 8 دسته از حیث حیطه فعالیت تقسیم کرده که به شرح: شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت مختلط سهامی، شرکت نسبی و شرکت تعاونی هستند. اینکه حیطه فعالیت شما محدود و مربوط به کدام‌یک از دسته می‌گردد را در صورت نیاز می‌توانید از مشاوران ثبت شرکت ویونا دریافت کنید.
در این مقاله به‌صورت محدود و اختصار در مورد ثبت دو نوع از شرکت‌ها سخن می‌گوییم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر چگونه است؟

قبل از آنکه بخواهید بدانید ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر چگونه انجام می‌شود لازم است درباره ماهیت این شرکت و تعریف ارائه‌شده آن توسط قانون اطلاعات کسب کنید.
به‌طورکلی طبق چیزی که قانون در نظر گرفته، به شرکت‌هایی شرکت با مسئولیت محدود گفته می‌شود که حداقل 2 نفر جهت امور تجاری تأسیس می‌کنند و سرمایه اولیه این شرکت را باهم تأمین می‌کنند و سهام شرکت را که غیرقابل تخصیص و تقسیم به قطعه سهام است به وجود می‌آورند. حیطه فعالیت هر فرد نیز در این شرکت محدود به سرمایه‌ای‌ست که تأمین کرده است.

اما چه کسانی می‌توانند جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر اقدام کنند؟ بدین منظور نیز طبق قانون شروطی ارائه‌شده که شما جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر کافی است مشمول آن‌ها شوید. این شروط به شرح زیر است:

1. از بین اعضای اصلی شرکت، حداقل دو نفر باید به سن قانونی (18 سال تمام) رسیده باشند.
2. حداقل دو عضو شرکت باید سهام‌دار باشند.
3. حداقل سرمایه‌ی شرکت باید 100 هزار تومان باشد.

با توجه به این‌که شروط ارائه‌شده در این شرکت ساده هستند و در ادامه نیز متوجه می‌شوید که مراحل و مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز پیچیدگی خاصی ندارند پس می‌توان نتیجه گرفت که برای شروع در عرصه ثبت شرکت و فعالیت در این زمینه، این نوع شرکت‌ها گزینه خوبی هستند زیرا نیازمند تجربیات خاص و مهارت‌های کسب‌شده در این زمینه نیست و مسئولیت افراد نیز محدود است. پس اگر تازه‌کار هستید می‌توانید برای شروع ثبت شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب کنید.
بعدازاینکه شرایط مربوط به ثبت شرکت با مسئولیت محدود را گفتیم و گفتیم چه زمانی سراغ ثبت شرکت با مسئولیت محدود بروید می‌خواهیم در مورد مدارک موردنیاز برای ثبت این شرکت و مراحل اداری که باید طی کنید توضیح دهیم. در جدولی زیر لیستی از هردوی آن‌ها را آورده‌ایم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر

مدارک موردنیاز

• کپی مدارک شناسایی اعضا
• گواهی عدم سوءپیشینه‌ی هیئت‌مدیره
• دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
• دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
• دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
• دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
• وکالت‌نامه

مراحل اداری ثبت شرکت با مسئولیت محدود

1. امضای قرارداد با ثبت شرکت ویونا
2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه، اطلاعات و هزینه‌های لازم)
3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
4. مشخص کردن نام شرکت
5. امضای فرم‌ها
6. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
7. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به دست ثبت شرکت ویونا

در این زمینه ممکن است شما سؤالاتی را در ذهن داشته باشید. اینکه این مدارک بعضاً چیست و یا از کجا و چگونه می‌توانید آن‌ها را تهیه و تنظیم کنید؟ در طی مراحل اداری ممکن است به مشکلاتی برخورد کنید؟ و طیف دیگر از سؤالات؛ نگران نباشید چون متخصصان خبره‌ای در این زمینه جهت ارائه خدمات به شما عزیزان در «ثبت شرکت ویونا» جمع شده‌اند که کافی است با آن‌ها تماس بگیرید.

ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر چگونه است؟

در مورد اینکه چه شرکت‌هایی شرکت سهامی خاص هستند و تعریف ارائه‌شده آن‌ها طبق قانون چیست باید بگوئیم که به شرکت‌هایی شرکت سهامی خاص گفته می‌شود که شرکا جهت امور تجاری آن را تأسیس می‌کنند و جهت تأمین سرمایه این شرکت نیز اختصاصاً خود اعضا دخیل هستند. به همین علت سهام تشکیل‌شده این شرکت که قابلیت بخش‌بندی به قطعات سهام را دارد و تنها میان اعضای خود شرکت بسته به میزان سرمایه‌ای که تأمین کرده‌اند پخش می‌شود. محدوده مسئولیت هر فرد نیز بسته به سرمایه‌ای‌ست که تأمین کرده است.

این شرکت نیز مانند دیگر شرکت‌ها شرایطی را دارد که ضمن شروع به ثبت آن باید مشمولشان شوید. شرایط مربوط به ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر بدین شرح است:

• حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت باید به سن قانونی (18 سال تمام) رسیده باشند. حداقل 2 نفر باید عضو هیئت‌مدیره و یک نفر سهام‌دار شود.
• هیئت‌مدیره و اعضا نباید سوءپیشینه‌ی کیفری داشته باشند.
• حداقل 2 نفر از اعضای شرکت باید به‌عنوان بازرس اصلی و علی‌البدل معرفی شوند.
• هیئت‌مدیره و اعضای شرکت باید حداقل یک سهم داشته باشند.
• حداقل 100 هزار تومان باید به‌عنوان سرمایه‌ی شرکت معرفی شود. 35 درصد از مبلغ تعهد شده باید در یک حساب بانکی واریز شود.

توجه داشته باشید که سرمایه‌ای که برای ثبت شرکت تعریف می‌شود تنها محدود به سرمایه نقدی نیست و سرمایه غیر نقدی را نیز مشمول می‌گردد به همین سبب در شروط لازم اشاره‌شده که در زمینه سرمایه، نقدی یا غیر نقدی آن مهم نیست تنها چیزی که حائز اهمیت است این است که شما برای شروع باید حداقل 35 درصد از سرمایه تعریفی را نقدی تأمین کرده باشید.

اما اینکه سرمایه نقدی و سرمایه غیر نقدی چیست و یا اینکه هرکدام از این شرایط چگونه اعمال می‌شود و باید آن‌ها را اجرا کرد ممکن است سؤال خیلی از شما دوستان باشد به همین منظور ثبت شرکت ویونا آماده پاسخ‌دهی به سؤالات شما عزیزان است.
بعدازآنکه شرایط را مطالعه کردید و متوجه شدید شرایط لازم را دارید لازم است در مورد مدارکی که جهت ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر نیازمندید نیز توضیح دهیم. جدول زیر لیستی از این موارد را در خود جای‌داده است.

ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر

مدارک موردنیاز

• کپی مدارک شناسایی اعضا
• گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضا
• ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه

مدارکی که ثبت شرکت فراهم می‌کند:

• دو برگ اظهارنامه‌ شرکت سهامی خاص
• دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص
• دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
• دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
• وکالت‌نامه

خلاصه‌ای ازآنچه شما جهت ثبت شرکت سهامی خاص باید بدانید در این مقاله آورده‌ایم مشخصاً اطلاعات کامل‌تر و جامع‌تری را جهت شروع نیازمندید که تمامی آن‌ها توسط تیم حرفه‌ای «ثبت شرکت ویونا» به شما ارائه می‌شود کافی است با آن‌ها تماس بگیرید.