شرایط و مراحل ثبت شرکت در قزوین

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

قزوین به عنوان مرکز استان قزوین و یکی از شهرهای توسعه‌یافته‌ی ایران است. شهری که مدت‌ها پایتخت ایران بوده است و اکنون گذرگاه ارتباطی غرب و شمال غرب با تهران محسوب می‌شود. حدود 5% از اقتصاد و تولیدات کشور از قزوین تامین می‌شود. استان قزوین چهارمین استان صنعتی کشور به حساب می‌آید. برندهای مشهوری در قزوین مشغول به فعالیت هستند که شامل برندهای تولید سرامیک، شوینده‌ها و وسایل الکترونیکی هستند. قزوین، البرز، تاکستان، بوئین­زهرا، آبیک و آوج شهرستان­های قزوین هستند که شامل شهرهای قزوین، تاکستان، الوند، اقبالیه، آبیک، محمدیه، بیدستان، محمودآباد نمونه، بویین­زهرا، شال، اسفرورین، آبگرم، دانسفهان، ضیاءآباد، خرمدشت، نرجه، سگزآباد، ارداق، آوج، خاکعلی، معلم­کلایه، کوهین، سیردان و رازمیان می‌شوند. برای ثبت شرکت در هر کدام از بیست و چهار شهر استان قزوین می‌توانید با ما همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

شرایط و مراحل شرکت با مسئولیت محدود در قزوین

شرکت با مسئولیت محدود یکی از شرکت‌هایی است که از نظر آمار ثبت شرکت‌ها از متداول‌ترین انواع شرکت محسوب می‌شود. این شرکت با هدف انجام فعالیت‌هایی در زمینه‌ی تجارت تشکیل می‌شود و سرمایه‌ی آن به قطعات سهام تقسیم نمی‌شود. شرکا بر اساس سهم‌الشرکه‌ی خود در سرمایه‌ی شرکت می‌توانند در رای‌گیری‌ها موثر باشند. این شرکت را از این جهت مسئولیت محدود می‌نامند که مسئولیت هر یک از شرکا فقط به میزان آورده‌ی آن‌ها در سرمایه‌ی شرکت است.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین باید حداقل دو نفر با سن قانونی هجده سال تمام حضور داشته باشند. این دو نفر به عنوان هیئت مدیره‌ی شرکت و صاحبان سرمایه محسوب می‌شوند. در شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه‌ی لازم برای شروع کار یک میلیون ریال است. عبارت با مسئولیت محدود باید در نام شرکت، پیش یا پس از آن در همه‌ی اسناد رسمی شرکت ذکر شود. مدیر شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند از میان شرکا یا از خارج شرکا انتخاب شود. مدیر همچنین می‌تواند یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد. قانون شرط خاصی برای مدیر شرکت ذکر نکرده است و مدیر هر فردی با هر سنی می‌تواند باشد. البته شما می‌توانید برای شرکت با مسئولیت محدود خود شرایط خاصی برای مدیر در اساسنامه بنویسید. برای مثال این که مدیر حتما تحصیلات خاصی داشته باشد یا این که دستمزد دریافت کند یا نکند یا بخشی از سود شرکت به او تعلق بگیرید. حتی می‌توان در اساسنامه قید کرد که دستمزد مدیر ترکیبی از این موارد باشد. مدیر شرکت در حالت عادی اختیار تام و تمام در شرکت با مسئولیت محدود دارد و فقط در صورتی که در اساسنامه طور دیگری ذکر شده باشد، این حالت تغییر می‌کند. شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند بازرس داشته باشد یا نداشته باشد و این مسئله اختیاری است.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین ابتدا لازم است با کارشناسان ما در ثبت شرکت ویونا تماس حاصل فرمایید. سپس پس از بررسی‌های لازم، وکیل مجربی از طرف ثبت شرکت ویونا به محلی که شما بخواهید اعزام می‌شود تا بتوانید ضمن بررسی‌های تکمیلی، قراردادی منعقد کنید. پس از انعقاد قرارداد مرحله‌ی کامل کردن مدارک آغاز می‌شود. در این مرحله باید مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین را کامل کنید و سپس در سایت ثبت نام کرده و پذیرش اولیه بگیرید. مرحله‌ی بعدی پر کردن فرم‌های لازم و گرفتن امضا از شریک‌ها و هیئت مدیره است. سپس روند اداری کار ثبت را نماینده‌ ثبت شرکت ویونا دنبال خواهد کرد و در پایان مدارک ثبتی را در موسسه به شما تحویل می‌دهد.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین

شما برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین فقط به کپی مدارک شناسایی همه‌ اعضای اصلی و گواهی عدم سوءپیشینه برای مدیران نیاز دارید. اما علاوه بر این دو مورد، اساسنامه، اظهارنامه، صورت‌جلسه‌ها و وکالت‌نامه نیز هست که با کمک ثبت شرکت ویونا می‌توانید تهیه کنید.

شرایط و مراحل ثبت موسسه در قزوین

موسسه‌ی غیرتجاری، موسسه‌ای است که با هدف رساندن خیر به جامعه و دیگران مانند امور علمی، ادبی و خیریه تشکیل می‌شود و می‌تواند سودآور باشد یا نباشد. مثلا بنگاه‌های خیریه، کانون‌های نویسندگی، نهادهای اجتماعی، کارگاه‌های قالیبافی و... موسسه‌هایی حساب می‌شوند که مانند شرکت‌ها باید در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسند تا بتوانند به شکل قانونی فعالیت کنند. موسسه‌هایی که هدف‌شان جلب منافع و تقسیم بین اعضا نباشد غیرانتفاعی و موسسه‌هایی که هدف جلب منافع و تقسیم بین اعضا را دارند، انتفاعی نامیده می‌شوند. آیین‌نامه‌ی ثبت تشکیلات و موسسات غیرتجاری قوانین مقرراتی این موسسه‌ها را مشخص کرده است. 

شرایط ثبت موسسه در قزوین

برای ثبت موسسه در قزوین شرکا حداقل باید دو نفر باشند و هر میزان سرمایه‌ای که برای ثبت موسسه در نظر گرفته شود بی‌مشکل است. اگر موسسه‌ی شما پیش از این در خارج از کشور به ثبت رسیده باشد برای ثبت آن در قزوین باید به تهران مراجعه کنید. این موضوع را تبصره‌ی ماده‌ی سوم قانون موسسات غیرتجاری بیان می‌کند.

مدارک ثبت موسسه در قزوین

علاوه بر مدارک شناسایی موسسان و هیئت مدیره که باید در دفاتر اسناد رسمی برابر اصل شده باشند، اگر موسسه به قصد جلب منافع نباشد باید مجوز لازم را از نیروی انتظامی محل کار خود دریافت کند، همچنین در مواردی نیاز هست که از موسسه‌ی جداگانه‌ای نیز کسب مجوز لازم گردد. این موارد شامل 75 مرجع هستند. مثلا برای موسسات مجتمع‌های مسکونی باید از اداره‌ی اطلاعات ناجا کسب مجوز کرد، برای موسسه‌هایی که از عناوین ایثارگران استفاده می‌کنند، باید از سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران مجوز گرفت، برای ایجاد موسسه برای نخبگان باید از بنیاد ملی نخبگان مجوز کسب کرد، برای فعالیت‌های فرهنگی، سینمایی، هنری، چاپ، انتشارات و تبلیغات باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفت و...

یک موسسه در روند ثبت خود به تقاضانامه‌ی ثبت موسسه، اساسنامه، صورت‌جلسه‌ مجمع عمومی موسسان و مجوز لازم نیاز دارد. این مدارک باید در دو نسخه تهیه شوند. در صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی باید هیئت مدیره و کسانی که حق امضا دارند معرفی شوند.

مراحل ثبت موسسه در قزوین

برای ثبت موسسه در قزوین، نماینده یا وکیل قانونی موسسه باید مدارک بیان شده را تهیه کند و سپس به واحد تعیین نام اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها مراجعه کند. سپس به واحد پذیرش تاسیس اداره برود تا اطلاعات به صورت مکانیزه وارد شود. سپس در تاریخ تعیین‌شده روی رسید، به قسمت اعلام نتیجه برود. کارشناس تاسیس پس از بررسی مدارک از نظر نداشتن نقص و مناسب بودن اسم و مجوز فعالیت پیش‌نویس آگهی تاسیس را تهیه می‌کند. اگر موضوع فعالیت نیاز به اخذ مجوز داشته باشد، استعلام لازم صادر می‌شود. سپس باید هزینه‌های لازم را پرداخت کرد. در مرحله‌ی بعد باید امضای رئیس یا معاون اداره اخذ گردد. سپس شماره ثبت و شناسه ملی صادر می‌شود. در مرحله‌ی بعد باید آگهی تاسیس را از دبیرخانه اخذ کرد و نسخه‌ی اصلی آن را برای پرداخت هزینه‌ی چاپ و گرفتن رونوشت برابر اصل به نماینده‌ی روزنامه‌ی رسمی داد. نسخه‌ی دیگری از آگهی تاسیس نیز به واحد روابط عمومی داده می‌شود تا برای انتشار به روزنامه‌ی کثیرالانتشار داده شود.

این روند پیچیده را می‌توانید با تماس با ثبت شرکت ویونا ساده کنید. همان طور که در ابتدای این بخش گفتیم وکیل قانونی موسسه می‌تواند این فعالیت‌ها را انجام دهد. پس کافی است با ما تماس بگیرید تا وکیل مجربی به دفتر کار شما اعزام کنیم و پس از انعقاد قرارداد، تمام مراحل کار را به ما بسپارید. البته به یاد داشته باشید که تکمیل مدارک را شما با کمک ثبت شرکت ویونا باید انجام دهید.