شرایط و مراحل کد اقتصادی در ورامین

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.00 (تعداد رای 3)

گام های اقتصادی هر کشوری به واسطه حمایت های دولتی و ایجاد رقابت سالم در بازار های تجاری انجام خواهد شد. هر شرکت و صاحب کسب و کاری باید اطمینان داشته باشد تا در مسیرهای مورد نیاز مانند ورود افراد نا معتبر به میادین رقابت و سو استفاده از خواسته های مشتریان و شرکت ها و انواع تقلب ها و شرایط نا مساعد دولت به کمک انها خواهد امد . به همین دلیل نه تنها در ایران بلکه در همه کشور های دنیا دولت برای ارائه این خدمات نیاز به تامین سرمایه های مختلف در عرصه های مورد نیاز خواهد داشت.

بخش زیادی از تامین درامد های دولت بواسطه مالیاتی است که شرکت ها و صاحبین کسب و کار ها باید بپردازند. ضمن اینکه شرکت ها باید توسط دولت دارای شناسنامه و مشخصات خاص خود باشند تا دولت بتواند شرکت ها و کسبه معتبر را از غیر معتبر تمایز دهد.

کد اقتصادی ابزار مطمئن و کارامد دولت است که بواسطه ان هم شرکت های مجاز را خواهد شناخت و هم می تواند به اندازه درصدی از درامد انها که هر ساله تعیین می شود مالیات دولتی دریافت نماید.

دریافت کد اقتصادی برای همه شرکت ها و ارگان ها و کسبه فعال در تجارت کشور الزامی است و هر شخصی که این کد را دریافت نکرده باشد مجاز شناخته نمی شود و فعالیت او از دیدگاه قانون غیر قانونی است.

یکی از خدمات ویژه دولت به شرکت ها برای دسترسی راحت تر و ممیزی بهتر این شرکت ها و کسبه ایجاد واحد های مالیاتی مرتبط در هر بخش و شهرستان بصورت جداگانه می باشد. به همین دلیل شرکت ها و کسبه فعال در شهرستان ورامین باید برای کد اقتصادی خود  از محل و یا حوزه اقتصادی و مالیاتی خود یعنی ورامین اقدام نمایند.

کد اقتصادی چیست؟

کد اقتصادی همانگونه که توضیح داده شد شناسنامه مالیاتی شرکت ها و کسبه فعال در حوزه تجارت کشور در سازمان امور مالیاتی است. این کد 12 رقمی است و هر شخصیت تجاری کدی منحصر به فرد دارد و با ارائه ان به هر حوزه مالیاتی به راحتی تشخیص داده می شود. این کد به سازمان امور مالیاتی این اجازه را می دهد که به راحتی به صورتحساب ها و فاکتورها و دفاتر قانونی شرکت ها و کسبه خرد و درشت رسیدگی شود.

مراحل دریافت کد اقتصادی

دریافت کد اقتصادی مستلزم تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد مالیاتی اولیه است . شرکت هایی که شرایط تجاری ذی ربط را دارند ( از مشاورین موسسه حقوقی ویونا می توانید شرایط لازم را استعلام نمایید) باید مدارکی که متعاقبا اعلام خواهد شد را فراهم نموده و سپس با مراجعه به اداره مالیاتی حوزه اقتصادی خودشان تشکیل پرونده بدهند.

لازم به توضیح اکید است که بهترین راه برای دریافت کد اقتصادی و تکمیل مراحل و مدارک مورد نیاز استفاده از خدمات مشاوره حرفه ای موسسه حقوقی ویونا است.

مراحل تکمیل ثبت نام در سایت سازمان امور مالیاتی برای دریافت کد اقتصادی و صدور کارت اقتصادی:

 • تشکیل پرونده دارایی و مالیاتی و دریافت کد اقتصادی
 • مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی کشور
 • انتخاب گزینه ثبت نام الکترونیکی کد اقتصادی در منوی سمت راستی صفحه اصلی سایت و وارد شدن به سامانه سازمان امور مالیاتی
 • اطلاعات اولیه شامل نام و نام خانوادگی و شغل و حقیقی بودن و یا حقوقی بودن و ... را وارد نمایید
 • وارد کردن مشخصات حقوقی شرکت ها و مشخصات فردی کسبه در خصوص نوع فعالیت
 • انتخاب حوزه مالیاتی ورامین به عنوان مقصد مالیاتی و یا حوزه مالیاتی
 • دریافت کد ثبت نام اولیه و یا شماره پیگیری

در نظر داشته باشید که اگر در حوزه هایی مانند هنر هایی همچون نقاشی و طراحی و یا نوشتن و تولید محتوا های علمی و دیجیتال و فیلم سازی و ... به عنوان یک شخصیت حقیقی و یا در مواردی همچون مسجد و تکایا فعالیت و یا شرکتی هستید که فعالیت پیمانکاری انجام می دهید و درامدی کمتر از 5 میلیون تومان در سال دارید نیازی نیست کد اقتصادی داشته باشید و این مراحل را دنبال کنید ولی در صورت داشتن هر نوع فعالیت تجاری و اقتصادی دیگر با هر نوع شخصیت حقیقی و حقوقی باید ولا داشتن شرایط معافیت مالیاتی کد اقتصادی را دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ارائه درخواست کد اقتصادی:

اشخاص حقوقی

 1. کپی برابر اصل آگهی تاسیس ، اگهی تغییرات، اساسنامه و اظهارنامه شرکت
 2. کپی کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه مدیران شرکت
 3. سند مالکیت و یا اجاره نامه محضری برای محل فعالیت شرکت
 4. قبض تلفن مربوط به محل ادرس
 5. تکمیل فرم ثبت نام اشخاص حقوقی
 6. ارائه مهر شرکت
 7. گواهی امضا در دفتر خانه اسناد رسمی

اشخاص حقیقی

 • کپی جواز کسب و یا مجوز فعالیت
 • کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی
 • سند محل فعالیت و یا اجاره نامه محضری
 • یک قبض تلفن از محل کسب
 • تکمیل فرم ثبت نام اشخاص حقیقی
 • گواهی امضا در دفترخانه رسمی

کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی ویونا با استفاده از تجربه و دانش فراوان حقوقی کاملا اماده همکاری با شرکت ها و اشخاص حقیقی مختلف برای تشکیل پرونده دارایی ، دریافت دفاتر پلمپ مالیاتی و اخذ کد اقتصادی درکم ترین زمان و با مناسب ترین هزینه هستند. تنها کافی است پس از ثبت شرکت و یا قبل از ثبت شرکت به همراه خدمات ثبت شرکت و موسسه غیر تجاری خود با موسسه حقوقی ویونا همراه باشید و از تخفیفات و خدمات منحصر به فرد این موسسه بهره مند شوید.