ثبت شرکت در یاسوج

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

یاسوج به عنوان پرجمعیت‌ ترین شهر استان کهگیلویه و بویراحمد و مرکز این استان شناخته می‌شود. این شهر لرنشین، در زمستان شاهد برف زیادی است و ارتفاعات آن در این فصل به مدت زیادی پر از برف باقی می‌مانند. یاسوج ییلاق بزرگ دولت قدیمی و باستانی عیلام بوده است. قدمت این شهر به دوران برنز می‌رسد. یاسوج آب و هوایی معتدل و رو به سرما دارد و به علت بارندگی فراوان در آن، از نظر منابع آبی مشکلی ندارد. آبشار، پارک، تنگه‌ی مهریان، پیست اسکی و شیخ سرکه از جمله دیدنی‌های این شهر هستند. مردم این شهر برای تامین معاش خود کشاورزی و دامپروری می‌کنند.

درباره ثبت شرکت در یاسوج

استان کهگیلویه و بویراحمد در مجموع شامل هشت شهرستان به نام‌های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران، دنا، بهمئی، چرام، باشت و لنده است. شانزده شهر این استان نیز عبارتند از یاسوج، دوگنبدان، دهدشت، لیکک، چرام، لنده، باشت، سی‌سخت، سوق، دیشموک، سرفاریاب، قلعه ریسی، مارگون، پاتاوه، چیتاب و گراب سفلی. شما برای ثبت شرکت در هر یک از شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد و از جمله ثبت شرکت در یاسوج می‌توانید به اداره‌ی ثبت شرکت‌های هر شهرستان مراجعه کنید (توجه کنید که مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری در استان کهگیلویه و بویراحمد در چهار واحد یاسوج، دنا، دوگنبدان و دهدشت عمل می‌کنند) و یا با کمک مشاوران ثبت شرکت ویونا کار ثبت شرکت خود را راحت‌تر انجام دهید. ما در این مقاله به شما راهکارهای ثبت شرکت در یاسوج را نشان خواهیم داد. پس بهتر است تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

چه اطلاعاتی برای ثبت شرکت در یاسوج لازم است؟

برای ثبت شرکت در یاسوج لازم است بدانید که هر فعالیت تجاری، قانونی و ساماندهی‌شده در جامعه نیازمند اخذ مجوز شرکت و ثبت شرکت است. طبق قانون اگر دو یا چند نفر بخواهند کاری کنند که سودآوری داشته باشد و سپس سود حاصل از کار خود را بین خود تقسیم کنند، لازم است که شرکت ثبت کنند. ثبت شرکت مزایای زیادی دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به حمایت قانونی در صورت ثبت شرکت اشاره کرد. شما اگر بدون ثبت شرکت با کسی شراکتی کنید و به مشکلی برخوردید از نظر قانونی نمی‌توانید خواستار حقی شوید اما در صورت ثبت شرکت، جزئیات شراکت ثبت می‌شود و شما در هر صورت از حمایت قانون برخوردارید. علاوه بر این، مشتریان نیز به کسانی که تحت نظر یک شرکت کار می‌کنند بیش‌تر اعتماد می‌کنند و مسئولیت همه‌ی فعالیت‌های انجام‌شده‌ی شرکت نیز بر عهده‌ی تک‌تک شرکا است و همه چیز به یک نفر ختم نمی‌شود. همچنین با ثبت شرکت می‌توانید در مناقصه‌ها و مزایده‌های زیادی شرکت کنید و یا از شرکت‌های بین‌المللی نمایندگی برای فعالیت در یاسوج دریافت کنید. همچنین ثبت اطلاعات شرکت در روزنامه‌ی رسمی قوه‌ی قضائیه‌ی جمهوری اسلامی ایران باعث جلب اعتماد مشتریان خواهدشد. بهره‌مندی از تسهیلات و اعتبارات دولتی نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت ثبت شرکت در یاسوج است.

برای انتخاب نام شرکت خود با توجه به دستورالعمل اجرایی تعیین نام اشخاص حقوقی نباید به تشکیلات دولتی و کشوری اختصاص داشته باشد، از عناوین و اصطلاحات بیگانه استفاده کرده باشد، مخالف موازین شرعی، نظم عمومی و یا شامل واژه‌های بی‌معنا، الفاظ قبیحه و مستهجن و خلاف اخلاق حسنه باشد، نام یا نام اختصاری یا حروفی‌ای باشد که رسما به دولت متعلق است مانند کشور، ایران، ناجا، نزاجا مگر در حالتی که مجوز لازم کسب شده باشد، و ترکیبی از دو واژه‌ی فارسی باشد که تداعی‌کننده‌ی یک نام خارجی شود. در این حالت‌ها نام انتخابی شما رد می‌شود. البته واژه‌های بیگانه، غیرمتعارف و مخفف اگر با تایید فرهنگستان زبان و ادب فارسی باشند می‌توانند به عنوان نام شرکت انتخاب شوند. همچنین نام انتخابی شما نباید به طرز گمراه‌کننده‌ای شبیه نام‌های ثبت‌شده‌ی دیگر باشد، اضافه کردن الفاظی مانند نو، نوین، برترین و برتر به اسم‌های ثبت‌شده‌ی قبلی هم مجاز نیست. برای مثال به این موارد توجه کنید: اگر کسی قبل از شما نام شرکت خود را «امیر» گذاشته باشد، شما دیگر نمی‌توانید این نام را برای شرکت خود انتخاب کنید. اگر کسی نام «شیرآوران» را انتخاب کرده باشد، شما حتی با این استدلال که در نام جدید «شیر» به معنی شیر آب است، نمی‌توانید این نام را برای شرکت خود انتخاب کنید. اگر کسی نام «صباپی» را برای شرکت خود قبل از شما ثبت کرده باشد شما نمی‌توانید نام «سباپی» را ثبت کنید. همچنین ثبت نامی مانند «تک‌نو» (که در ظاهر فارسی اما در اصل شبیه واژه‌ی انگلیسی techno است) یا «پِیکِ نیک» (که شبیه picnic است) قابل قبول نیست. همچنین اگر قبلا کسی نام «امیدگستر روز» را ثبت کرده باشد شما نمی‌توانید «امیدگستران روز» را ثبت کنید یا اگر شرکتی به نام «اندیشه پارسی» وجود دارد شما نمی‌توانید «اندیشه پارسیان» را ثبت کنید و قوانین بسیار دیگر که باعث می‌شود ثبت شرکت ویونا در زمینه‌ی انتخاب اسم نیز به شما مشاوره دهد تا به مشکل تاییدنشدن اسم شرکت خود برنخورید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یاسوج

یکی از متداول‌ترین و مرسوم‌ترین شرکت‌هایی که به دلیل سادگی روند ثبت آن، بسیاری از افراد به سراغ آن می‌روند، شرکت با مسئولیت محدود است. این شرکت برای ثبت تنها به دو نفر نیاز دارد و حداقل سرمایه‌ی لازم برای آن‌ها یک میلیون ریال معادل یک صد هزار تومان است. این شرکت را از این نظر شرکت با مسئولیت محدود می‌نامند که هر یک از شریک‌ها در این نوع از شرکت فقط به میزان آورده‌های خود در سرمایه‌ی شرکت که به نام سهم‌الشرکه شناخته می‌شود و می‌تواند آورده‌ی نقدی یا آورده‌ی غیرنقدی باشد، مسئول است و اگر اتفاق ناگواری بیفتد قانون به اموال دیگر شریک کاری ندارد و او فقط به میزان سهم‌الشرکه‌ی خود مسئول است. سرمایه‌ی شرکت بنا به آن چه گفته شد به قطعات سهام تقسیم نمی‌شود. در این نوع از شرکت امکان پذیره‌نویسی و پرداخت سهم‌الشرکه به صورت سهام قابل انتقال وجود ندارد. همچنین ممکن است برخی بانک‌ها از دادن تسهیلات خودداری کنند و برخی سازمان‌های دولتی از شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌ها از سوی شرکت با مسئولیت محدود جلوگیری کنند. اما قوانین سهل‌تر ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یاسوج باعث می‌شود بسیاری به سمت این نوع از شرکت بروند. برای مثال در این نوع از شرکت‌ها انتخاب بازرس اختیاری است در حالی که در شرکت سهامی خاص این کار اجباری است. مدت مدیریت در شرکت با مسئولیت محدود نیز می‌تواند به صورت محدود یا نامحدود باشد و این مسئله را می‌توان در اساسنامه قید کرد. همچنین می‌توان به مدیر حقوق پرداخت کرد، او را در سود شرکت شریک کرد و یا ترکیبی از این حالت‌ها. این مسئله نیز در اساسنامه قابل بیان است. برگزاری مجمع عمومی در شرکت با مسئولیت محدود نیز در صورتی است که اعضا از 12 نفر بیش‌تر باشند. همچنین مدیر شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند عضو شرکت باشد یا نباشد. همچنین تقسیم سود در شرکت با مسئولیت محدود در حالت عادی بر اساس میزان مشارکت در تامین سرمایه است اما می‌توان در اساسنامه این شرایط را تغییر داد.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یاسوج شما نیاز به مدارک شناسایی برای همه‌ی اعضا و گواهی عدم سوء پیشینه برای اعضای هیئت مدیره دارید. مدارک دیگر نظیر اساسنامه، اظهارنامه، صورت‌جلسه‌ی هیئت موسس و صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی نیز با مشورت با متخصصان ثبت شرکت ویونا قابل تهیه کردن است. اگر مایل بودید که به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یاسوج رو بیاورید هم اکنون با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید تا شرایط آن برای شما بیان شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در یاسوج

شرکت سهامی خاص یکی از انواع شرکت‌های سهامی است که در آن حداقل پنج نفر باید نقش داشته باشند. دو نفر به عنوان بازرس اصلی و علی‌البدل و سه نفر به عنوان سهام‌دار که البته دو نفر از آن‌ها باید عضو هیئت مدیره باشند. البته این تعداد حداقل تعداد نفرات است و شما می‌توانید افراد بیش‌تری را در نظر بگیرید. برای ثبت شرکت سهامی خاص لازم است که حداقل یک میلیون ریال سرمایه در نظر بگیرید که سی و پنج درصد از این مبلغ باید در حسابی بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز گردد. سرمایه‌ی شرکت سهامی خاص به سهام تقسیم می‌شود و تامین سرمایه صرفا باید از سوی اعضای شرکت باشد و امکان پذیره‌نویسی و تامین سرمایه از سوی عموم مردم وجود ندارد. برای ثبت شرکت سهامی خاص در یاسوج علاوه بر مدارک شناسایی اعضای اصلی شرکت و گواهی عدم سوءپیشینه برای اعضای هیئت مدیره و گواهی واریز سی و پنج درصد سرمایه به حساب شرکت، باید مدارکی نظیر اساسنامه، اظهارنامه، صورت‌جلسه‌ مجمع عمومی و صورت‌جلسه‌ هیئت موسس نیز فراهم کنید که ثبت شرکت ویونا می‌تواند در تهیه‌ی آن‌ها به شما کمک کند. اگر مایل به ثبت شرکت سهامی خاص خود در یاسوج هستید هم‌اکنون با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید تا در این زمینه شما را راهنمایی کند.