ثبت شرکت در ساری

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.50 (تعداد رای 2)

امروزه کمتر کسی در ایران یافت می‌شود که به شمال سفر نکرده باشد. در میان عموم استان مازندران به شمال معروف است و ازلحاظ جغرافیایی نیست در شمال کشور و در مرز جنوبی دریای خزر قرارگرفته است. به‌عنوان استان حاشیه دریای خزر استان مرزی ایران (مرز آبی) با کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، روسیه و جمهوری آذربایجان به شمار می‌آید. استان مازندران شامل 22 شهرستان است که در میان آن‌ها ساری مرکز استان انتخاب گشته است. ساری از شهرهای قدیمی و تاریخ ایران به شمار می‌آید و طبق منابع تاریخی یافت شده به‌عنوان پایگاه آغامحمدخان قاجار، قبل از تاج‌گذاری وی بوده است. از مناطق تاریخی طبیعی این شهر که به‌عنوان جاذبه توریستی گردشگری آن به شمار می‌آید می‌توان به: بانک ملی ساری، سه گنبدان، شاطر گنبد، تپه گل نشین، کهنه باغ شاه، نو باغ شاه، شاهزاده حسین و موارد بسیار دیگر اشاره کرد. تعدد بناهای تاریخی نشان‌دهنده اهمیت این شهر و نقش بسزای آن در تاریخ ایران است.

ساری در زمینه صنعت نیز فعالیت دارد؛ کارخانه جات تولیدی ام ام از دسته کارخانه‌ های تولیدی مواد غذایی در کشور است که در این منطقه مشغول به فعالیت است، صنایع چوب و کاغذ مازندران هم در ساری واقع‌ شده و بزرگ‌ترین تولیدکننده کاغذ در خاورمیانه به شمار می‌آید و مورد آخر کارخانه نوشابه‌سازی خوش نوش ساری را می‌توان برشمرد. از دیگر مشاغل و راه‌های درآمدزایی در این شهر بازارهای محلی و دوره‌ای ایست که در سطح شهر برگزار می‌شود. هدف از آن ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای قشر تولیدکننده شهر است.
درباره‌ی ساری و مازندران می‌توان چندین صفحه صحبت کرد اما ما در اینجا به ذکر کلیات بسنده کردیم و هدفمان بیشتر توضیح در مورد سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در ساری است. مطالبی که در ادامه می‌خوانید برای آن دسته از عزیزانی که تصمیم به سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در ساری گرفته‌اند مفید فایده خواهد بود.

ثبت شرکت در ساری چگونه است؟

اداره ثبت شرکت ساری به‌عنوان اداره کل ثبت شرکت استان مازندران در نظر گرفته می‌شود. شهرستان‌های بابلسر، جویبار، چالوس، سوادکوه، سوادکوه شمالی، آمل، بابل، بهشهر، تنکابن، رامسر، سیمرغ، عباس‌آباد، فریدون‌کنار، کلاردشت، محمودآباد، میان‌دورود، نور، نوشهر، نکا، قائم‌شهر و گلوگاه شهرستان‌های دیگر مازندران هستند. سالانه تعداد زیادی شرکت در اداره‌های ثبت استان مازندران ثبت می‌شوند اما آمار بالایی از این ثبت شرکت‌ها نه‌تنها در ساری که در کل کشور به چند نوع از شرکت‌ها اختصاص دارد. باید قبل از آن بدانید دولت جهت سهولت ثبت شرکت‌ها آنها را از منظر حیطه فعالیت دسته‌بندی کرده و در حال حاضر 8 دسته شرکت داریم که شما می‌توانید در هرکدام از آن‌ها با توجه به شرایطی که دارید فعالیت کنید؛ اما ما در اینجا به توضیح و تشریح شرکت‌هایی می‌پردازیم که آمار ثبتی بالاتری را به خود اختصاص داده‌اند.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات کافی در مورد هر یک از این شرکت‌ها با متخصصان ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید.

ثبت شرکت سهامی خاص در ساری چگونه است؟

در یک تعریف کلی شرکت‌هایی را تحت عنوان شرکت سهامی خاص در نظر می‌گیرند که شرکا جهت امور تجاری دست به تشکیل آن زده باشند و همچنین جهت تأمین هزینه نیز منحصراً خودشان دخیل بوده‌اند. سهام این شرکت قابلیت تقسیم به قطعات سهام را دارد و تنها اعضای شرکت سهام‌دار شرکت می‌شوند. حیطه مسئولیت هریک از اعضای شرکت محدود به مبلغ اسمی آن‌ها در سرمایه‌ی تأمین‌شده است.

اکنون‌که در باب ماهیت شرکت سهامی خاص به‌طورکلی صحبت کردیم لازم است بگوییم که چه کسانی مشمول تأسیس شرکت سهامی خاص در ساری هستند.

شرایط لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در ساری

• حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت باید به سن قانونی (18 سال تمام) رسیده باشند. حداقل 2 نفر باید عضو هیئت‌مدیره و یک نفر سهام‌دار شود.
• حداقل 2 نفر از اعضای شرکت باید به‌عنوان بازرس اصلی و علی‌البدل معرفی شوند. این دو نفر نباید با اعضای هیئت‌مدیره نسبت نسبی داشته باشند.
• هیئت‌مدیره و اعضای شرکت باید هرکدام حداقل یک سهم داشته باشند.
• هیئت‌مدیره و اعضا نباید سوءپیشینه‌ی کیفری داشته باشند.
• حداقل 100 هزار تومان باید به‌عنوان سرمایه‌ی شرکت معرفی شود. 35 درصد از مبلغ تعهد شده باید در یک حساب بانکی واریز شود.

در خصوص ایجاد هریک از شروط و نحوه آن شما می‌توانید سؤالات احتمالی خود را از متخصصان «ثبت شرکت ویونا» بپرسید.

اکنون نوبت به آن رسیده که در مورد مدارک موردنیاز و مراحلی که باید جهت ثبت شرکت سهامی خاص در ساری سپری کنید توضیح دهیم. این مدارک و مراحل به‌اختصار به شرح زیر است:

مدارک موردنیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در ساری

مدارکی که مؤسسان شرکت باید فراهم کنند:

• کپی مدارک شناسایی اعضا
• گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضا
• ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه

مدارکی که می‌توانید با کمک ثبت شرکت ویونا فراهم کنید:

• دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت سهامی خاص
• دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص
• دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
• دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
• وکالت‌نامه

در خصوص تهیه و تنظیم هرکدام از مدارکی که یاد شد و یا درروند ثبت شرکت سهامی خاص در ساری هرگونه سؤال و یا مشکلی که داشتید می‌توانید با ثبت شرکت ویونا تماس گرفته و آن را حل‌وفصل نمایید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری چگونه است؟

در خصوص ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری ابتدا باید با ماهیت شرکت با مسئولیت محدود آشنا شوید. به‌طورکلی به شرکت‌هایی شرکت با مسئولیت محدود اطلاق می‌شود که حداقل 2 نفر جهت انجام امور تجاری تأسیس می‌کنند و سرمایه موردنیاز را خودشان تأمین می‌کنند و سرمایه شرکت این‌گونه شکل‌گرفته اما قابل‌تقسیم به سهام نیست. مسئولیت اعضا به میزان سرمایه تأمین‌شده توسط آن‌ها است.

اما برای اینکه شما بتوانید ثبت شرکت با مسئولیت محدود را در ساری داشته باشید باید شرایطی را ایجاد کنید تا صلاحیت اقدام به ثبت آن را به دست آورید.

شرایط لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

1 از بین اعضای اصلی شرکت، حداقل دو نفر باید به سن قانونی (18 سال تمام) رسیده باشند.
2 حداقل دو عضو شرکت باید سهام‌دار باشند (مقدار سهام مهم نیست).
3 حداقل سرمایه‌ی شرکت باید 100 هزار تومان باشد.

بعد از مشمولیت شرایط گام بعدی تهیه و تنظیم مدارک لازم شرکت با مسئولیت محدود در ساری است در ادامه به‌اختصار آن‌ها را آورده‌ایم.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری

مدارکی که مؤسسان شرکت باید فراهم کنند:

• کپی مدارک شناسایی اعضا
• گواهی عدم سوءپیشینه‌ی هیئت‌مدیره

مدارکی که ثبت شرکت فراهم می‌کند:

• دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
• دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
• دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
• دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
• وکالت‌نامه

همان‌طور که پیش اشاره کردیم به‌اختصار مراحل و مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود را آوردیم بدیهی است در هر قسمت برای شما سؤالاتی پیش بیاید از این بابت نگران نیاشید گروه «ثبت شرکت ویونا» به همین دلیل بوجود آمده‌اند تا درزمینه ثبت شرکت به شما کمک کنند.
اما به‌عنوان کلام آخر می‌خواهیم محاسن و معایب هر دو شرکت را باهم برای شما مقایسه کنیم تا یک دید کلی و جامع‌تری را نسبت به ثبت هرکدام به دست آورید.

شرکت سهامی خاص

محاسن

1. راحت بودن نقل‌ و انتقال سهام
2. فعالیت دوستانه در جمعی کوچک با سرمایه‌ی کنترل‌شده
3. محدود بودن مسئولیت سهامداران (فقط در قبال سهام خود)

معایب

1. وجود مقررات زیاد برای ثبت شرکت سهامی خاص
2. وجود مالیات‌های بیش‌تر و پیچیده‌تر

شرکت با مسئولیت محدود

محاسن

1. فقط با دو نفر می‌توان آن را ثبت کرد.

2. روند ثبت آن ساده‌تر از شرکت‌های سهامی است

معایب

1. عدم امکان پذیره‌نویسی و پرداخت سهم‌الشراکه به‌صورت سهام قابل‌انتقال
2. برخی بانک‌ها به شرکت‌های با مسئولیت محدود، تسهیلات نمی‌دهند.
3. برخی شرکت‌های دولتی، به شرکت‌های با مسئولیت محدود، اجازه‌ی شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌ها را نمی‌دهند.

ما سعی کردیم آنچه شما به‌عنوان یک شاکله کلی نیازمند آن هستید را در این مقاله ارائه دهیم. بدیهی است اطلاعات جامع‌تر و کامل‌تری را در این زمینه نیازمندید که همان‌طور که قبلاً اشاره شد گروه ثبت شرکت ویونا جهت ارائه خدمات در خصوص ثبت شرکت آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.