شرایط و مراحل ثبت شرکت در بیرجند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 3)

مرکز استان خراسان جنوبی، شهر زیبای بیرجند است. شهری که برای سیستم قوی و قدیمی آب‌رسانی‌اش مشهور است و سومین مدرسه‌ی نوین و سومین فرودگاه کشور در آن ساخته شده است. استان خراسان جنوبی پنج شهرک صنعتی در شهرهای مختلف خود دارد. معادن و کارخانجات این استان هم تنوع خوبی دارند. شهر بیرجند با بیش از پانزده هزار دانشجو، یکی از شهرهای دانشگاهی کشور محسوب می‌شود. بیرجند همچنین یک فرودگاه بین‌المللی دارد. شهرستان‌های بیرجند، فردوس، طبس، قائنات، نهبندان، سربیشه، درمیان، سرایان، بشرویه، زیرکوه و خوسف شهرستان‌های استان خراسان جنوبی هستند. همچنین بیست و هشت شهر به نام‌های بیرجند، قائن، طبس، فردوس، نهبندان، بشرویه، سرایان، سربیشه، اسلامیه، حاجی‌آباد، خوسف، خضری دشت بیاض، اسدیه، آیسک، نیمبلوک، طبس مسینا، سه‌قلعه، عشق‌آباد، آرین‌شهر، اسفدن، محمدشهر، مود، شوسف، دیهوک، ارسک، قهستان، گزیک و زهان شهرهای استان را تشکیل می‌دهند. شما برای سرمایه‌گذاری در هر یک از شهرهای استان خراسان جنوبی به ویژه بیرجند می‌توانید از طریق اداره‌ی ثبت شرکت‌های استان اقدام کنید و یا طی تماس با ثبت شرکت ویونا این کار را به صورت دقیق و سریع انجام دهید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند

شرکت سهامی خاص که جزو شرکت‌های سهامی محسوب می‌شود و سرمایه‌ آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام به مبلغ اسمی سهام آن‌ها محدود است، طبق ماده‌ی چهار لایحه‌ی اصلاح قانون تجارت تشکیل شده است که اشعار می‌دارد شرکت‌های سهامی به دو نوع خاص و عام تقسیم می‌شوند که در نوع خاص، سرمایه‌ی شرکت را فقط موسسین شرکت تامین می‌کنند در حالی که در شرکت سهامی عام مردم هم می‌توانند در تامین سرمایه‌ی شرکت دخیل باشند. اما این تنها تفاوت این دو نوع از شرکت نیست. در بخش شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند این تفاوت‌ها را بیش‌تر بررسی می‌کنیم.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند

یکی از اولین شرط‌های ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند این است که حداقل پنج نفر شامل سه سهام‌دار و دو بازرس (که یکی از آن‌ها اصلی است و دیگری علی‌البدل) در تشکیل شرکت دخیل باشند که همان طور که گفته شد مسئولیت سهام‌داران به مبلغ اسمی سهام آن‌ها بستگی دارد و مبلغ اسمی نیز مبلغی است که بر روی برگه‌ی سهام درج شده است و ارتباطی به ارزشی که سهام در طول زمان پیدا می‌کند ندارد. همچنین عبارت شرکت سهامی خاص باید قبل از نام شرکت یا بلافاصله بعد از آن در همه‌ی اوراق رسمی شرکت ذکر شود. یکی از تفاوت‌های مهم در ثبت شرکت سهامی عام و ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند این است که سرمایه‌ی اولیه‌ی شرکت سهامی عام نباید از پنج‌میلیون ریال کم‌تر باشد اما این مقدار در شرکت سهامی خاص یک‌میلیون ریال است. تامین سرمایه‌ی شرکت سهامی خاص باید تنها از سوی موسسان انجام پذیرد اما در شرکت سهامی عام، موسسان می‌توانند اقدام به پذیره‌نویسی کنند و بدین ترتیب سرمایه‌ی لازم برای شرکت خود را تامین کنند. سهام شرکت سهامی عام قابل ارائه در بازار بورس است و قابل نقل و انتقال یا خرید و فروش است اما سهام شرکت سهامی خاص را نمی‌توان در بازار بورس عرضه کرد. شرکت سهامی عام می‌تواند اوراق قرضه صادر کند (پس از ثبت) اما شرکت سهامی خاص نمی‌تواند به این اقدام رو بیاورد. نقل و انتقال سهام شرکت سهامی خاص منوط به اجازه‌ی مدیران یا مجمع عمومی شرکت است در حالی که در شرکت سهامی عام بدون این روال می‌توان سهام را منتقل کرد. مدیران و سهام‌داران شرکت سهامی عام لازم است که لااقل پنج نفر باشند اما در شرکت سهامی خاص این مقدار به سه نفر کاهش می‌یابد.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند

برای ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند لازم است که ابتدا مدارک لازم در این زمینه را فراهم کنید. اولین مدرک در این زمینه، مدارک شناسایی اعضای اصلی شرکت است که شامل شناسنامه و کارت ملی می‌شود. این مدارک باید کپی گرفته شوند و در دفاتر رسمی کپی برابر اصل شوند. گواهی عدم سوءپیشینه نیز برای بازرسان و اعضای هیئت مدیره‌ی شرکت الزامی است. زیرا طبق قانون این افراد در شرکت سهامی خاص نباید سوءپیشینه‌ی کیفری داشته باشند در غیر این صورت حق ثبت شرکت از آن‌ها سلب می‌گردد. پس از این باید حداقل 35 درصد از سرمایه‌ی مشخص‌شده برای شرکت را به حسابی به نام شرکت به همراه عبارت در حال تاسیس واریز کرد که این مبلغ قابل برداشت یا انتقال نیست و می‌تواند در هر بانکی به آن اقدام کرد. پس از این که این مدارک را فراهم کردید باید اساسنامه، اظهارنامه، وکالت‌نامه و صورت‌جلسه‌های هیئت مدیره و مجمع عمومی را تهیه کنید.

برای این که کار شما راحت‌تر پیش برود پیشنهاد می‌کنیم با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید تا یک وکیل مجرب به رایگان به محل دفتر شما اعزام گردد و پس از ارائه‌ی راهنمایی‌های لازم قرارداد کار را به شما ارائه دهد. سپس شما طبق راهنمایی‌ها مدارک را تکمیل کرده و در سایت ثبت نام می‌شوید. تعیین اطلاعات لازم برای ثبت شرکت نظیر نام‌های پیشنهادی، مقدار سرمایه، نام اعضا و سمت هر یک از آن‌ها و میزان سرمایه‌ی هر عضو نیز یکی از مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند است. پس از انجام این مراحل برای انجام امور اداری صبر می‌کنید. کارشناسان ما پس از پایان این مرحله، مدارک شرکت شما را در محل موسسه‌ی ثبت شرکت ویونا به شما تقدیم می‌کنند.

شرایط و مراحل ثبت موسسه در بیرجند

موسسه‌ غیرتجاری که به اختصار موسسه نامیده می‌شود، سازمانی است که با هدفی کمک به مردم و جامعه و نه به قصد سودآوری تشکیل می‌شود و از حیث نظم و قانونمند بودن فعالیت شبیه شرکت است. موسسه‌ها به دو نوع انتفاعی و غیرانتفاعی تشکیل می‌شوند که در نوع غیرانتفاعی نظیر خیریه‌ها، هدف اصلی موسسان کسب سود نیست اما در موسسه‌های غیرانتفاعی در کنار کمک به مردم، سودآوری نیز یکی از اهداف کار است و موسسه با فعالیت‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، هنری و مذهبی سعی در کسب سود نیز خواهد داشت. مانند کانون‌ها، بنگاه‌ها و نهادهای مختلفی که در این زمینه‌ها تشکیل می‌شوند.

شرایط ثبت موسسه در بیرجند

برای ثبت موسسه علاوه بر شرایط عمومی نظیر نداشتن سابقه‌ی کیفری و رسیدن به سن قانونی موسسان باید در زمینه‌ی فعالیت موسسه مدرک مربوطه را داشته باشند. یعنی در آن زمینه قبلا کار کرده یا مدرک دانشگاهی داشته باشند. این مدرک باید به تایید سازمانی برسد که فعالیت موسسه مرتبط با آن است. در موسسه حداقل دو نفر باید به شراکت با یکدیگر بپردازند و مقدار سرمایه نیز اهمیتی ندارد و به هر میزان مجاز است. مدارک لازم برای ثبت موسسه در بیرجند شامل مدارک شناسایی و هویتی موسسان، گواهی عدم سوءپیشینه، مجوز لازم از سازمان مربوطه و مجوز فعالیت از نیروی انتظامی محلی که دفتر موسسه در آن واقع شده، است. علاوه بر این تقاضانامه و اساسنامه‌ی موسسه نیز جزو مدارک لازم است. در صورتی که مایل باشید ثبت موسسه را ثبت شرکت ویونا به صورت دقیق و سریع انجام دهد، وکالت‌نامه نیز الزامی است.

مراحل ثبت موسسه در بیرجند

برای ثبت موسسه در بیرجند پس از تهیه‌ی مدارک لازم و اطلاعاتی نظیر نام‌های پیشنهادی برای موسسه، نشانی و کد پستی موسسه و مواردی از این دست، با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید تا یکی از وکلای متخصص خود را به محل موسسه‌ی شما اعزام کند و قرارداد کار بین ویونا و شما منعقد گردد. سپس باید در سایت اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها ثبت مشخصات و مدارک کرد و پس از تکمیل و امضای فرم‌های مربوطه در روال اداری کار قرار گرفت. پایان کار با تحویل مدارک به دست آمده در محل موسسه‌ی شما خواهد بود.

پس اگر مایل بودید که کار ثبت شرکت یا موسسه‌ی خود را به متخصصان ثبت شرکت ویونا بسپارید هم‌اکنون با ما تماس بگیرید.