شرایط و مراحل ثبت شرکت در شهرکرد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.00 (تعداد رای 4)

شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری است که به عنوان یکی از مرتفع‌ترین شهرهای کشور (و مرتفع‌ترین مرکز استان) شناخته می‌شود و بعضی به آن لقب بام ایران را داده‌اند. کارخانه‌های متنوعی در این شهر وجود دارد که برخی از آن‌ها مانند سیمان، لبنیات و فولاد بیش از دیگر کارخانه‌ها مشهور هستند. درصد قابل توجهی از گوشت مرغ ایران هم در چهارمحال و بختیاری تامین می‌شود. استان چهارمحال و بختیاری را شهرستان‌های اردل، بروجن، فارسان، کوهرنگ، لردگان، شهرکرد و سامان تشکیل داده‌اند که شامل چهل شهر به نام‌های شهرکرد، بروجن، لردگان، فرخ‌شهر، فارسان، هفشجان، جونقان، سامان، فرادنبه، بن، شهر کیان، سورشجان، بلداجی، باباحیدر، اردل، نقنه، پردنجان، شلمزار، گندمان، گهرو، گوجان، طاقانک، ناغان، سردشت، سودجان، سفیددشت، آلونی، دستنا، چلیچه، وردنجان، کاج، نافچ، مال خلیفه، دشتک، هارونی، چلگرد، سرخون، بازفت، منج و صمصامی هستند. اگر ساکن استان چهارمحال و بختیاری و هر یک از این شهرها هستید و یا با توجه به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان می‌خواهید سرمایه‌گذاری مطمئنی در شهرکرد و شهرهای اطراف آن داشته باشید با ما همراه باشید تا شرایط و مراحل ثبت شرکت در شهرکرد را مرور کنیم.

شرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد

طبق تعریف قانون تجارت شرکت سهامی خاص شرکتی است که به صورت سهامی و با حداقل سه نفر سهام‌دار و دو نفر بازرس تشکیل می‌شود. شرکت‌های سهامی شرکت‌هایی هستند که در آن‌ها سرمایه‌ی شرکت به قطعات سهام تقسیم می‌شود و هر یک از سهام‌داران می‌توانند یک یا چند سهم از شرکت را خریداری کنند و در سرمایه و سود و زیان شرکت شریک شوند. در شرکت سهامی خاص در شهرکرد، موسسین خود تمام سرمایه را در قالب سهام‌داربودن تامین می‌کنند.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد

برای ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد حداقل به پنج نفر نیاز است. از این پنج نفر، دو نفر باید به عنوان بازرس شرکت عمل کنند. یک نفر به عنوان بازرس اصلی شرکت سهامی خاص و یک نفر به عنوان بازرس علی‌البدل. سه نفر دیگر نیز باید سهام‌دار شرکت شوند. البته این مقادیر، حداقل تعداد نفرات است و شما می‌توانید با تعداد افراد بیش‌تری هم اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد کنید. یکی از شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد این است که هیئت مدیره حداقل شامل دو نفر باشد و در زمان تاسیس 35 درصد از کل سرمایه‌ی شرکت در حسابی به نام حساب شرکت در شرف تاسیس بلوکه شود. این حساب در هر بانکی از بانک‌های جمهوری اسلامی ایران، چه دولتی و چه خصوصی، می‌تواند افتتاح شود اما شرایط خاصی دارد که از روسای هر شعبه‌ای از هر بانکی که بخواهید در آن حساب داشته باشید، درباره‌ی جزئیات آن می‌توانید سوال کنید. اما به طور کلی نام این حساب باید به نام شرکت باشد و عبارت «در شرف تاسیس» در جلوی نام شرکت بیاید. همچنین این حساب باید غیرقابل برداشت باشد. شما باید سند واریز سی و پنج درصد از کل سرمایه در این حساب را به همراه داشته باشید و در روند ثبت شرکت به مسئول مربوطه در اداره‌ کل ثبت شرکت‌ها ارائه کنید. در این زمینه شما را بیش‌تر راهنمایی خواهیم کرد.

درباره‌ بازرسان شرکت سهامی خاص در شهرکرد باید گفت که این افراد نباید هیچ گونه نسبت نسبی با اعضای هیئت مدیره‌ی شرکت داشته باشند. معمولا نسبت نسبی به نسبت اعضای درجه یک و درجه دوی فامیل گفته می‌شود. یعنی همسر، پدر، مادر، فرزند، خواهر و برادر به عنوان اعضای درجه یک فامیل و پدربزرگ و مادربزرگ، نوه و نتیجه، عمو، عمه، خاله و دایی، برادرزاده، خواهرزاده و فرزندان عمو، عمه، خاله و دایی به عنوان اعضای درجه دوی فامیل. اما در ثبت شرکت معمولا به هم‌فامیل نبودن بازرسان و اعضای هیئت مدیره بیش از هر چیز توجه می‌شود.

یکی دیگر از شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد این است که هر یک از اعضای هیئت مدیره حداقل باید یک سهم در شرکت داشته باشند. همچنین سهام‌داران و اعضای هیئت مدیره حتما نباید یک فرد باشند. یعنی نیاز نیست حتما یک شخص حقیقی به عنوان سهام‌دار یا عضو هیئت مدیره عمل کند، بلکه اشخاص حقوقی نیز می‌توانند در این جایگاه قرار گیرند و در این صورت باید طی یک نامه‌ رسمی از طرف شخص حقوقی (یعنی یک شرکت، سازمان، نهاد و...)، یک نفر حقیقی را به عنوان نماینده‌ی خود جهت شرکت در جلسات شرکت سهامی خاص و تصمیم‌گیری‌های لازم معرفی کنند.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد

برای ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد اولین مرحله این است که با مشاوران متخصص و آشنا به مسائل حقوقی دقیق و پیچیده که در ثبت شرکت ویونا مشغول به فعالیت هستند تماس بگیرید. ثبت شرکت ویونا یک وکیل مجرب را به محل کار شما اعزام می‌کند. این اعزام رایگان است و برای شما هزینه‌ای در بر نخواهد داشت. شما پس از بررسی شرایط، قراردادی را با نماینده‌ی شرکت امضا می‌کنید و سپس با راهنمایی‌های ثبت شرکت ویونا به تکمیل مدارک خود می‌پردازید. مرحله‌ی بعدی ثبت نام در سایت و پذیرش اولیه است. سپس باید نام شرکت را تعیین کرده و اوراق مربوطه را امضا کنید. وکیل پایه یک ثبت شرکت ویونا امور اداری لازم برای ثبت شرکت را انجام می‌دهد. در پایان، کار و مدارک در محل کار شما تحویل داده می‌شود و شما می‌توانید فعالیت رسمی شرکت خود را شروع کنید.

شرایط و مراحل ثبت موسسه در شهرکرد

موسسه مجموعه‌ای از افراد است که برای انجام فعالیتی گرد هم جمع می‌شوند. تا این جا، تعریف موسسه مانند تعریف شرکت است. اما تفاوت این دو در این جاست که موسسه برای اهداف غیرتجاری تشکیل می‌شود گرچه ممکن است نفع مالی نیز در آن باشد. موسسه نیز مانند شرکت جهت فعالیت باید مجوز قانونی بگیرد و تحت لوای قوانین حمایتی تجارت و دیگر قوانین ایران قرار گیرد. انجمن‌های علمی، انجمن‌های ادبی، موسسه‌های خیریه و امثال این‌ها از جمله موسسه‌ها هستند.

شرایط ثبت موسسه در شهرکرد

در ثبت موسسه حداقل باید دو نفر شراکت داشته باشند. از این لحاظ ثبت موسسه در شهرکرد مانند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهرکرد است. اما این تنها شرط ثبت موسسه نیست. سرمایه در موسسه به هر میزان که باشد مجاز است و از این لحاظ کف و سقفی وجود ندارد. موسسه‌های غیرتجاری نیز مانند شرکت‌های تجاری موظف هستند که در اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها به ثبت برسند.

مراحل ثبت موسسه در شهرکرد

برای ثبت موسسه در شهرکرد ابتدا باید مدارک لازم برای این کار را جمع‌آوری کنید. این مدارک شامل تقاضانامه‌ی ثبت موسسه از اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها است. این تقاضانامه باید پس از تکمیل به امضای همه‌ی شرکای موسسه برسد. سپس باید اساسنامه‌ی موسسه را طراحی و تدوین کنید و همه‌ی صفحات آن را به امضای شرکای موسسه برسانید. صورت‌جلسه‌ی مجمع موسسان مدرک بعدی است که باید تهیه کنید. همه‌ی مدارک گفته شده، شامل تقاضانامه، اساسنامه و صورت‌جلسه‌ی مجمع موسسان باید در دو نسخه تهیه شوند. مدارک هویتی شرکا شامل شناسنامه و کارت ملی نیز باید کپی شود و جهت ارائه به اداره کل ثبت شرکت‌ها آماده شود. در صورتی که موسسه‌ی شما نیاز به اخذ مجوز از سازمان‌های مربوطه را داشته باشد باید مجوز لازم را نیز بگیرید. در مرحله‌ی بعد باید چند نام برای موسسه‌ی خود پیشنهاد دهید. این نام باید مطابق با فرهنگ اسلامی و غیرخارجی باشد. سپس مسئول مربوط در اداره ثبت شرکت‌ها گواهی لازم را با اسم انتخابی صادر می‌کند. سپس اگر همه‌ی مدارک تکمیل باشد، هزینه‌ی حق‌الثبت واریز می‌شود. سپس مبلغ حق‌الدرج اخذ شده و آگهی در روزنامه‌ی رسمی و روزنامه‌ی کثیرالانتشار منتشر شده و کار ثبت موسسه به پایان می‌رسد.

اگر در تهیه‌ مدارک مربوط به ثبت موسسه به مشکلی برخوردید و یا برای طی این مراحل نیاز به راهنمایی بیش‌تری داشتید می‌توانید از کارشناسان مجرب و وکلای متخصص ثبت شرکت ویونا در این زمینه راهنمایی بگیرید.