ثبت شرکت در سنندج

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

یکی دیگر از شهرهای کردنشین ایران سنندج است. سنندج واقع در استان کردستان ایران است و مرکز استان محسوب می‌گردد. استان کردستان در غرب ایران واقع‌شده و با کشور عراق هم‌مرز است. درواقع کردستان از استان‌های مرزی ایران به شمار می‌رود. استان کردستان شامل ده شهرستان به نام‌های: مریوان، بیجار، دهگلان، دیواندره، سروآباد، سقز، سنندج، قروه، کامیاران و بانه است که در میان آن‌ها سنندج را مرکز استان نامیده‌اند. شهر سنندج، به شهر هزار تپه معروف است و این نمایانگر بافت جغرافیایی این شهر است.

اگر ازلحاظ تاریخی به این شهر نگاه کنیم درمی‌یابیم که در ادوار صفویه و قاجار دست‌خوش تغییرات و ساخت‌وسازهای بسیاری شده و عمده بناهای تاریخی که امروزه در این شهر می‌بینم مربوط به همان زمان است. اگر بخواهید بدانید مردم سنندج از چه راهی امرارمعاش می‌کنند و رشد اقتصادی در این منطقه چگونه است باید بگوییم که در این شهر معادن مرغوب و متعددی وجود دارد ازجمله معدن ‌کوه روشه، معدن سنگ لاشه، مرمریت، معدن آهک معدن تراورتن، کوییک و آجگره. به سبب وجود همین معادن صنعت‌های مرتبط با آن‌ها نیز در این شهر مشغول به کار هستند از طرفی هم به دلیل قرار گرفتن در نقطه مرزی ایران و هم به دلیل مرغوبیت تولیدات به صادرات محصولات تهیه‌شده خودشان نیز می‌پردازند. از محصولات صادراتی این شهر می‌توان گلیم و گلیمچه عسل، محصولات دام‌پروری، کتیرا، گیاهان دارویی، گردو، سیب، تره‌بار، نازک‌کاری چوبی، قند، بادام و زردآلو را برشمرد.

با توجه به اطلاعات اولیه که در مورد این شهر به دست آوردید و آشنایی مختصری از آن پیدا کردید ممکن است به فکر سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در سنندج افتاده باشید. در اینجا مطالبی برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که می‌تواند در این زمینه اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهد و دیدگاه اولیه مناسبی در مورد ماهیت شرکت و ثبت آن و حتی انواع آن در اختیار شما قرار دهد.

درباره ثبت شرکت در سنندج

ثبت شرکت در واقع جهت سازمان‌دهی برقراری نظم در روند فعالیت آن‌ها در عرصه تجارت است. همچنین ثبت شرکت اختیاراتی را به مالکان آن می‌دهید به‌عنوان‌مثال شرکت‌های ثبت‌شده می‌توانند فعالیت رسمی و قانونی داشته باشند و از اعتبار بیشتر برخوردار می‌گردند. با ثبت شرکت اعطای وام و یکسری حمایت‌های حقوقی و قانونی برای آن‌ها منظور می‌گردد. به‌طورکلی حیطه فعالیت شرکت‌های ثبت‌شده با شفافیت و فراگیری بیش‌تری همراه است و باعث بازدهی بهتر برای شرکت (نسبت به فعالیت غیررسمی و بدون ثبت شرکت) می‌شود. اکنون با توجه به آشنایی با مزایای ثبت شرکت، لازم است درباره روند ثبت شرکت در سنندج توضیحاتی را به میان بیاوریم.

اداره ثبت شرکت‌ها در سنندج اداره استانی استان کردستان محسوب می‌شود و علاوه بر فعالیت‌هایی که به‌منظور ثبت شرکت و نظارت و بررسی در سنندج انجام می‌دهد به‌عنوان اداره مرکزی ناظر بر ادارات ثبت شرکت در دیگر شهرستان‌های این استان شناخته می‌شود. شما در هرکدام از شهرستان‌های استان کردستان هم که بخواهید به ثبت شرکت بپردازید بازهم اطلاعات شما در اداره ثبت شرکت سنندج، به‌عنوان اداره مرجع استان بایگانی می‌شود؛ اما طبق ماده 20 قانون تجارت برای ثبت شرکت در تمامی نقطه‌های ایران شما باید حیطه فعالیت خود را تعیین کنید و در شاخه مربوطه به آن حیطه قرار بگیرید. به زبان ساده‌تر در ذیل این قانون حیطه فعالیت شرکت‌ها به 8 دسته‌ی شرکت‌های سهامی عام، شرکت‌های سهامی خاص، شرکت‌های با مسئولیت محدود، شرکت‌های تضامنی، شرکت‌های مختلط غیر سهامی، شرکت‌های مختلط سهامی، شرکت‌های نسبی و شرکت‌های تعاونی تقسیم کرده که شما ضمن ثبت شرکت در یکی از این دسته‌ها قرار می‌گیرید و قوانین مربوط به آن دسته جهت ثبت شرکت و فعالیت برایتان اعمال می‌گردد.

درمیان دسته‌های یادشده ما دسته‌هایی که عمومیت بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند و آمار ثبت آن‌ها به نسبت دیگر شرکت‌ها بیشتر است را برایتان بررسی می‌کنیم شما درصورت نیاز به اطلاعات مربوط به هرکدام از دسته‌های دیگر می‌توانید با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرد و با متخصصان این امر مشورت کنید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سنندج

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سنندج شما ابتدا باید بدانید اقدام به ثبت چه نوع شرکتی می‌کنید، حیطه فعالیت شرکت مربوطه چیست و اینکه چه شرایط، مدارک و روندی را باید برای ثبت آن داشته باشید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود به شرکت‌هایی گفته می‌شود که 2 یا چند نفر جهت امور تجاری تأسیس می‌کنند و سرمایه اولیه آن را باهم تأمین می‌کنند تا سرمایه شرکت را تشکیل دهند اما سهام این شرکت تخصیص به فرد خاصی نمی‌یابد و تقسیم سهم صورت نمی‌گیرد (در واقع سهام در این شرکت معنی ندارد) اما حیطه مسئولیت هرکس در این شرکت محدود به میزان سرمایه اولیه‌ای است که در میان گذاشته است. به شما توصیه می‌کنیم اگر در ابتدای راه ورود به عرصه تجارت هستید و تجربه خاصی در زمینه شرکت و ثبت آن ندارید این دسته از شرکت‌ها برای شروع مناسب شما هستند زیرا در مقایسه با دیگر دسته‌ها روند ساده‌تر و مسئولیت‌های کمتری دارند.

اما شما برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سنندج باید مدارک و روند اداری مربوط به آن را طی کنید. به‌شرط آنکه مشمول شرایط آن شوید؛ یعنی برای اینکه شما بتوانید شرکت با مسئولیت محدود را تأسیس کنید باید ویژگی‌هایی را داشته باشید. در ادامه شرایط شرکت با مسئولیت محدود را آورده‌ایم و پس‌ازآن می‌توانید از مدارک آن نیز مطلع شوید.

شرایط لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • حداقل 2 نفر برای تأسیس این شرکت لازم است که به سن قانونی رسیده باشند
 • حداقل 2 نفر از اعضای شرکت باید سهام‌دار باشند (تأمین سرمایه توسط حداقل 2 نفر صورت گرفته باشد).
 • حداقل سرمایه اولیه برای شروع به کار یک‌میلیون ریال تعیین‌شده است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سنندج

 • کپی مدارک شناسایی اعضا
 • گواهی عدم سوءپیشینه‌ی هیئت‌مدیره
 • دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
 • دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
 • وکالت‌نامه

توجه داشته باشید درصورتی‌که شما درباره هرکدام از موارد یادشده و حتی در روند ثبت شرکت نیازمند کمک و اطلاعات بیشتری بودید و راهنمایی و مشاوره می‌خواستید می‌توانید با «ثبت شرکت ویونا» تماس برقرار کنید و در این زمینه از ما کمک بگیرید.

ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

به‌طورکلی شرکت‌های سهامی شرکت‌هایی هستند که تأمین سرمایه آن‌ها در قالب سهام از ویژگی‌های بارز آن‌هاست و چگونگی تأمین این سرمایه که سهام آن را تشکیل می‌دهد آن‌ها را عام و یا خاص می‌گرداند. ما در اینجا به‌صورت اختصاصی در مورد شرکت‌های سهامی خاص توضیح می‌دهیم اما شما می‌توانید اطلاعات جامع را در مورد هردوی این نوع شرکت‌ها تفاوت‌ها و مزایا و معایبشان را از متخصصان «ثبت شرکت ویونا» دریافت کنید.

شرکت سهامی خاص به شرکتی می‌گویند که شرکای آن جهت انجام امور تجاری تأسیس می‌کنند و سرمایه اولیه آن را جهت شروع فعالیت و تشکیل سهام منحصراً خودشان تأمین می‌کنند و هیچ نوع دریافت سرمایه‌ای از افراد خارج از این محدوده ندارند. سهام این شرکت نیز به طبع به اعضای خود شرکت محدود می‌شود. هر یک از شرکا به میزان سرمایه‌ای که داشته‌اند سهام‌دار می‌شود و از سهام تقسیم‌شده شرکت سهم می‌برند. مسئولیت آن‌ها نیز به میزان سهام اسمی آن‌ها از سهام کل در نظر گرفته می‌شود.

اما با توجه به توضیحات فوق لازم است درباره نحوه ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج توضیح دهیم. شما برای ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج نیز مانند قبل باید مشمول یکسری شرایط اولیه شوید سپس اقدام به ثبت آن نمایید. شرایط ملزومات و مدارک ثبت این شرکت نیز همانند قبل در ادامه آمده است.

شرایط لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص

 • حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت باید به سن قانونی (18 سال تمام) رسیده باشند. حداقل 2 نفر باید عضو هیئت‌مدیره و یک نفر سهام‌دار شود.
 • 2 نفر از اعضای شرکت باید به‌عنوان بازرس اصلی و علی‌البدل معرفی شوند. این دو نفر نباید با اعضای هیئت‌مدیره نسبت نسبی داشته باشند (نباید هم‌فامیل باشند).
 • هیئت‌مدیره و اعضای شرکت باید حداقل یک سهم داشته باشند.
 • هیئت‌مدیره و اعضا نباید سوءپیشینه‌ی کیفری داشته باشند.
 • حداقل 100 هزار تومان باید به‌عنوان سرمایه‌ی شرکت معرفی شود. 35 درصد از مبلغ تعهد شده باید در یک حساب بانکی واریز شود.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

 • کپی شناسنامه و کارت ملی اعضا
 • گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضا
 • ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه
 • دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت سهامی خاص
 • دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
 • وکالت‌نامه

اکنون‌که با شرایط اولیه، مدارک و روند ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج آشنا شدید ممکن است برای آشنایی بهتر و بیشتر با آن نیازمند اطلاعات کامل‌تری باشید. در این خصوص می‌توانید با «ثبت شرکت ویونا» تماس بگیرید و با متخصصان این زمینه صحبت کنید.