شرایط ثبت شرکت خدمات حج و زیارت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 4)

نقش دین و مذهب در زندگی ایرانیان همواره نقشی پر رنگ بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. اعتقادات مسلمانان و ایرانیان در این زمینه باعث شده تا علاقه بسیار زیادی به دیدن از مکان های مذهبی و دینی نشان دهند. مکان های مذهبی مختلفی در کشورهای مختلف وجود دارد که ممکن است هر فردی قصد مسافرت به این مکان ها را داشته باشد. شرکت های حج و زیارت ، شخصیت های حقوقی هستند که به منظور فراهم کردن شرایط و تسهیل مسافرت برای افرادی که قصد سفر به این مکان ها را دارند، تشکیل شده اند. این گونه اشخاص حقوقی مطابق با بند "پ" آئین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی و سیاحتی و جهانگردی و زیارتی مصوب 1380 تحت نظارت سازمان حج و زیارت فعالیت نموده و افرادی که قصد ثبت شرکت حج و زیارت داشته باشند بایستی مطابق با قوانین این سازمان فعالیت نموده و شرایط آن را رعایت نمایند.

شرکت های حج و زیارت در قالب شرکت های با مسئولیت محدود ثبت می شوند. موسسین با اطلاع از شرایطی که سازمان حج و زیارت جهت اجازه فعالیت تدوین کرده است بایستی اقدام به تهیه مدارک مورد نیاز برای شرکت نزد اداره ثبت شرکتها نمایند.

با توجه به حوزه فعالیت این نوع شرکتها، در زمان تایید نام شرکت بایستی از عنوان خدمات زیارتی قبل از نام اصلی شرکت استفاده نمود. استفاده از این کلمات مستلزم ارائه موافقت نامه از سازمان حج و زیارت می باشد. مجوز مربوطه در این زمینه پس از دریافت از سازمان حج و زیارت بایستی در اختیار کارشناس اداره ثبت شرکتها قرار داده شود تا نسبت به تایید یکی از اسامی پیشنهادی اقدام نمایند.

موضوع فعالیت درج شده در سامانه اداره ثبت شرکتها بایستی مطابق با آنچه که مورد تایید سازمان حج و زیارت می باشد بوده، چراکه پس از تایید نام شرکت، متقاضی با دریافت اسناد مربوط به امور ثبتی بایستی نسبت به اخذ مجوز تاسیس شرکت از سازمان حج و زیارت اقدام نمایند لذا چنانچه مغایرتی در اسناد مربوطه وجود داشته باشد مجوز صادر نمی شود.

از این جهت متقاضی بایستی قبل از اقدام به ثبت شرکت، با سازمان حج و زیارت هماهنگی های لازم را انجام دهد ، به این دلیل که گاهاً سازمان های مختلف اساسنامه های مصوب خود را جهت ثبت شرکت ها و موسسات مختلف ارائه می دهند.

در غیر اینصورت با اساسنامه مصوب اداره ثبت شرکتها، اقدامات مربوط به ثبت شرکت انجام خواهد شد.

برای ثبت شرکت حج و زیارت به صورت شرکت با مسئولیت محدود موسسین که تعداد آنها نباید از 2 نفر کمتر باشد با ارائه اطلاعات شناسایی خود و انتخاب اسامی شرکت وارد سامانه اداره ثبت شرکتها شده و موارد اطلاعاتی خواسته شده را به ترتیب و به طور صحیح تکمیل می نمایند.

تکمیل اطلاعات ثبتی بایستی با علم و دانش و تجربه کافی انجام گیرد چراکه کوچکترین اشتباهی باعث ابطال درخواست خواهد شد و یا با ثبت اشتباه اطلاعات کل امور شرکت در زمان فعالیت دچار اختلال خواهد شد. از این جهت موسسه ثبتی ویونا با استفاده از کارشناسان مجرب خود تمام مراحل ثبت شرکت را به طور دقیق برای شما عزیزان انجام می دهد لذا می توانید به این منظور با مشاوران ثبت شرکت ویونا تماس حاصل نمایید.

با ارسال اطلاعات لازم از طریق سامانه به قسمت تایید نام اداره ثبت شرکت ها و تعیین وضعیت شرکت از لحاظ اسامی پیشنهادی، اسنادی که بایستی در مرحله ثبت نام توسط متقاضی کامل گردیده باشد، به صورت سیستمی در اختیار او قرار داده می شود تا پس از چاپ اسناد نسبت به امضای آنها توسط تمام موسسین اقدام نمایند.

زمانیکه موسسین اسناد مربوطه را رؤیت و  امضا نمودند لازم است تا طبق اصول و قواعد سازمان حج و زیارت نسبت به اخذ مجوز تاسیس شرکت از این سازمان اقدام نمایند.

در نهایت، مجوز مربوطه به همراه اسناد آماده شده با اداره ثبت شرکتها ارسال شده تا مورد تایید کارشناس اداره ثبت شرکتها قرار گرفته و آگهی مربوطه چاپ گردد.

با چاپ آگهی ثبتی، شرکت زیارتی رسما شکل حقوقی به خود گرفته و می تواند فعالیت خود در حوزه مسافرت های زیارتی و امور حج و زیارت آغاز نماید.