شرایط و مراحل ثبت شرکت در سمنان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 2)

شهر سمنان مرکز شهرستان و استان سمنان است. شهری در نزدیکی تهران که به خاطر معادن متنوعش مشهور است و تعداد 11 شهرک صنعتی در دل خود جای داده است. استان سمنان 8 شهرستان دارد که عبارتند از سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، سنگسر، سرخه، میامی و آرادان. همچنین این استان 20 شهر دارد که آن‌ها هم به ترتیب زیر هستند: سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، ایوانکی، شهمیرزاد، سرخه، بسطام، آرادان، مجن، کلاته خیج، درجزین، دیباج، کلاته، میامی، رودیان، امیریه، بیارجمند و کهن‌آباد. اگر شما ساکن سمنان هستید یا می‌خواهید در این استان سرمایه‌گذاری کنید می‌توانید از طریق اداره‌ی ثبت شرکت‌ها شرکتی در زمینه‌ای که می‌خواهید فعالیت کنید ثبت کنید و شروع به فعالیت در این استان کنید. راه دیگر این است که با کار ثبت شرکت خود را با ثبت شرکت ویونا آسان و سریع‌تر انجام دهید. این مطلب به شما کمک می‌کند که در این زمینه اطلاعات بیش‌تری کسب بنمایید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

یکی از ساده‌ترین و مرسوم‌ترین شرکت‌ها از میان انواع شرکتی که قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران تعریف کرده است، شرکت با مسئولیت محدود است که در جهان با نام Ltd شناخته می‌شود. نام این شرکت‌ها را از این حیث مسئولیت محدود گذاشته‌اند که در آن‌ها مسئولیت هر یک از شریک‌های شرکت محدود به مقدار آورده‌ی آن‌ها در سرمایه‌ی شرکت، اعم از نقد و غیرنقد، است و نه بیش‌تر یا کم‌تر. همچنین در صورتی که خسارتی به شرکت وارد شود و لازم باشد شرکت قرض‌های خود را به طلبکاران بدهد، هر یک از شریک‌ها فقط به میزان همین آورده مسئول است و قانون به اموال شخصی شرکا کاری ندارد. در همه‌ی اسناد رسمی و قانونی مربوط به شرکت باید عبارت «با مسئولیت محدود» قبل یا بعد از نام شرکت ذکر شود و نباید نام هیچ یک از شرکا در نام شرکت ذکر شود چرا که در این صورت طبق قانون با این شریک مانند شریک ضامن در شرکت تضامنی برخورد خواهد شد و قانون‌های مربوط به شرکت تضامنی درباره‌ی او اجرا خواهد شد.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

کم‌ترین سرمایه‌ای که می‌توان برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان در نظر گرفت مبلغ 1 میلیون ریال است که البته در هنگام ثبت شرکت نیازی به واریز همه یا بخشی از این مبلغ به حساب شرکت نیست. البته باید توجه کنید که سرمایه شرکت با توجه به موضوع فعالیت یا فعالیت‌های آن تعیین می‌شود و مثلا اگر شما می‌خواهید در نمایشگاه‌های بین‌المللی شرکت کنید، از شرکت‌های بزرگ نمایندگی بگیرید و یا برای اخذ تسهیلات بانکی اقدام لازم را انجام دهید، باید سرمایه‌ای متناسب با اینگونه فعالیت‌ها داشته باشید.

اگر یکی از شرکا آورده‌ای غیرنقدی داشته باشد باید ارزش این آورده به طور دقیق در شرکت‌نامه ذکر شود. همچنین در اصطلاح قانونی سهم‌الشرکه‌ی غیرنقدی برای کسی که آن را به سرمایه‌ی شرکت افزوده است، مسئولیت تضامنی دارد. سهم‌الشرکه به شکل اوراق تجارتی قابل انتقال نیست و برای انتقال حداقل سه چهارم صاحبان سرمایه باید رضایت داشته باشند و در این صورت نیز این انتقال طی یک سند رسمی انجام خواهد پذیرفت.

همچنین درباره‌ی مدیران شرکت با مسئولیت محدود در سمنان باید گفت که این مدیران می‌توانند از بین شرکا یا خارج از شرکا باشند و برای مدت مشخص و محدود یا مدت نامحدود انتخاب شوند اما فقط در چارچوب اساسنامه‌ی شرکت حیطه‌ی اختیارات و وظایف آن‌ها تعریف می‌شود. همچنین هر یک از اعضا طبق سهم‌الشرکه‌ی خود حق رای دارند اما اگر در اساسنامه غیر از این چیزی تعریف شده باشد، باید طبق اساسنامه عمل کرد. همچنین در حالت عادی سود نسبت به میزان سرمایه تقسیم می‌شود اما می‌توان شرایط تقسیم سود را در اساسنامه به نحو دلخواه تعریف کرد.

اگر تعداد اعضای شرکت با مسئولیت محدود بیش از 12 نفر باشد، باید یک هیئت نظار بر کار شرکت نظارت لازم را انجام دهد. این گروه سه نفره است و از بین شرکا برای مدت یک سال انتخاب می‌شوند. این هیئت نباید عضو هیئت مدیره باشند. این هیئت وظایف مشخصی در چارچوب قانون دارد مانند اطمینان از بیان دقیق میزان ارزش سهم‌الشرکه‌ی غیرنقدی در شرکت‌نامه، اطمینان از پرداخت سهم‌الشرکه‌ی نقدی و تسلیم آورده‌ی غیرنقدی و... البته این هیئت نسبت به مدیریت شرکت و نتایج آن، وظیفه و مسئولیتی ندارد.

اگر بنا به تغییر اساسنامه‌ی شرکت باشد، این کار باید با تایید اکثریت عددی شریک‌ها که صاحب حداقل هفتاد و پنج درصد از سرمایه هستند انجام پذیرد. البته در خود اساسنامه ممکن است این حد نصاب تغییر یافته باشد. همچنین درباره‌ی افزایش میزان سهم‌الشرکه باید دانست که طبق قانون این کار برای هیچ یک از شرکا و تحت هیچ شرایطی نباید حالت اجباری به خود بگیرد.

شرکت با مسئولیت محدود باید در همه‌ی اسناد رسمی مربوط به خود ذکر کند که با چه شماره ثبتی در اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است. اگر این کار را انجام دهد باید جریمه‌ی نقدی بپردازد. در شرکت با مسئولیت محدود در سمنان همچنین انتخاب بازرس اجباری نبوده و به حالت اختیاری است. همچنین انتخاب روزنامه برای درج آگهی‌های دعوت شرکت در این نوع از شرکت اختیاری است.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

  • فتوکپی از مدارک شناسایی موسسین شرکت
  • اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود که همه‌ی صفحات آن را موسسین شرکت امضا کرده باشند.
  • تقاضانامه‌ی شرکت
  • شرکت‌نامه
  • گواهی عدم سوءپیشینه برای همه‌ی موسسین
  • وکالت‌نامه

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

اولین مدرکی که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان لازم است کپی مدارک شناسایی موسسین شرکت شامل کپی شناسنامه و کپی کارت ملی است. در مرحله‌ی بعد باید به یکی از دفاتر پلیس به اضافه‌ی ده مراجعه کرد و گواهی عدم سوءپیشینه‌ی موسسین را از این اداره دریافت کرد. سپس درباره‌ی اطلاعات حیاتی و ضروری شرکت تصمیم‌گیری لازم را انجام داد. این اطلاعات شامل موضوع فعالیت، نشانی و کد پستی شرکت، میزان سرمایه‌ی در نظر گرفته شده برای شرکت، نسبت تقسیم سهم‌الشرکه بین اعضای شرکت، سمت اعضای شرکت و نام صاحب امضاهای اوراق مربوط به شرکت. سپس باید اسناد و اوراق رسمی لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود را تنظیم کرد، پنج نام برای شرکت تعیین کرد، مقدار سهم‌الشرکه‌ی هر یک از صاحبان سرمایه را مشخص نمود، مسئولیت و سمت هر یک از اعضا را معلوم کرد، میزان سرمایه‌ی شرکت را مشخص کرد، در سامانه‌ی اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها ثبت نام کرد، امضای اعضای اصلی شرکت را برای مدارک شرکت اخذ کرد و در پایان برای انجام روال اداری ثبت شرکت منتظر ماند.

شرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

طبق لایحه‌ی اصلاح بخشی از قانون تجارت که در تاریخ 24 اسفند 1347 به تصویب رسید شرکت سهامی به شرکتی گفته می‌شود که سرمایه‌ی آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن‌ها است. البته ممکن است یک سهم به چند پاره‌سهم تقسیم شود اما وقتی مجموع این پاره‌سهم‌ها یک سهم کامل را تشکیل دهند، صاحب آن‌ها می‌تواند از حقوق مربوطه در قانون تجارت بهره‌مند گردد.

با توجه به این توضیحات، شرکت‌های سهامی به دو نوع عام و خاص تقسیم می‌شوند. در شرکت سهامی عام موسسان شرکت قسمتی از سرمایه‌ی شرکت خود را از طریق فروش سهام به مردم تامین می‌کنند و در شرکت سهامی خاص تامین تمامی سرمایه بر عهده‌ی موسسین است.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

اگر قصد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان را دارید باید توجه کنید که سرمایه‌ی شما برای تشکیل این شرکت نباید از مبلغ یکصد هزار تومان کم‌تر باشد. همچنین باید مستحضر باشید که سهام شرکت را نمی‌توان در بازار بورس معامله نمود و نقل و انتقال سهام شرکت منوط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی است که صاحبان سهام تشکیل می‌دهند. همچنین شرکت سهامی خاص نمی‌تواند اوراق قرضه صادر نماید.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

  • فتوکپی از شناسنامه و کارت ملی همه‌ی سهام‌داران و هیئت مدیره‌ی شرکت که باید کپی برابر اصل باشد.
  • ارائه‌ی گواهی عدم سوءپیشینه برای اعضای هیئت مدیره و همچنین بازرسان شرکت
  • ارائه‌ی گواهی بانکی که تایید کند شما 35 درصد از مبلغ سرمایه‌ی شرکت را در حساب غیرقابل برداشت شرکت در حال تاسیس واریز نموده‌اید.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

ابتدا با مشاورین ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید. ثبت شرکت ویونا به رایگان یکی از وکلای متخصص خود را به دفتر شما اعزام می‌کند. شما پس از آگاهی از شرایط کار، قراردادی برای ثبت شرکت امضا می‌کنید. سپس با راهنمایی کارشناسان ثبت شرکت ویونا، مدارک لازم را فراهم می‌کنید. در مرحله‌ی بعد در سایت ثبت نام کرده و به شکل اولیه پذیرش می‌گیرید. تعیین نام شرکت و امضای اوراق و اسناد مربوطه مرحله‌ی بعدی کار است. انجام سایر مراحل اداری که سخت و وقت‌گیر است و در نهایت منتج به گرفتن شماره ثبت شرکت توسط وکیل پایه یک دادگستری می‌گردد بر عهده‌ی ثبت شرکت ویونا است که حداقل سی روز کاری به طول می‌انجامد. پس از پایان این مرحله، مدارک لازم در دفتر خودتان به شما تقدیم می‌شود.

اگر می‌خواهید برای ثبت شرکت در سمنان اقدام کنید هم‌اکنون می‌توانید با متخصصان و مشاوران ثبت شرکت ویونا تماس حاصل فرمایید.