ثبت شرکت در رشت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 2)

شهر رشت به طبیعت بکر و دست‌نخورده و زیبایی خارق‌العاده‌ای که دارد بین تمامی اقشار ایرانی معروف است. رشت را با سرسبزی‌اش به برنج مرغوبش به غذاهای لذیذ مخصوصش به لهجه زیبای مردمش و به مهمان‌نوازی می‌شناسند. رشت از شهرستان‌های استان گیلان به شمار می‌آید که مرکزیت آن را نیز به خود اختصاص داده است . استان گیلان علاوه بر رشت 15 شهرستان دیگر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. از شهرهای حاشیه  دریاچه خزر محسوب می‌شود در میان سه استان واقع‌شده در حاشیه دریای خزر رشت بیشترین جمعیت را به خود اختصاص داده است و سومین شهر گردشگر پذیر ایران به شمار می‌آید . اگر رشت را از حیث نسبت جمعیت به مساحت بررسی کنیم درنهایت می‌توان نتیجه گرفت فشرده‌ترین شهر ایران ازلحاظ تراکم جمعیت است. آب‌وهوای رشت با توجه به موقعیت جغرافیای آن ، مدیترانه‌ای است یعنی رطوبت سرتاسر سال در گرما و سرما در هوا وجود دارد. به سبب فزونی میزان بارش باران در این شهر لقب شهر باران را به خود اختصاص داده است . رشت هم یکی از شهرهایی است که در زمان رونق جاده ابریشم در مسیر آن قرار داشته اما وجه تمایز آن با دیگر شهرهای حاشیه‌ای جاده ابریشم لقبی است که از دیرباز به آن اختصاص داده‌اند . به جهت موقعیت جغرافیایی و مرزبندی‌های آن زمان رشت را دروازه اروپا  جاده ابریشم می‌خواندند . متعاقباً رشت پیشینه درخشانی درزمینه مبادلات خارجی در تاریخ داشته است . تاریخی‌ترین واقعه معاصر رشت که کمتر کسی است که نام آن را نشنیده باشد قیام میرزا کوچک خان جنگلی است. جنبش جنگل و یا نهضت جنگل که به رهبری میرزا کوچک خان در سال 1293 در رشت صورت گرفت . صنایع‌دستی رشت گلدوجی، گلیم، بامبو بافی، خراطی، سفالگری، رشتی دوزی، حصیربافی است .

اما فعالیت‌های اقتصادی رشت که درآمدزایی را برای مردمانش فراهم ساخته به چند دسته تقسیم می‌شوند. اولین بخش، صنعت کشاورزی است رشت با صنعت کشاورزی خود مخصوصاً تولید برنج نقش بسازی در تولیدات این نیاز از کشور را دارد . همچنین رشت یکی از تولیدکنندگان بزرگ فولاد در کشور است . رشت در زمینه تولید نانو (داروهای ضد سرطان) یکی از قطب‌های مهم کشور محسوب می‌شود .

با توجه به ویژگی‌هایی که از شهر رشت یاد کردیم و به‌ ویژه در نظر گرفتن بخش فعالیت اقتصادی در رشت یکی از درگیری‌های که در ذهن به وجود می‌آید این است که آیا امکان سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در رشت وجود دارد ؟ نگران نباشد در ادامه به مباحثی می‌پردازیم که به شما جهت تصمیم‌گیری در این زمینه کمک بسزایی دارد. اما برای کسانی که ترجیح می‌دهند با افراد باتجربه مشورت کنند متخصصان ثبت شرکت ویونا باافتخار و صبر و حوصله تمامی نکات را برای آن‌ها شرح و به سؤالاتشان پاسخ خواهند داد .

کلیاتی در زمینه سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

وقتی شخصی به سرمایه‌گذاری فکر می‌کند درواقع هدفش انتظار سود است . اصل واژه سرمایه‌گذاری نیز همین معنا را دارد ، گذاشتن پول درجایی و توقع رشد و سوددهی آن . آینده‌نگری در این واژه نهفته است. نهفتگی که اصلی‌ترین ستون محسوب می‌شود . ثبت شرکت بدین معناست که گروهی از افراد جهت فعالیت‌های تجاری با تجمیع یک سرمایه اولیه باهم شریک و هم مسیر می‌شوند و برای مجوز آغاز فعالیت خود به ثبت آن می‌پردازند . اما ثبت شرکت مزایایی هم دارد که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم .

- هنگامی‌که شما ثبت شرکت انجام می‌دهید در پوشش حمایت دولت قرار می‌گیرید و این باعث روی ایجاد اعتماد مردم به شما مؤثر است .

- وقتی شما ازلحاظ قانونی ثبت شرکت انجام می‌دهید متقابل قانون در حل‌وفصل اختلافات احتمالی که ممکن است در شرکت به وجود بیاید اعمال می‌شود . به زبان ساده‌تر شما می‌توانید در زمینه حل اختلاف موجود قانونی عمل کنید . که این اتفاق در شراکت شخصی رخ نمی‌دهد .

- شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌هایی که توسط سازمان‌های دولتی تنظیم می‌شود با ثبت شرکت امکان‌پذیر می‌شود .

-  حتی شما از طریق ثبت شرکت مشمول دریافت تسهیلات و اعتباراتی می‌شوید که دولت در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد.

مزایای ثبت شرکت صرفاً در موارد یادشده خلاصه نمی‌شود . درواقع ثبت شرکت مزایایی متعددی را به همراه دارد که ما به زبان ساده تعدادی از آن‌ها را برای شما توضیح دادیم . اگر همچنان نیازمند این هستید که دیدتان بروی ثبت شرکت با بررسی مزایای دیگر آن بازتر شود می‌توانید از طریق برقراری تماس با ثبت شرکت ویونا با مشاوران این زمینه صحبت کنید .

کلیاتی درباره ثبت شرکت در رشت

رشت به‌عنوان مرکز استان گیلان عهده‌دار مسئولیت نظارت بر نحوه کارکرد ادارات شهرستان‌های استان گیلان است. ثبت شرکت در 15 شهرستان مستقر در حوزه استحفاظی استان گیلان در اداره مربوط به آن صورت می‌گیرید و درنهایت نسخه‌ای از ثبت آن در اداره ثبت شرکت در رشت بایگانی می‌گردد.

شما برای ثبت شرکت در رشت در مرحله اول باید نیازسنجی بکنید . یعنی درواقع یک تحقیق میدانی ساده به عمل بیاورید و برای اینکه سوددهی تضمینی داشته باشید بر اساس نتایج حاصله از تحقیق میدانی صورت گرفته حیطه فعالیت‌های تجاری شرکتتان را بر اساس اولویت‌های نتایج و تخصص خودتان تنظیم کنید . به زبان ساده‌تر بعد از انجام تحقیقات میدانی شما نتایج حاصله را به ترتیب اولویت با تخصص‌های خودتان می‌سنجید و درنهایت فعالیتی را انتخاب می‌کنید که بیشترین همپوشانی را داشته باشد .

بعد از مرحله انتخاب حیطه فعالیت شرکتی که قصد دارید آن را به ثبت برسانید نوبت به انتخاب نوع شرکت است. ازاین‌رو این مرحله بعد از انتخاب حیطه فعالیت آمده که حیطه فعالیت در انتخاب نوع شرکت بسیار مهم است .

ما به‌اختصار به شرح چند نوع از انواع شرکت‌ها در ادامه مطلب می‌پردازیم .

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رشت چگونه است؟

اگر در ابتدای راه ورود به تجارت و ثبت شرکت هستید و تجربه‌های شما کم و محدود است با این نوع از ثبت شرکت آغاز کنید. سوددهی مناسبی دارد و ثبت و تشکیل آن نیازمند تجربیات بالایی نیست و روند اداری و مدارک آن به‌راحتی تهیه و تنظیم می‌شوند . همچنین دایره مسئولیت‌های آن نیز برای شما متناسب است.

به‌طورکلی شرکت‌هایی  را شرکت با مسئولیت محدود می‌نامند که در آن حداقل 2 نفر باهدف فعالیت تجاری با تهیه سرمایه اولیه اقدام به ثبت آن می‌کنند در این نوع شرکت مسئولیت هرکدام از اعضا محدود به سرمایه آن‌هاست و سهام آن بخش‌بندی نمی‌شود.

شرایط لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رشت در این موارد خلاصه می‌گردد : 1. حداقل اعضا برای ثبت و شروع 2 نفر است که از میان اعضا حداقل 2 نفر باید به سن قانونی یعنی 18 سال تمام رسیده باشند . 2. حداقل دو نفر از اعضای شرکت با سهام‌دار باشند یعنی تامیل سرمایه صرفاً از جانب یک نفر نباشد . 3. حداقل سرمایه لازم برای شروع یک‌میلیون ریال است .

شما اگر مشمول این 3 شرط می‌شود می‌توانید رویای ثبت شرکت با مسئولیت محدود را داشته باشید . روند اداری که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید بگذرانید و مدارک موردنیاز در این روند مختصراً در ادامه اشاره می‌شود . برای شرح و بسط کامل و آشنایی با آن می‌توانید از مشاوران خبره ثبت شرکت ویونا کمک بگیرید .

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رشت

 1. امضای قرارداد با ثبت شرکت
 2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه، اطلاعات و هزینه‌های لازم)
 3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
 4. مشخص کردن نام شرکت
 5. امضای فرم‌ها و مدارک
 6. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
 7. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به دست ثبت شرکت

مدارک موردنیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رشت

 1. کپی مدارک شناسایی اعضا
 2. گواهی عدم سوءپیشینه‌ی هیئت‌مدیره
 3. دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
 4. دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
 5. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
 6. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
 7. وکالت‌نامه

اگر در مورد چیستی و نحوه دستیابی به هرکدام از موارد یادشده در جدول بالا می‌خواهید بدانید می‌توانید با مشاوران و متخصصان این زمینه که در ثبت شرکت ویونا گرد هم آمده‌اند تماس بگیرید.

ثبت شرکت  سهامی خاص در رشت چگونه است؟

وقتی به‌طور اختصاصی از سهام و ویژگی آن در نام شرکت یادشده بدین معناست که نحوه تأمین و تأثیر این سهام متفاوت و مدنظر است.

سهام شرکت که همان سرمایه آن است به دو شیوه تأمین می‌شود . یکی از طریق اعضا و شرکای شرکت و مردم و دیگری صرفاً از طرف شرکا و اعضای خود شرکت. شرکت با سهامی خاص دسته دوم تأمین سرمایه را به خو د اختصاص می‌دهد. به زبان ساده‌تر برای ثبت شرکت با سهامی خاص در رشت شما باید خود تمامی سرمایه اولیه آن را به همراه شرکا تأمین کنید. اما تعریف این شرکت تنها در این خلاصه نمی‌شود در شرکت با سهامی خاص سهام برخلاف نوع قبلی که یاد شد تقسیم می‌شود و هرکدام از صاحبان سهام مسئولیت محدود به سهام اسمی خوددارند .

اگر می‌خواهید بدانید که می‌توانید به ثبت شرکت با سهامی خاص در رشت نائل شوید یا خیر  در ابتدا باید مشمول شرایط آن شوید. شرایطی که اینجا مطرح است بدین شرح است :  1. شرکت با حداقل 3 نفر تأسیس می‌شود که این سه نفر باید به سن قانونی رسیده باشند (حداقل 18 سال تمام)  و از میان این 3 نفر 2 نفر هیئت‌مدیره و یک نفر سهامدار باشند. 2. حداقل 2 تن از اعضای شرکت باید به‌عنوان بازرس و علی‌البدل آن معرفی شوند که این دو نفر نباید رابطه خویشاوندی با اعضای هیئت‌مدیره داشته باشند . 3 .هیئت‌مدیره و اعضای شرکت باید حداقل یک سهم در کل سهام داشته باشند . 4. هیچ‌کدام از هیئت‌مدیره و اعضای شرکت نباید سو پیشینه کیفری داشته باشند . 5. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت با سهامی خاص یک‌میلیون ریال است .

حال اگر شما مشمول این شرایط می‌شوید برای ثبت شرکت با سهامی خاص در رشت می‌توانید اقدام کنید روند این ثبت و مدارک موردنیاز آن در جدول زیر مختصراً آورده شده است .

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در رشت

 1. امضای قرارداد با ثبت شرکت
 2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه و اطلاعات و هزینه‌های لازم)
 3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
 4. مشخص کردن نام شرکت
 5. واریز حداقل 35 درصد سرمایه و ارائه‌ی گواهی آن
 6. امضای برگه‌ها و مدارک
 7. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
 8. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به دست ثبت شرکت

مدارک موردنیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در رشت

 1. کپی مدارک شناسایی اعضا
 2. گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضا
 3. ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه
 4. دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت سهامی خاص
 5. دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص
 6. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
 7. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
 8. وکالت‌نامه

جهت آشنایی با هرکدام از موارد بالا و نحوه تهیه و دست‌یابی به آن‌ها و اطلاع از مزایا و معایب این نوع شرکت شما می‌توانید با مشاوران و مختصراً این زمینه که خبره‌ترین آن‌ها در ثبت شرکت ویونا برای ارائه خدمات به شما تجمیع شده‌اند تماس بگیرید.