شرایط و مراحل ثبت شرکت در بندرعباس

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

بندرعباس بزرگ‌ترین بندر جنوب کشور و مرکز استان هرمزگان در جنوب کشور واقع‌شده است. با توجه به بندرهای بزرگ و پررونق و رفت آمد این شهر، از حیث ترانزیتی اهمیت ویژه‌ای برای کشور دارد. استان هرمزگان از استان‌های حائز اهمیت است و یکی از دلایلی که می‌توان به آن اشاره کرد موقعیت جغرافیای آن و قرار گرفتن در شمال تنگه هرمز است. استان هرمزگان هم با آب‌های خلیج‌فارس و هم با آب‌های دریای عمان تلاقی داشته و در حاشیه هر دو قرارگرفته است. استان هرمزگان علاوه بر شهرستان‌ها، در حوزه استحفاظی خود تعدادی از جزیره‌های ایران را نیز تحت نظارت دارد. شهرستان‌های این استان عبارت‌اند از: ابوموسی، بستک، بندرعباس، بندرلنگه، جاسک، حاجی‌آباد، رودان، قشم، پارسیان، میناب، خمیر، بشاگرد و سیریک و همچنین جزایر آن عبارت‌اند از: قشم، ابوموسی، کیش، لاوان، هندورابی، شتور، لارک، هرمز، هنگام، تنب بزرگ، تنب کوچک، سیری، فرور بزرگ و فرور کوچک. در میان این جزایر و شهرستان‌های یادشده، بندرعباس به‌عنوان مرکز استان انتخاب‌شده است. از مهم‌ترین بندرهای تجاری بندرعباس می‌توان به بندر شهید باهنر و بندر شهید رجایی اشاره کرد. بندرعباس علاوه بر ترانزیت و تجارت فعالیت‌های دیگری در زمینه صنعت در خود دارد مانند صنعت کشاورزی که از مهم‌ترین محصولات آن تنباکو، خرما، نارنگی، انبه، مرکبات است و ماهی‌گیری و شیلات و همچنین تولیدات صنعتی نفت و گاز. به‌طورکلی در زمینه تجارت بندرعباس یکی از منطقه‌های مهم کشور به شمار می‌آید.

ما در بالا مقدمه از بندرعباس و کلیت آن آوردیم اما آنچه اینجا مدنظر ما است بررسی سرمایه‌گذاری و پرداختن به انواع آن در این منطقه است. همان‌طور که اشاره شد در عرصه تجارت بندرعباس یکی از منطقه‌های غنی و سرآمد به شمار می‌آید به همین سبب خیلی‌ها در نظر دارند تا در این منطقه به سرمایه‌گذاری بپردازند. ما در ادامه راه‌های مفید سرمایه‌گذاری در بندرعباس را برای شما شرح می‌دهیم.

یکی از راه‌های پربازده و پرسود در عرصه سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت است. شما می‌توانید جهت سرمایه‌گذاری در بندرعباس به ثبت شرکت در آن بپردازید. هم‌اکنون جهت سهولت شما عزیزان در امر ثبت در منطقه‌های مختلف استان اداره ثبت شرکت احداث‌شده تا شما جهت ثبت شرکت مدنظرتان به اداره ثبت منطقه مراجعه کرده و طبق سلسله‌مراتب اداری خود ادارات در نهایت ثبت شرکت شما در اداره کل ثبت شرکت استان یعنی اداره ثبت شرکت هرمزگان صورت پذیرد. البته دقت داشته باشید که راه ساده‌تر تماس با ثبت شرکت ویونا و سپردن امور ثبتی به وکلای مجرب این موسسه است.

اما جهت ثبت شرکت ابتدا باید در نظر داشته باشید که شرکت مدنظر شما در کدام‌یک از 8 دسته اعلام‌شده قرار می‌گیرد. سپس روند اداری مربوطه به همان را سپری کنید. ما در ادامه مراحل ثبت و شرایط مربوط به بعضی از شرکت‌ها را که از عمومیت بیشتری در زمینه متقاضی ثبت برخوردار هستند بررسی می‌کنیم و شما جهت دریافت اطلاعات در زمینه دست‌های تخصصی‌تر می‌توانید با «ثبت شرکت ویونا» تماس برقرار کنید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس شرایط و مراحل ثبتی قانونی خاصی دارد که در تمام کشور اعمال می‌گردد. اگر شما از متقاضیان ثبت این نوع شرکت هستید لازم است در ابتدا بدانید که طبق قانون به چه شرکت‌هایی شرکت با مسئولیت محدود اطلاق می‌شود.

شرکت‌هایی را شرکت با مسئولیت محدود می‌نامند که جهت انجام امور تجاری توسط اعضا تأسیس‌شده و سرمایه آن نیز توسط خود اعضا تأمین می‌گردد. سهام این شرکت به‌صورت سهم‌الشرکه (بدون آن که به قطعات سهام تقسیم شود) بررسی می‌شود این بدان معناست که هر فرد به میزانی که در سرمایه شرکت سهیم شده است، حق بهره‌مندی از مزایای شرکت را دارد. همچنین حیطه مسئولیت افراد در این شرکت محدوده سهم آن‌ها در تأمین سرمایه شرکت است.

بعدازآن می‌توانید جهت تهیه مدارک و روند اداری جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس اقدام نمایید مشروط بر آنکه مشمول شرایط تعریف‌شده آن باشید. تمامی این موارد به‌صورت جامع در جدول زیر گردآوری‌شده‌اند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس

شرایط لازم

شرط اول اعضای شرکت: در هنگام ثبت شرکت حداقل 2 نفر به‌عنوان مؤسسین شرکت باید تعریف شوند این دو نفر باید به سن قانونی رسیده و 18 سال آن‌ها تمام‌شده باشید.

شرط دوم سرمایه اولیه شرکت: سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت حداقل 100 هزار تومان است اما مازاد آن مشکلی ایجاد نمی‌کند. در نظر داشته باشید سرمایه شرکت حداقل باید توسط 2 نفر از اعضای شرکت تأمین‌شده باشد.

مدارک موردنیاز

مدارکی که مؤسسان شرکت (خودتان) باید فراهم کنند:

- کپی مدارک شناسایی اعضا

- گواهی عدم سوءپیشینه هیئت‌مدیره

مدارکی که می‌توانید با کمک ثبت شرکت ویونا فراهم کنید:

- صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسان

- صورت‌جلسه هیئت‌مدیره

- وکالت‌نامه

- دو برگ اظهارنامه

- دو جلد اساسنامه

* لازم به ذکر است جهت تهیه و تنظیم مدارک بعد از عقد قرارداد با ثبت شرکت ویونا نماینده حقوقی شما کمک می‌کند تا تهیه مدارکی که روند تهیه آن‌ها ممکن است به نسبت دیگر مدارک دشوارتر باشد، به خوبی انجام شود.

مراحل اداری

1. اعزام رایگان وکیل به محل مورد نظر شما

2. امضای قرارداد با «ثبت شرکت ویونا» جهت اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس

3. کامل کردن مدارک لازم توسط نماینده حقوقی شما در «ثبت شرکت ویونا»

4. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»

5. مشخص کردن نام شرکت و دریافت تأییدیه از اداره مربوطه

6. امضای برگه‌ها و فرم‌هایی که نماینده حقوقی درباره آن‌ها شما را راهنمایی می‌کند

7. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها

8. تحویل نهایی کار

مختصری ازآنچه شما در فرایند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس سپری می‌کند در جدول بالا آمد بعد از طی این مراحل شرکت با مسئولیت محدود شما در بندرعباس با موفقیت به ثبت می‌رسد و می‌توانید فعالیت خود را در آن شروع کنید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس

طبق روال ما در این بحث نیز ابتدا تعریفی از آن چه که به‌عنوان شرکت سهامی خاص نامیده می‌شود ارائه می‌دهیم سپس در جدولی شرایط لازم، مدارک موردنیاز و مراحل اداری ثبت آن در بندرعباس را برای شما می‌آوریم.

طبق تعریف قانون به شرکت‌هایی شرکت سهامی خاص گفته می‌شود که جهت انجام امور تجاری توسط شرکا تأسیس‌شده و با علم بر قابلیت تقسیم‌پذیری سهام شرکت و نظر به آنکه می‌خواهید سهامداران شرکت تنها از میان اعضای خود شرکت باشند، سرمایه اولیه شرکت را نیز منحصراً خود اعضا تأمین می‌کنند. حیطه مسئولیت افراد نیز در این شرکت محدود به میزان سهم اسمی آن‌ها در سرمایه شرکت است.

ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس

شرایط لازم

شرط اول اعضا، هیئت‌مدیره و بازرسین شرکت: حداقل اعضای شرکت جهت ثبت باید 3 نفر تعریف شوند 2 نفر هم به‌عنوان بازرس و جانشی آن. حداقل تعداد هیئت‌مدیره شرکت نیز 2 نفر هستند اما باید در نظر داشته باشید که بین هیئت‌مدیره و بازرسین نباید رابطه خویشاوندی نسبی باشد.

شرط دوم سرمایه شرکت: سرمایه اولیه شرکت هنگام تعریف حداقل باید یکصدهزار تومان باشد همچنین حداقل 35 درصد از سرمایه تعریف‌شده به‌صورت نقدی در یک حساب تحت عنوان حساب شرکت در شرف تاسیس واریزشده باشد.

شرط سوم سهامداران شرکت: از میان تمامی سهامداران شرکت، اعضای هیئت‌مدیره هرکدام باید حداقل یک سهم از سهام شرکت را دارا باشند.

مدارک موردنیاز

مدارکی که مؤسسان شرکت باید فراهم کنند:

- کپی مدارک شناسایی اعضا

- گواهی عدم سوءپیشینه اعضای هیئت مدیره

- سند بانکی واریز حداقل 35 درصد سرمایه

مدارکی که می‌توانید با کمک ثبت شرکت ویونا فراهم کنید:

- اظهارنامه‌ شرکت سهامی خاص در دو نسخه

- اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص در دو جلد

- صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان در دو نسخه

- صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره در دو نسخه

- وکالت‌نامه

* لازم به ذکر است که بعد از عقد قرار دارد با ثبت شرکت ویونا نماینده حقوقی شما در شرکت برای تهیه مدارکی که تحت عنوان دوم آورده شده‌اند به شما کمک می‌کند و این از خدماتی است که «ثبت شرکت ویونا» برای شما در نظر گرفته است.

مراحل اداری

1. تماس با ثبت شرکت ویونا و اعزام رایگان وکیل و امضای قرارداد با ثبت شرکت ویونا جهت اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس

2. کامل کردن مدارک لازم که با کمک نماینده حقوقی شما در «ثبت شرکت ویونا» تکمیل می‌گردند.

3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»

4. مشخص کردن نام شرکت و دریافت تأییدیه نام از اداره مربوطه

5. امضای برگه‌ها و مدارک که با کمک نماینده حقوقی شما تنظیم و تهیه‌شده‌اند و شما آن‌ها را امضا می‌کنید.

6. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت ها

7. اتمام کار و واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به دست «ثبت شرکت ویونا»

مختصری از آن چه ضمن ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس اتفاق می‌افتد برای شما شرح داده شد. لازم است در نظر داشته باشید در زمینه ثبت دیگر شرکت‌ها و مؤسسات و تمامی خدمات ثبتی، «ثبت شرکت ویونا» آماده ارائه خدمات لازم به شما عزیزان است کافی است با ما تماس بگیرید.