ثبت شرکت در زنجان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 2)

شهر زنجان شهر چاقوهای مرغوب! طبیعتاً اولین تصویری که با بردن نام زنجان در ذهن هر ایرانی به وجود می‌آید چاقوهای تیز و معروف آن است؛ اما زنجان تنها در این جمله خلاصه نمی‌شود. زنجان یکی از استان‌های زیبا و بزرگ کشور محسوب می‌شود. استان زنجان با توجه به تقسیمات کشوری متشکل از 8 شهرستان، 16 بخش، 46 دهستان و 21 شهر است. در میان این شهرستان‌ها مرکزیت استان را شهر زنجان به خود اختصاص داده است. ازلحاظ جغرافیایی در منطقه شمال غرب کشور قرار دارد. جالب است که بدانید نام زنجان یک واژه عربی است و مترادف فارسی آن زنگان است. در میان بومیان این شهر همچنان به نام فارسی آن رواج دارد. زنجان نیز مانند بسیاری دیگر از شهرهای کشور تاریخچه خاص خود را دارد. این روزها همه با نام جاده ابریشم آشنایی دارند. جاده‌ای که در ادوار گذشته محل تجارت‌های عظیمی بوده است که قسمتی از این جاده از ایران عبور می‌کرده؛ اما آنچه باعث شد در این میان اسم جاده ابریشم برده شود این است که شهر زنجان در حاشیه این جاده ابریشم قرار داشته و به همین سبب تجارت در آن صورت می‌گرفته است. بازرگانانی که از جاده ابریشم عبور می‌کردند در طی مسیرشان از زنجان به تجارت در این شهر با توجه به محصولات آن می‌پرداختند. آنچه در زنجان تولید می‌شود و امروزه به‌عنوان صنایع‌دستی و سوغات این شهر به‌حساب می‌آید بدین شرح است: چاقوسازی، چاروق دوزی، ملیله‌دوزی، مسگری، فرش و گلیم و هنرهای دیگری که از دست‌های هنرمند زنجانی‌ها حاصل می‌گردد. اما زنجان به طبع آب‌وهوای مطلوب و ویژه‌ای که دارد دارای صنعت کشاورزی، دامداری، زنبورداری و پرورش ماهی است. با توجه به مساحتی که زنجان از حیث اراضی زمینی و آبی در کشاورزی به خود اختصاص داده می‌توان از آن به‌عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی در سطح کشور یادکرد. برنج طارم که در شمار برنج‌های مرغوب ایرانی محسوب می‌شود حاصل کشاورزی این شهر است. مرغوبیت و کثرت محصولات این شهر باعث شده که درزمینه صادرات نیز سهم عمده‌ای را در کشور به خود اختصاص دهد

اما بعد از معرفی اجمالی این شهر لازم است بدانید که زنجان به لحاظ برخورداری از معادن و منابع طبیعی درزمینه صنعت نیز فعالیت دارد؛ و شهرک‌های صنعتی متعددی در این استان به وجود آمده‌اند.

همه این موارد باعث می‌شود که زنجان پتانسیل سرمایه‌گذاری را دارا شود. شما که ساکن زنجان هستید و بهتر در مورد آن اطلاع دارید و حتی شما که ساکن آن نیستید می‌توانید در این شهر سرمایه‌گذاری موفق و پربازده داشته باشید. از راه‌های مطمئن و سریع برای سرمایه‌گذاری می‌توان به ثبت شرکت اشاره کرد. بدین منظور اطاعات مفیدی درباره ثبت شرکت در زنجان برای شما جمع‌آوری‌شده است.

چرا ثبت شرکت در زنجان؟

زنجان در مجموع 8 شهرستان دارد که عبارتند از: ابهر، ایجرود، خدابنده، خرمدره، زنجان، سلطانیه، طارم، ماهنشان. مجموعه شهرهای این هشت شهرستان 21 شهر است که عبارتند از زنجان، ابهر، خرمدره، قیدار، هیدج ابهر، صایین‌قلعه ابهر، آب‌بر طارم، سلطانیه، سجاس خدابنده، سهرورد خدابنده، زرین‌رود خدابنده، ماه‌نشان، دندی ماه‌نشان، گرماب خدابنده، نوربهار خدابنده، زرین‌آباد ایجرود، ارمغانخانه‌ی زنجان، چورزق طارم، حلب ایجرود و نیک‌پی زنجان؛ اما اداره‌ی ثبت شرکت‌های استان زنجان 11 واحد ثبتی دارد که عبارتند از اداره‌ی کل استان، اداره‌ی ثبت شهرستان زنجان منطقه یک، اداره‌ی ثبت شهرستان زنجان منطقه‌ی دو، ابهر، خرمدره، خدابنده، سلطانیه، طارم، ماهنشان، ایجرود و اداره‌ی ثبت شرکت‌ها.

در عرصه تجارت و با توجه به روند اقتصادی جهان فعالیت‌های متفاوتی صورت می‌گیرد که پایداری آن قابل تضمین نیست. طبیعتاً هر کس نیازمند وجود یک چهارچوب برای ایجاد اعتماد در پا گذاشتن به این عرصه است. به همین منظور قوانینی و شاکله‌هایی که تعیین‌کننده راه‌ها و شرایط فعالیت‌های شما در عرصه تجارت است وضع گردیده و یکی از آن‌ها ثبت شرکت است. به‌طور اختصاصی در اینجا ما به سودمندی‌ها و دلایلی که باعث می‌شود زنجان را برای ثبت شرکت انتخاب کنید می‌پردازیم.

ثبت شرکت در زنجان شاید ازلحاظ چهارچوب اداری با دیگر شهرها مشترکاتی داشته باشد اما نقاط تمایز ثبت شرکت در زنجان را می‌توان در ویژگی‌های منحصربه‌فرد این شهر یافت. اولین و تأثیرگذارترین آن‌ها قدمت تجارت در این شهر از کشور است. همان‌گونه که پیش‌تر به آن پرداختیم زنجان از شهرهای حاشیه جاده ابریشم بوده و از قدیم‌الایام جنبه تجارتی در آن وجود داشته به همین سبب بافت فرهنگی و اقتصادی تجاری در این شهر بالقوه وجود دارد. مضاف بر این، از ویژگی‌های دیگر زنجان که باعث می‌شود شمارا به ثبت شرکت در آن ترغیب کند زمینه‌هایی است که می‌توان در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد. از کشاورزی تا صنعت و معدن و از تولید داخلی تا صادرات آن. ثبت شرکت در زنجان اگر به‌صورت اصولی و زیر نشر متخصصین این زمینه صورت بگیرد سکوی های ترقی و پیشرفت حیرت‌انگیزی را برای شما به ارمغان می‌آورد. نکته بعدی این است که شما می‌توانید در هرکدام از شهرستان‌های این استان با توجه به حیطه کاری‌تان سرمایه‌گذاری کنید و مستلزم سرمایه‌گذاری در مرکز آن و یا شهر خاصی نیستید. ثبت شرکت در استان زنجان سلسله مراتبی دارد. هرکدام از شهرستان‌ها اداره مختص به خود رادارند که برای ثبت شرکت در هرکدام به اداره مربوطه همان شهرستان باید رجوع کنید اما این ادارات باهم زیرمجموعه اداره ثبت شرکت در شهر زنجان هستند (با توجه به اینکه شهر زنجان مرکز استان محسوب می‌شود) و این اداره نیز خود زیر نظر ثبت شرکت در کشور که در پایتخت است فعالیت می‌کند. پس شما محدودیتی درزمینه ثبت شرکت در دیگر شهرستان‌های استان زنجان نخواهید داشت.

در این راه عوامل متعددی هستند که شمارا راهنمایی می‌کنند اما ما می‌خواهیم به شما متخصصانی را معرفی کنیم که زبده و بروز هستند و همواره سریع‌ترین بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌ها را به شما آموزش می‌دهند. از ابتدای راه که ثبت شرکت در زنجان محسوب می‌شود و مراحل اداری و تهیه و تنظیم مدارک آن تا پیش روی و فتح سکوی های ترقی. «ثبت شرکت ویونا» یکی از بهترین‌هاست؛ و شما در این امر می‌توانید از مشاوران و متخصصان ویونا بهره‌مند شوید...

برای شروع؛ ثبت شرکت در زنجان با مسئولیت محدود

شما که در ابتدای راه ثبت شرکت در زنجان هستید و با یک انتخاب درست «ثبت شرکت ویونا» را برای همراهی انتخاب کردید می‌توانید با ثبت شرکت با مسئولیت محدود شروع کنید.

اما ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان چه تعریفی دارد و چه مراحلی را باید طی کنید. درواقع ثبت شرکت با مسئولیت محدود به شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که حداقل 2 نفر برای شروع فعالیت‌های تجاری خود تأسیس کرده‌اند و محدودیت آن در اینجا تعریف می‌شود که هرکدام از شرکا تنها به میزان سرمایه‌گذاری‌شان در شرکت متحمل قروض و یا تعهدات شرکت می‌شوند. قید «مسئولیت محدود» در نام‌گذاری شرکت اجباری است. قوانین و شرایط دیگری نیز درروند ثبت شرکت در زنجان با مسئولیت محدود دخیل هستند که می‌توانید راهنمایی‌های لازم را از مشاوران «ثبت شرکت ویونا» دریافت کنید.

اما بعد از آگاهی از قوانین ثبت شرکت در زنجان با مسئولیت محدود می‌خواهیم برای شما شرایط آن را شرح دهیم. شما برای این امر باید دارای شرایطی باشید که این شرایط به شرح زیر است:

  1. به طور کلی درروند ثبت شرکت در زنجان و دیگر شهرهای کشور، همه­ی شرکا باید حداقل 18 سال تمام داشته باشند اما در ثبت شرکت با مسئولیت محدود کافی است فقط یک نفر از شرکا به سن قانونی 18 سال رسیده باشد.
  2. از میان شرکا سهام شرکت حداقل باید به دو نفر تخصیص شده باشد. به زبان ساده‌تر حداقل 2 نفر از شرکا باید در شرکت سهام‌دار باشند؛ و سرمایه اولیه شرکت که همان سهام شرکت را تشکیل می‌دهد برگرفته‌شده از حداقل 2 نفر از شرکا باشد.

3؛ اما این سهام که گفته شد نباید کمتر از یک‌میلیون ریال باشد؛ یعنی سهام شرکا برای ثبت شرکت در زنجان با مسئولیت محدود باید حداقل یک‌میلیون ریال باشد.

رعایت و شامل شدن این شرایط در کنار قوانین اداری که اعمال می‌شود ثبت شرکت در زنجان با مسئولیت محدود را برای شما ممکن می‌سازد.

اکنون باید چه مدارکی را برای ثبت شرکت در زنجان با مسئولیت محدود جمع‌آوری کنید

پس از بررسی موارد ذکرشده در این مرحله از کار شما به کمک «ثبت شرکت ویونا» می‌توانید مدارک لازم را برای ثبت شرکت در زنجان با مسئولیت محدود تجمیع کنید.

ما به‌اختصار مدارکی را که نیازمند این روند است به شما میگوییم و شما می‌توانید چگونگی تهیه آن‌ها را با کمک مشاوران ویونا دریابید. مدارک موردنیاز به این شرح است:

  1. کپی کارت ملی شرکا که برابر با اصل شده است.
  2. کپی شناسنامه شرکا که برابر با اصل شده است.
  3. تهیه و تکمیل و امضای 2 برگ تقاضانامه ثبت شرکت در زنجان با مسئولیت محدود
  4. تهیه و تکمیل و امضای 2 برگ شرکت‌نامه
  5. تهیه و تنظیم اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود در زنجان در 2 جلد و امضای صفحات آن توسط سهامداران
  6. تنظیم صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسان شرکت و تهیه 2 نسخه امضاشده آن توسط هیئت‌مدیره
  7. تهیه و تنظیم وکالت‌نامه زیر نظر سهامداران و شرکا

بعد از تهیه این مدارک شما می‌توانید برای ثبت شرکت در زنجان با مسئولیت محدود به کمک راهنمایی‌های مفید «ثبت شرکت ویونا» اقدام نمایید. بدانید از اول راه شما در عرصه تجارت است و مطمئن باشید با انتخاب درست و گزینش‌شده «ثبت شرکت ویونا» می‌توانید به موفقیت‌های زیادی دست‌یابید. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان ساده‌ترین درگاه ورود شما به این عرصه است اما به مفید و درست بودن آن به‌عنوان نقطه شروع و بازدهی مقبول آن اطمینان داشته باشید.