ثبت شرکت IT

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.75 (تعداد رای 2)

شرکت های IT و یا به فارسی فناوری اطلاعات و ارتباطات  شرکت هایی هستند که با استفاده از ابزار ها و تکنیک های که با به کار گیری آنها اطلاعات ذخیره، بازیابی ، انتقال و پردازش می شوند  و به دلیل سیستمی شدن و نفوذ این دانش در بسیاری از امور و حرفه های صنعتی و تجاری و غیر تجاری و خدماتی هر روز بر اهمیت این شرکت ها افزوده می شود.

شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات چهار وظیفه عمده را بر عهده دارند:

  • ذخیره اطلاعات
  • بازیابی اطلاعات
  • پردازش اطلاعات
  • انتقال اطلاعات

تمامی شرکت هایی که این عناصر را در دستور کار خود دارند و با استفاده از تکنیک ها و ابزار های مختلف در تلاش هستند تا این چهار خدمت را به مشتریان خود که می توانند انواع نهاد ها و سازمان ها و یا حتی افراد حقیقی باشند ارائه نمایند به عنوان شرکت ها IT شناخته می شوند.

البته شرکت هایی که موضوع سخت افزاری ارتباطات و اطلاعات را هم انجام می دهند گاها به عنوان شرکت های IT می شناسند که در اصل این نوع شرکت ها زیر دسته شرکت های فناوری و اطلاعاتی نیستند.  شرکت های فناوری و اطلاعات با استفاده از مهارت ها و دانش های خود موضوع سرعت در انتقال مفاهیم و اطلاعات و پردازش و استخراج اطلاعات کاربردی و ذخیره این اطلاعات در حجم های بسیار کمتر و با طبقه بندی مناسب و همچنین کاربردی تر کردن اطلاعات و استفاده بهینه در راستای اهداف تعیین شده را برای شرکت ها به همراه دارند و موفق شده اند با استفاده از مهارت هایی که دارند هر روز بر جریان بازدهی بهتر و سرعت بهتر حوزه های اطلاعاتی کمک های فراوانی بکنند.

افرادی که به دنبال ثبت شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند افراد تحصیل کرده و صاحب دانش در این زمینه های هستند که به کمک سایر شرکت ها دولتی و غیر دولتی امده و به عنوان یک شرکت جانبی فعالیت های این شرکت ها را در حوزه های فن اوری و اطلاعات به خدمت می گیرند. سازماندهی ، نظارت ،  ایجاد ، توسعه زیر ساخت ها، مدیریت ، نگهداری ، بهره برداری و ... از عمده فعالیت های این شرکت ها برای مشتریان خود می باشد.

حال با توجه به حوزه تخصص و گردش بسیار بالایی که در شرکت های IT وجود دارد بسیاری از متخصصین این حوزه به دنبال راه اندازی و ثبت شرکتی هستند که بتوانند خدمات و کارهای خود را در قالب این شرکت به شکل بسیار معتبر تر و با حجم مناسب تر انجام دهند. ضمن اینکه تنها شرکت های IT هستند که می توانند بسیاری از قرار داد ها و مناقصات و مزایده ها را به دلیل ساختار قانونی خود به دست بیاورند.

برای ثبت شرکت  فناوری اطلاعات و ارتباطات باید مجوز دریافت کنید. این مجوز بنا به درخواست شما و توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ( شرکت مخابرات) ارائه می شود.

بنابر این اولین قدم در تاسیس شرکت IT  و یا فناوری اطلاعات و ارتباطات دریافت مجوز است . برای این منظور باید مدارک و مستنداتی به  وزارت ارتباطات و اطلاعات ارسال شود تا پس از بررسی این مجوز در صورت داشتن شرایط لازم برای شما صادر شود:

  • کپی اظهارنامه ثبت شرکت
  • نامه اداره کل ثبت اسناد
  • فرم تکمیل شده اطلاعات شرکا و یا سهامداران شرکت

شرایط ثبت شرکت IT

ثبت شرکت IT  الزامی است و بدون داشتن کد اقتصادی و شناسه ثبت شرکت فعالیت شما غیر قانونی و مشمول جرائم مختلف خواهد بود . بهترین نوع قالب برای ثبت شرکت IT شرکت سهامی خاص است به دلیل اینکه سهم هر فرد در شرکت مشخص و میزان مسئولیت افراد به تناسب سهام انها در شرکت است و در صورتیکه شرکت توان پرداخت تعهدات را از سرمایه خود نداشته باشد نیازی نیست از جیب خود چیزی در میان بگذارند .

 البته برخی از افراد نیز ترجیح می دهند شرکت خود را در قالب شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانند که این موضع نیز هیچ مشکلی برای فعالیت برای انها به دنبال نخواهد داشت تنها در این صورت تعداد شرکا کمتر و نیازی هم به سپردن مبلغ در حساب بانک نیست.

از این رو اگر نوع قالب شرکت شما سهامی خاص انتخاب شود باید حداقل 1 میلیون ریال سرمایه اولیه توسط سهامداران که باید حداقل بنا بر ساختار شرکت 3 نفر باشند تعهد و تادیه شود. این مقدار باید توسط هر نفر از سهامداران به صورت نقدی و یا غیر نقدی به میزانی تادیه شود. 35 درصد از سرمایه باید در حساب شرکت سپرده شود.

حال اگر سرمایه تادیه شده غیر نقدی بود باید کارشناسی از دادگستری این سرمایه را ارزش گذاری و همه سهامداران ان را تایید کنند. سپس باید مستندات شرکت مانند اساسنامه و اظهارنامه شرکت توسط کارشناسان و یا وکلای حرفه ای موسسه حقوقی ویونا تنظیم و اماده شود و در جلسه مجمع عمومی موسسین همه سهامداران ان را تایید نمایند. با برگذاری جلسه هیئت مدیره و تعیین سمت های شرکت درخواست ثبت شرکت توسط مدیر عامل به اداره ثبت شرکت ها ارائه خواهد شد.

مراحل ثبت شرکت با تخصصی کارشناسان موسسه حقوقی ویونا به خوبی و به نیابت از شما انجام خواهد شد و شما پس از 40 روز کاری با در اختیار داشتن مسئولیت یک شرکت معتبر حقوقی IT  می توانید وارد بازار رقابت عالی شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات شوید.

 برای ثبت شرکت خود همین امروز با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی ویونا تماس بگیرید