ثبت شرکت در قرچک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

شهرستان قرچک یکی از شهرستان های مشهور جنوب تهران با جمعیت حدود 200 هزار نفری است که به دلیل داشتن موقعیت خاص و قرار گرفتن در مسیر تهران ورامین و همچنین به دلیل داشتن منابع مناسب بخصوص منابع خاکی اهمیت زیادی هم از نظر کشاورزی و هم از نظر آجر پزی دارد.

این شهرستان در موقعیت بسیار مناسبی قرار گرفته است و توسط یک اتوبان چهاربانده به تهران از یک سمت و از سوی دیگر به سمت ورامین راه دارد که در این بین دسترسی این شهرستان به راه های و جمعیت فعال و بخصوص مجاورت آن با تهران به عنوان پایتخت ایران باعث شده تا قرچک به یک منطقه فوق العاده برای سرمایه گذاری و ساخت و ساز تبدیل شود که این موضوع را می توان از رشد سریع سال های اخیر این شهرستان به خوبی متوجه شد.

در حال حاضر شهرستان قرچک محله مهاجرانی شده که به سمت تهران روانه شده اند و به دنبال مکانی برای راه اندازی کسب و کار و شرکت خود در مجاورت تهران و در کنار مسیری اصلی از مسیرهای مواصلاتی کشور هستند. رشد و توسعه روز افزون این منطقه و لزوم تکیه به دانش و توان داخلی که در سال های اخیر بیش از پیش خود را نشان داده باعث شده تا توجه بسیاری از سرمایه گذاران به این منطقه بیشتر شود.

ثبت شرکت و راه اندازی یک شخصیت حقوقی نیز هر چند در بسیاری از مناطق همیشه بهترین گزینه برای ورود به دنیال تجاری بوده است اما در مکان هایی با موقعیت شهرستان قرچک و دسترسی به منابعی که این شهرستان کوچک دارد بسیار عاقلانه و تیز هوشانه است. بخصوص اینکه شهرک صنعتی قرچک یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی در ایران و تهران بوده و در موقعیت مناسبی از این شهرستان قرار گرفته است.

با توجه به ویژگی های غیر قابل انکار و ظرفیت های فوق العاده اقتصادی در این منطقه شرکت های فعال در این شهرستان توانسته اند ظرف مدت کوتاهی رونق و شکوه اقتصادی را تجربه و به رقابت در میدان های بزرگتر به راحتی متمرکز شوند. 

ثبت شرکت در قرچک

شهرستان قرچک به دلیل اینکه از توابع تهران محسوب می شود خود دفتر ثبت شرکت ها بصورت مستقل ندارد و افرادی که خواهان ثبت شرکت در این منطقه هستند باید از دفتر مرکزی و اصلی ثبت شرکت ها در تهران استفاده کنند.

بسته به موضوع اقتصادی که در نظر دارید می توانید با مشاوره با کارشناسان متخصص این حوزه در موسسه حقوقی ویونا یکی از 7 شرکت حقوقی معتبر در قانون تجاری ایران را انتخاب و اقدامات مورد نیاز برای ثبت آن را انجام دهید.

شرکت سهامی خاص دارای بالاترین رتبه ثبت شرکت ها در ایران و بعد از آن شرکت با مسئولیت محدود می باشد که این دو قالب ثبت شرکت ها تقریبا برای تمامی موضوعات تجاری و بازرگانی و ... تناسب دارند و افراد می توانند با انتخاب یکی از این دو قالب بسته به نوع مشارکت خود با شرکای انتخابی شرکت خود را به ثبت برسانند.

هر چند در صورتیکه شرکت انتخابی شما نیازمند سرمایه کلان باشد توصیه می شود که شرکت خود را در قالب سهامی عام و با فروش اوراق سهام به سهامدارن بیشتر به ثبت برسانید.

ضمن اینکه اگر فکر می کنید که خدماتی که قصد ثبت شرکت برای آن را دارید از دسته خدماتی است که متناسب با شرایط محیطی و اقلیمی قرچک می باشد و مشکلی را در این منطقه می تواند مانند بیکاری حل کند و نیازمند حمایت های بیشتر دولت هم هستید می توانید شرکت تعاونی ثبت کنید که البته نیازمند شرکا بیشتر و طرح تجاری دقیق تری است که البته نگرانی در این خصوص نخواهید داشت اگر با کارشناسان ما مشورت کنید.

نوع دیگر شرکت های قابل ثبت در این منطقه را می توان شرکت های تضامنی دانست که نوعی شرکت اعتباری و مبتنی بر شناس و اعتبار افراد است و باید این شرکت با ذکر نام شریک ضامن ثبت شود که این خصیصه با تغییراتی نیز در خصوص شرکت های نسبی هم به همین شکل است.  

شرکت های مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی هم نوعی شرکت با مشارکت شرکا تضامنی دارای اعتبار با شرکا دارای سهم و یا سهام می باشد.  نهایتا اگر به دنبال شرکتی برای ارائه دانش، انجام امور مشاوره ای و مدیریتی و یا نهایتا ایجاد شرکت های خیریه ای و مطالعاتی هستید می توانید روی موسسات غیر تجاری هم حساب کنید.

اصلا نگران نحوه ثبت هر یک از این شرکت ها نباشید . کارشناسان ما در موسسه حقوقی ویونا به خوبی بسته به نوع فعالیتی که در نظر دارید شما را بصورت رایگان راهنمایی خواهند کرد. ضمن اینکه در خصوص تک تک این قالب های شرکت ها می توانید مقالات مربوطه را در سایت موسسه حقوقی ویونا بصورت دقیق و قدم به قدم مطالعه فرمایید.

برای ثبت شرکت در قرچک چه مراحلی را باید طی کرد؟

شرکت با مشارکت دو تا چند نفر قابل ثبت است. موضوع شرکت و قالب شرکت تعیین کننده میزان شرکا خواهد بود. بعد از اینکه قالب شرکت را انتخاب کردید باید شرکا یا سهام دارانی انتخاب و با آنها قرارداد و یا تفاهم نامه ای منعقد کنید.

بعد از آن باید یک اظهارنامه، یک اساسنامه یا شرکت نامه و یا هر دو و سایر مدارک مورد نیاز شرکت را تهیه کنید. بعدا در جلسه ای موسوم به جلسه مجمع عمومی موسسین باید تمامی این مدارک را نهایی و به امضا همه شرکا برسانید. ضمتنا باید اعضا هیئت مدیره و در صورت نیاز بازرسین و دارندگان حق امضا نیز مشخص شوند.

تمامی موارد در یک صورتجلسه به نام صورتجلسه مجمع عمومی موسسین باید نوشته شود و همه آن را امضا کنند. در نظر داشته باشید که در این صورتجلسه می توانید اقدام به دریافت اقرار نامه مدیران و بازرسین بکنید و یا به آن اشاره کرده و بصورت کتبی از مدیران منتخب هیئت مدیره و بازرسین اقرار نامه ای بگیرید که نشان دهنده پذیرش سمت و مسئولیت این افراد در موقعیت های انتخاب شده باشد.

بعد از این جلسه باید جلسه هیئت مدیره با نفرات منتخب شده برگزار و سمت ها و شروح وظایف و اقدامات مورد نیاز تشریح و صورتجلسه ای تنظیم و به امضا همه مدیران برسد. در این جلسه باید مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره هم تعیین شوند و در ضمن یک درخواست یا تقاضانامه هم برای ثبت شرکت تنظیم می کنید.

پس از آن تقاضانامه را باید به همراه مدارک دیگر برای اداره ثبت شرکت ها ارسال و مراحل ثبت شرکت را دنبال کنید تا شرکت ثبت شود.

نکته: در نظر داشته باشید که برخی از موضوعات شرکت ها نیاز به کسب مجوز از سازمان و یا ارگان های خاص دارد که باید قبل از اقدام برای ارسال مدارک این مجوز دریافت شود.

به یاد داشته باشید که تمامی این مراحل نیاز به دانش حقوقی بالایی دارد. اینکه چه شرکتی انتخاب کنید، چگونه صورتجلسات را تنظیم کنید، مدارک باید به چه شکل تنظیم شوند و ... همه نیاز به این دانش دارد که کارشناسان موسسه حقوقی ویونا شما را راهنمایی و یا خود برای شما عهده دار خواهند شد.

پس از اینکه شرکت ثبت شد باید به ادراه امور مالیاتی مراجعه و با تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد اقتصادی و دفاتر پلمپ فعالیت شرکت را آغاز نمایید. تمامی شرکت ها در طول زمان فعالیت خود هم نیازمند اقداماتی قانونی هستند که باید در خصوص این موارد اطلاعات لازم را داشته باشید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در قرچک

تکمیل مدارک به روش صحیح و ارسال به موقع مدارک و پیگیری آنها از اصولی است که با عدم رعایت آنها ممکن است مشکلات زیادی برای شما به وجود بیاید و یا مجبور به انجام دوباره کاری شوید. از این رو تکمیل مستندات به روش صحیح و یا تهیه مدارک بصورت کامل را جدی بگیرید.

مدارک کلی و عمومی مورد نیاز برای ثبت شرکت در قرچک به شرح زیر می باشد:

 • اساسنامه شرکت در دو نسخه
 • اظهارنامه در دو نسخه
 • تقاضانامه در دو نسخه
 • کپی از مدارک شناسایی مدیران، بازرسین و موسسین یا سهامداران
 • اصل گواهی عدم سو پیشینه
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین 2 نسخه
 • صورتجلسه هیئت مدیره 2 نسخه
 • اقرار نامه مدیران و بازرسین
 • کپی از سند ملکی و یا اجاره نامه رسمی محل فعالیت شرکت
 • کپی از مجوز فعالیت برای ان دسته از فعالیت ها و موضوعات نیازمند مجوز
 • وکالتنامه وکیل

در نظر داشته باشید که در شرایط مختلف ممکن است مدارک دیگری نیز نیاز باشد که به این مدارک باید پیوست شود.

موسسه حقوقی ویونا از برترین موسسات حقوقی ایران آمادگی دارد تا ضمن مشاوره رایگان تمامی عزیزانی که قصد ثبت شرکت و یا موسسه غیر تجاری در قرچک را دارند مسئولیت ثبت شرکت این عزیزان را در کمترین زمان و با بالاترین اطمینان عهده دار شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و بهره مندی از تخفیف مشتریان ما همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید و بدون هیچ هزینه ای از مشاوره تخصصی آنها بهره مند شوید.