ثبت شرکت در همدان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.30 (تعداد رای 5)

همدان یکی از شهر های  بزرگ ایران است که با داشتن 17 شهرک صنعتی  مانند شهرک صنعتی بو علی ، شهرک صنعتی باغ بهشت، شهرک صنعتی قهاوند و ... یکی از صنعتی ترین و پیشرفته ترین شهر های ایران است که رقابت و توسعه اقتصادی در این شهر و ارتباطات نزدیک با سایر شهر های همجوار باعث شده دیدگاه سرمایه گذاری و توسعه پایدار در بین تحصیلکردگان و متخصصین این شهر از اهمیت خاصی برخوردار شود تا جایی که برای رقابت و انجام فعالیت اقتصادی در زمره یک شرکت و یا موسسه غیر تجاری فعالیت های خود را سامان دهی می کنند.

جمعیت متخصص و تحصیلکرده این روز های شهر همدان با نواوری ها و ایده های جدید در قالب شرکت های حقوقی توانسته اند بیش از پیش سهم خود را در اقتصاد کشور احیا نمایند.  اما برای ثبت شرکت و تشکیل یک شرکت حقوقی باید شرایط و ضوابطی وجود داشته باشد.  اما از انجایی که ثبت شرکت یک تخصص و مهارت حقوقی می باشد برای ثبت شرکت باید از وکلا و کارشناسانی مانند کارشناسان حقوقی ثبت شرکت ویونا بهره برد.

چه افرادی می توانند شرکت ثبت کنند؟

ثبت شرکت هیچگونه محدودیت و شرایط خاصی ندارد. هر فردی با هر تخصص و توانایی می تواند در صورت داشتن شرایط قانونی لازم اقدام به ثبت شرکت بکند. تنها باید در نظر داشت حتما برای ثبت شرکت ایده و خلاقیت و یا تخصص و دانشی در میان باشد و بدون برنامه و هدف خاص اقدام به ثبت شرکت نشود.

چه نوع شرکت هایی در ایران وجود دارند؟

در قانون تجارت ایران 7 نوع شرکت معتبر حقوقی اوره شده است که البته با استناد به یک نوع موسسه غیر تجاری می توان گفت شخصیت های حقوقی معتبر در ایران به 8 قسم تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • شرکت های سهامی متشکل از دو نوع شرکت سهامی خاص و سهامی عام
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت تضامنی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت نسبی
 • شرکت تعاونی

و نهایتا موسسات غیر تجاری که در ردیف شرکت های تجاری قرار نمی گیرند. این موسسات اجازه فعالیت تجاری ندارند و نباید تلاش انها در قالب یک شرکت به منظور انجام امور تجاری باشد. مانند انواع خیریه ها و نهاد های مردمی و مدارس غیر انتفاعی و موسسات انتفاعی و ...

برای ثبت شرکت ، تهران بهتر است یا همدان؟

تفاوتی ندارد در همدان بخواهید شرکت ثبت کنید یا در تهران ، تمامی شرکت ها برای ثبت با توجه به نوع قالب انتخاب خود باید قوانین و مقررات خاص و مشخص شده ان قالب شرکت را دقیقا اجرا کنند و نمی توانند با استناد به تهران و یا همدان بودن تبصره هایی را داشته باشند . همچنین ثبت شرکت بر عکس گفته برخی از افراد نا اگاه در تهران هیچ اعتبار و ارزش اضافی تر و متفاوتی با شرکتی که در شهرستان ها و یا همدان ثبت می شود ندارد . تنها معیار تعیین کننده ارزش در شرکت ها سرمایه ، نفرات ، تخصص و رزومه و سابقه کاری شرکت ها می باشد .

پیش نیاز های ثبت شرکت چیست؟

شرکت در اصل یعنی وجود یک اجتماع و یا یک کار شراکتی . بنابر این اولین لازمه ثبت شرکت وجود شریک و یا شرکایی برای تشکیل این شخصیت حقوقی می باشد. شرکت های تعیین شده در قانون تجارت هر کدام دارای شخصیتی مستقل هستند که با توجه به نوع شخصیت انها تعداد شریک مورد نیاز تعریف می شود. در مجموع برای ثبت شرکت حداقل در برخی از شرکت ها به دو و در برخی به حداقل سه و در شرکت تعاونی به حداقل 7 شریک نیاز است.

اما این شخصیت حقوقی به اعتباری نیاز دارد . اعتبار شرکت عموما با سرمایه شرکت سنجیده می شود و قالبا تفاوتی بین شرکت ها در این خصوص نیست. هر چه بیشتر سرمایه وجود داشته باشد اعتبار شرکت بیشتر است. اما شرکت های تضامنی و نسبی و همچنین شرکت های مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی هر چند سرمایه در انها تعیین کننده است ولی بیشتر اعتبار خود را از نفرات موسس خود می اورند. نفراتی که به نام ضامن شرکت ها هم شناخته می شوند و همین اعتبار انها باعث می شود این مسئولیت برای انها دیده شود.

در مجموع شرکت های سهامی تنها از سرمایه خود برای اعتبار خود استفاده می کنندو شرکت های غیر سهامی از شخصیت شرکا استفاده می کنند. حتی شرکتی مانند شرکت با مسئولیت محدود نیز هر چند سرمایه شرکت در اعتبارشان نقش دارد ولی تا حدودی هم از نام موسسین خود اعتبار خود را وام دار هستند. همچنین شرکت های تعاونی هم در بسیاری از مواقع هر چند به سرمایه خود وابسته اند ولی در میان موسسین شرکت اغلب افراد معتمد  نامداری به عنوان بزرگتر و یا معتمد وجود دارند.

برای ثبت شرکت باید توافقنامه و یا قرارداد اولیه ای بین شرکا بسته شود که بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود. در واقع این قرارداد چارچوب اصلی شرکت را تعیین می کند و نحوه شراکت بین شرکا را مشخص می کند تا بعدا بنا بر شرایط مختلف اتحاد انها بر هم نخورد. در واقع این قرارداد و توافقنامه اصل اولیه و مهم اساسنامه شرکت می باشد .حتی برای افرادی که نمی دانند کدام نوع شرکت برای انها بهتر است وجود این توافق اولیه تا حدود زیادی می تواند در انتخاب قالب شرکت تاثیر گذار باشد.

داشتن یک وکیل و یا مشاور مناسب و کاردان از موسسه حقوقی ویونا اقدام بعدی شما باید باشد . شما برای اینکه شرکت خود را ثبت کنید باید اظهارنامه و اساسنامه و یا شرکتنامه خود را تنظیم کنید به به شدت تخصصی و حرفه ای باید تنظیم شود. فراموش نکنید مشاورین و وکلای ما پشتوانه و تجارب بسیار ارزشمندی دارند که می تواند برای حال و اینده شرکت شما تصمیم گیری نموده و راه مناسبی را برای شما تدوین نمایند.

عدم درج حتی یک پارامتر در اساسنامه و یا شرکتنامه و یا سایر اسناد شرکت و یا اشتباه در ارائه اطلاعات می تواند اینده شما و شرکت شما را به خطر بزرگی بیاندازد.

برای ثبت شرکت و موسسه غیر تجاری باید مدارک و مستندات زیر را اماده و به همراه تقاضانامه به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایید. این اداره در هر استان و یا شهرستان دارای شعبه مستقل می باشد که خدمات ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری را به افراد متقاضی ارائه می کنند.

هم وطنان عزیز همدانی نیز می توانند پس از تهیه مستندات لازم خود با مشاوره وکلای متخصص ثبت شرکت ویونا یا در شهرستان خود و یا در تهران برای ثبت شرکت خود اقدام نمایند که در صورت داشتن وکالتنامه از طرف شما این مهم را ما تا لحظه اخر برای شما انجام خواهیم داد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در همدان:

 1. تقاضانامه ثبت شرکت
 2. اساسنامه شرکت یا شرکتنامه شرکت
 3. اظهارنامه
 4. صورتجلسه مجمع عمومی موسسین که توسط اعضاء امضا شده باشد.
 5. صورتجلسه اهیات مدیره و گواهی تعهد و قبول این مسئولیت توسط مدیران منتخب
 6. رسیدی دال بر تامین سرمایه
 7. فتوکپی مدارک شناسایی مدیران و موسسین شرکت
 8. گواهی عدم سوء پیشینه مدیران و موسسین شرکت
 9. مجوز مورد نیاز در صورت مجوزی بودن موضوع
 10. وکالتنامه وکیل

پس از تقدیم این مدارک و با تایید نوع و قالب شرکت و نهایتا ثبت شرکت موضوع و شرایط و خلاصه ای از شرکت در روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار باید به چاپ برسد.

شرکت شما به ثبت رسیده ولی هنوز نمی توانید فعالیت تجاری خود را اغاز نمایید. برای شروع فعالیت باید کد اقتصادی و دفاتر پلمپ خود را هم دریافت نمایید که ما این مهم را هم برای شما انجام می دهیم.

موسسه حقوقی ویونا با بیش از ده ها سال تجربه و تخصص در زمینه های ثبت شرکت و ثبت برند و انواع مسائل حقوقی دیگر برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان یکی از معتبرترین و مورد اعتماد ترین شرکت های حقوقی فعال در ایران مفتخر است در کنار هم میهنان عزیز  و گرامی خود بوده و با کم ترین هزینه و در سریعترین زمان ممکن مسائل مختلف حقوقی انها را مرتفع نماید.

علاقمندان به ثبت شرکت در همدان می توانند با تماس با کارشناسان و متخصصین موسسه حقوقی ویونا و تنها با دادن یک وکالتنامه با مشاوره و تخصص ما بهترین قالب ثبت شرکت را انتخاب و فعالیت حقوقی خود را بصورت فوری و با بهترین کیفیت اغاز نمایند.