ثبت شرکت در کرج

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 3)

کرج مرکز استان البرز در موقعیت غرب استان تهران می باشد. این شهر بعد از تهران مهاجر پذیرترین شهر کشور می باشد و از اینرو روز به روز در ابعاد مختلف دارای رشد و توسعه فراوانی می باشد. این رشد موجب افزایش و گستردگی خدمات و مشاغل و حرفه های مختلف در سطح این استان شده است و پیرو این موضوع تشکیل شرکت های تجاری به منظور انجام امور بازرگانی و تجاری و یا انواع موضوعات خدماتی ، یکی از مسائل مهم و قابل توجه در سطح استان می باشد.

استان البرز واحد ثبتی مخصوص به خود را داشته و تمام امور ثبتی اعم از تاسیس و تغییرات در شرکت های تجاری از طریق سامانه یکپارچه ثبت شرکتها انجام خواهد شد. به همین منظور، هر گونه تقاضای ثبت شرکت بایستی از طریق سامانه مذکور و با انتخاب درست واحد ثبتی ارسال گشته تا مورد بررسی و تایید کارشناسان مربوطه قرار گیرد.

به این منظور افرادی که قصد ثبت شرکت داشته باشند می توانند تقاضای خود را بعد از انتخاب نوع شرکت، با ارائه اطلاعات متناسب با نوع شرکت از طریق سامانه ثبت شرکت ها به ثبت رسانند.

انتخاب نوع شرکت یکی از مسائل مهمی می باشد که موسسین بایستی با توجه به هدف از تاسیس شرکت و شرایط خود نسبت به انتخاب نوع شرکت اقدام نمایند. انواع شرکت های تجاری که در قانون تجارت به آن ها اشاره شده است عبارتند از شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی و شرکت های تعاونی. همچنین علاوه بر موارد فوق اشخاص حقوقی در قالب موسسات غیرتجاری به منظور ارائه خدمات مختلف قابل ثبت می باشند.

از موارد فوق الذکر، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص و موسسات غیرتجاری بیشترین آمار ثبت را دارند.

تفاوت شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص در روند ثبتی این دو می باشد و لذا از نظر موضوع فعالیت تفاوتی در این خصوص وجود ندارد. لذا تمام افرادی که قصد ثبت شرکت را داشته باشند می توانند یکی از انواع شرکت را انتخاب نمایند و هر گونه فعالیتی را در قالب آن شرکت به انجام رسانند.

تفاوت هایی که بین شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی خاص وجود دارد به شرح زیر می باشد:

 • تعداد موسسین در شرکت های با مسئولیت محدود 2 نفر و در شرکتهای سهامی خاص 3 نفر می باشد.
 • شرکت های سهامی خاص بایستی نسبت به انتخاب بازرسین قانونی شرکت اقدام نمایند درحالیکه در شرکت های با مسئولیت محدود اجباری به انتخاب بازرس یا بازرسین نمی باشد.
 • هیئت مدیره شرکت های سهامی خاص از بین سهامداران انتخاب شده و شامل سمت های مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس هیئت مدیره می باشد در حالیکه در شرکت های با مسئولیت محدود اعضای هیئت مدیره می توانند از خارج از شرکا انتخاب شده و سمت های مورد نیاز شامل مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره می باشد.
 • مدت تصدی اعضای هیئت مدیره در شرکت های با مسئولیت محدود از تاریخ ثبت به مدت نامحدود و تا زمانی است که مجمع تصمیم به تغییر آن بگیرد. اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص برای مدت 2 سال انتخاب شده و بایستی هر 2 سال نسبت به تمدید تصدی آن ها یا معرفی افراد جدید اقدامات لازم انجام گیرد.
 • در شرکت های سهامی خاص، موسسین بایستی پس از تایید نام شرکت نسبت به افتتاح حساب در یکی از بانک های ایران و واریز حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت نزد آن حساب اقدام نمایند اما در شرکت های با مسئولیت محدود نیازی به اقدام مشابه نمی باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

 • کپی کارت ملی و شناسنامه تمام افراد برابر با اصل
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل
 • ارائه اصل مجوز در صورتیکه موضوع فعالیت نیاز به اخذ مجوز داشته باشد

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص:

 • کپی کارت ملی و شناسنامه تمام افراد برابر با اصل
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل و بازرسین
 • ارائه مجوز در صورت نیاز با توجه به موضوع فعالیت شرکت
 • ارائه مدارک بانکی دال بر پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت نزد بانک

برای دریافت پاسخ سوالات ثبتی خود با مشاوران ثبت شرکت ویونا تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید.