شرایط و مراحل ثبت شرکت در اردبیل

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

اردبیل در شمال غرب کشور واقع‌شده و مرکز استان اردبیل محسوب می‌شود. اردبیل از شهرهای تاریخی و باستانی ایران است و از حیث آب و هوایی یکی از سردترین منطقه‌های ایران به شمار می‌رود. به‌طورکلی استان اردبیل در منطقه آذربایجان قرارگرفته و طبق آخرین تغییرات کشور در زمینه تقسیمات کشور شامل 10 شهرستان، 25 بخش، 21 شهر و 66 دهستان است. اگر بخواهیم شهرستان‌های این استان را نام ببریم به ترتیب الفبا با نام‌های: پارس آباد، بیله سوار، گرمی، مشگین شهر، اردبیل، سرعین، نمین، نین، کوثر و خلخال، روبرو می‌شویم. استان اردبیل از منطقه‌های گردشگری کشور به شمار می‌آید. مخصوصاً منطقه سرعین واقع‌شده در آن و آبگرم مخصوص آن سالانه تعداد زیادی از مردم را به‌سوی خود می‌کشاند. البته این استان جاذبه‌های گردشگری دیگری را نیز به خود اختصاص داده است. اما در حوزه صنعت استان اردبیل در حال حاضر 8 شهرک صنعتی دارد و کارخانه بزرگی مانند کارخانه نساجی، سیمان، ذوب‌آهن و ... در حال فعالیت هستند. از پررونق‌ترین کسب و کارهای در حال حاضر اردبیل که عمده مردم نیز مشغول به آن هستند می‌توان به کشاورزی اشاره کرد. با توجه به آب‌وهوای مطلوب این استان از لحاظ کشاورزی غنی شده است.

ما در مقدمه بحث به توضیحی در مورد آنچه در اردبیل اتفاق می‌افتد توضیح دادیم اما هدف اصلی این مطلب بررسی سرمایه‌گذاری در اردبیل است. ما در ادامه به شیوه‌های سرمایه‌گذاری در اردبیل اشاره‌کرده‌ایم که مفید فایده است مخصوصاً برای دوستانی که می‌خواهند در اردبیل به سرمایه‌گذاری بپردازند. یکی از راه‌های مرسوم و پربازده و وسوسه‌انگیز جهت سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت است. شما نیز جهت سرمایه‌گذاری در اردبیل می‌توانید اقدام به ثبت شرکت بکنید. ثبت شرکت روند اداری مخصوص به خود را دارد. به‌عنوان‌مثال یکی از سلسله‌مراتب اداری که در اردبیل نیز اعمال می‌گردد، نظارت بر مجموعه است. بدین معنا که جهت سهولت کار متقاضیان در هر یک از بخش‌ها و شهرستان‌های این استان به نسبت نیاز ادارات ثبت شرکت مربوط به آن منطقه احداث‌شده که مجموعه همه آن‌ها زیر نظر اداره کل ثبت شرکت‌های استان یعنی اداره ثبت شرکت اردبیل در حال فعالیت هستند. از دیگر روندهای اداری، ثبت شرکت‌ها بر طبق قانون ارائه‌شده برای هرکدام از دسته‌های تعریف‌شده صورت می‌گیرد. به‌عبارت‌دیگر دولت شرکت‌هایی را که می‌خواهید به ثبت برسد برحسب حیطه فعالیت نوع اختیارات و موارد دیگر دسته‌بندی کرده و قانون جهت ثبت هرکدام شرایط، مدارک و مراحل اداری مختص به همان را تعیین کرده است. شما در ابتدا با بررسی حیطه فعالیت شرکتی که می‌خواهید به ثبت برسانید باید دسته موردنظر را انتخاب کرده و سپس طبق روند همان به ثبت شرکت خود بپردازید.

اما ما در اینجا به دلیل عمومیت مطلب در مورد ثبت شرکت‌هایی توضیح می‌دهیم که طبق آمار اعلام‌شده از سوی اداره کل ثبت شرکت‌های کشور، درصد بالاتری را در خصوص میزان متقاضیان به خود اختصاص داده‌اند. بدیهی است در این میان دوستانی باشند که نیازمند اطلاعات لازم جهت ثبت دیگر دسته‌ها باشند، به همین سبب ثبت شرکت ویونا متخصصانی را در زمینه ثبت هرکدام از دسته شرکت‌ها در اختیار دارد که آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند.

شرایط و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل

قبل از بررسی شرایط مدارک و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل لازم است تعریفی از ماهیت این شرکت که قانون برای آن در نظر گرفته بدهیم. به‌طورکلی شرکت‌هایی در دسته شرکت با مسئولیت محدود قرار می‌گیرد که با هدف انجام امور تجاری در عرصه تجارت تأسیس می‌شوند و سرمایه اولیه آن توسط اعضا تأمین‌شده و سهام شرکت به‌صورت سهم‌الشرکه محاسبه می‌گردد؛ یعنی سهام قطعه‌بندی و سهام‌بندی نمی‌شود بلکه هرکس بنا به مشارکتش در سرمایه شرکت بخشی از سهم‌الشرکه‌ی سرمایه را دارا می‌شود که این در اختیار و مسئولیت افراد تاثیر می‌گذارد. حیطه مسئولیت افراد در این شرکت محدود به سهم آن‌ها در تأمین سرمایه اولیه است و تنها به همان میزان متعهد مسئولیت‌های مربوط به شرکت می‌شوند.

اکنون‌که با ماهیت این شرکت آشنا شدید جهت اقدام به ثبت ابتدا باید مشمول شرایط آن شوید. سپس به تهیه و تنظیم مدارک لازم جهت ثبت آن بپردازید و در انتها مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل را با کمک نماینده حقوقی‌تان در «ثبت شرکت ویونا» انجام دهید. خلاصه‌ای از تمامی موارد در جدولی که در ادامه می‌آوریم گردآوری‌شده است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل

شرایط لازم

الف اعضا: هنگام ثبت شرکت اعضای شرکت جهت معرفی نباید کمتر از 2 نفر باشند. این دو نفر باید به سن قانونی رسیده باشند و 18 سال آن‌ها تمام‌شده باشد. همچنین هیچ‌یک از اعضای هیئت‌مدیره شرکت نباید سوء پیشینه کیفری در پرونده خود داشته باشد.

ب سرمایه: در خصوص سرمایه ابتدا باید بدانید حداقل 2 نفر از اعضای شرکت باید در تأمین آن سهیم باشند و همچنین حداقل میزان سرمایه‌ای برای ثبت شرکت می‌خواهید تعریف کنید نباید کمتر از 100 هزار تومان باشد.

مدارک لازم

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل به دودسته تقسیم می‌شوند: الف) مدارکی که شما خودتان می‌توانید آن‌ها را به‌راحتی تهیه و تنظیم کنید و ب) مدارکی که می‌توانید با کمک نماینده حقوقی در ثبت شرکت ویونا تهیه کنید.

الف کپی مدارک شناسایی اعضای اصلی شرکت (کارت ملی و شناسنامه) / گواهی عدم سوءپیشینه کیفری اعضای هیئت مدیره شرکت

ب دو برگ اظهارنامه شرکت با مسئولیت محدود/ دو جلد اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود/ دو نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسان / دو نسخه صورت‌جلسه هیئت‌مدیره / وکالت‌نامه

مراحل اداری

1- تماس با «ثبت شرکت ویونا» جهت اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل

2- اعزام وکیل متخصص ثبت شرکت با مسئولیت محدود از طرف «ثبت شرکت ویونا» برای شما به صورت رایگان

3- امضاء قراردادی که بعد از رسیدن به توافق توسط وکیل «ثبت شرکت ویونا» تنظیم می‌شود.

4- تکمیل مدارک با کمک نماینده حقوقی شما که بعد از عقد قرارداد تعیین می‌شود

5- ثبت‌نام در سایت با کمک نماینده حقوقی شما در «ثبت شرکت ویونا»

6- تعیین نام شرکت و امضاء داران و فرم‌های مربوطه

7- انجام امور اداری ثبت شرکت و گرفتن شماره ثبت (توسط وکیل) که حداقل سه روز کاری زمان لازم دارد.

8- به پایان رسیدن کار و تحویل کار در «ثبت شرکت ویونا» به کارفرما

 ثبت شرکت با مسئولیت محدود به‌صورت کامل و جامع در جدول آورده شد اگر هنوز سؤالاتی در این زمینه برای شما وجود دارد و نیازمند توضیحات تکمیلی هستید می‌توانید با «ثبت شرکت ویونا» تماس گرفته و خدمات لازمه را دریافت کنید.

شرایط و مراحل ثبت موسسه در اردبیل

یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری، ثبت موسسه در اردبیل است. موسسه از این حیث با شرکت تفاوت دارد که در شرکت هدف انجام امور تجاری و سوددهی و بازدهی مالی است، اما در موسسه هدف تجارت نیست بلکه انجام یک فعالیت عام‌المنفعه مثل امور علمی، ادبی، خیریه است که به قشری از جامعه سود معنوی می‌رساند. منفعت مالی و سوددهی مالی در این مورد مدنظر نیست گرچه ممکن است به سود مالی منتج شود. با تعریفی که از موسسه ارائه شد، ممکن است دوستانی باشند که بخواهند در اردبیل به ثبت موسسه بپردازند. درواقع ثبت موسسه در اردبیل در همان ادارات ثبت شرکت صورت می‌گیرد اما روند اداری شرایط و مدارک مربوط به خود را دارد.

با توجه به گستردگی حیطه فعالیت‌هایی که مؤسسات می‌توانند انجام دهند، شرایط مربوط به آن‌ها، مدارک موردنیاز جهت ثبت و مراحلی که باید طی کنید نیز متعدد است. ما به‌اختصار نمونه‌هایی از شرایط ثبت موسسه را در ادامه توضیح می‌دهیم اما در نظر داشته باشید که جهت ثبت موسسه مدنظر خود می‌توانید اطلاعات جامع و کاملی را طبق حیطه فعالیت مدنظر خودتان از متخصصان ثبت موسسه که در «ثبت شرکت ویونا» حضور دارند دریافت نمایید.

نمونه‌هایی از شرایط ثبت موسسه در اردبیل

*اگر موسسه شما در خصوص امور علمی قصد فعالیت دارد:

-در این مؤسسات مدارک تحصیلی و تخصص مؤسسان باید مرتبط با فعالیت علمی در نظر گرفته‌شده باشد.

*اگر موسسه شما در خصوص انجام امور خیریه‌ای قصد فعالیت دارند:

- باید از نیروی انتظامی منطقه مجوز دریافت کنند.

اما خوشبختانه، اداره‌ ثبت شرکت‌ها مدتی است که خدمات خود را به‌صورت آنلاین ارائه می‌دهد و برای ثبت شرکت نیاز به مراجعه‌ی حضوری نیست؛ اما برای استفاده از امکانات ثبت اینترنتی شرکت، به توصیه‌ی خود اداره‌ی ثبت شرکت‌ها، بهتر است از مشاوران متخصص و باتجربه استفاده کنید. «ثبت شرکت ویونا» در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند. فراموش نکنید که برای ثبت موسسه حداقل سرمایه مدنظر نیست، حداقل دو نفر باید شراکت کنند و اگر زمینه فعالیت موسسه در حیطه فعالیت‌هایی باشد که قانون تعریف کرده باید از سازمان مربوطه مجوز لازم را اخذ کنید. مثلا برای راه‌اندازی یک انتشارات به مجوز ازر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارید و... برای اطلاعات بیش‌تر با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید.