کارت بازرگانی چه مزایایی دارد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 4)

کارت بازرگانی را می توان به عنوان اجازه نامه ای مطرح کرد که به تجار و بازرگانان ایرانی امکان فعالیتهای بازرگانی در سطوح بین المللی و برون مرزی را میدهد.

با توجه به اینکه کشور به سرعت در حال رشد می باشد بی شک به جهت تغذیه و رفع نیازهای خود به منظور رشد  سریعتر ناچار به دریافت کالاها یا خدماتی در سطح بین المللی می باشد و از طرفی در راستای امر خصوصی سازی انجام چنین اقداماتی و رفع نیازهایی از این دست بر عهده بخش خصوصی می باشد.

مهم ترین اقدام در این راستا دریافت کارت بازرگانی می باشد که برای افراد حقیقی و حقوقی قابل اقدام و دریافت می باشد. افرادی که کارت بازرگانی دریافت می نمایند از مزایایی همچون امکان واردات و صادرات انواع کالاهایی که البته بایستی از لحاظ قوانین گمرکی مجاز باشد، ثبت سفارشات مختلف و داد و ستد کالا از مناطق آزاد مختلف کشور و مبادرت به امر حق العمکاری، بهره برداری از دانش تجار خارجی ، امکان ثبت علائم تجاری لاتین برخوردار می شوند.

یکی از اولین اقداماتی که متقاضیان دریافت کارت بازرگانی بایستی انجام دهند عملیات ثبت نام در دفاتر تجارتی می باشد این اقدام هم اکنون از طریق سامانه سازمان ثبت شرکتها انجام شده و فرم های مربوطه شامل اظهارنامه و گواهی پلمب دفاتر پس از تکمیل با ارائه به کارشناس مربوطه تایید میگردد سپس همراه با سایر مدارک به اتاق بازرگانی تحویل داده می شود.

یکی دیگر از شروطی که در حال حاضر جهت دریافت کارت بازرگانی مقرر گردیده است داشتن حساب جاری حداقل یکساله برای شخص متقاضی می باشد که در صورت عدم رعایت این شرط بایستی از بندهای تکمیل و جایگزین استفاده گردد.

لازم به ذکر است کارت بازرگانی حقوقی، به نام شرکت صادر میگردد و نام مدیرعامل بر روی کارت درج میگردد؛ لذا ارائه مدارک شناسایی و تحصیلی از مدیرعامل از موارد الزامی جهت دریافت کارت بازرگانی حقوقی می باشد.

افرادی که دارای سوء پیشینه کیفری باشند از دریافت کارت بازرگانی محروم خواهد بود. همچنین یکی دیگر از پیش نیازهای دریافت کارت بازرگانی، تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی می باشد که بایستی از طریق حوزه مالیاتی مربوطه انجام گردد.

مسلم است که شخص تاجر یا بازرگان بایستی محل مناسبی را جهت انجام امور مربوط در اختیار داشته باشد که ارائه مدارک مربوطه به اتاق بازرگانی لازم می باشد.

مزایای کارت بازرگانی

اما اخذ کارت بازرگانی تنها با هدف واردات و صادرات نباید بررسی شود. دریافت کارت بازرگانی به تنهایی می تواند برای شرکت ارزش افزوده زیادی داشته باشد. چرا که با تهیه کارت بازرگانی شرکت ها و یا افراد حقیقی می توانند به مزایا و اعتبارات زیر نیز دست بیابند:

 • عضویت در اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران
 • امکان واردات و صادرات از مناطق آزاد تجاری
 • انجام فعالیت های صادراتی و وارداتی در قالب تجاری
 • ترخیص کالا با ثبت سفارش
 • انجام حق العمل کاری
 • امکان ثبت نام و برند تجاری لاتین
 • امکان حضور در نمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی
 • امکان ایجاد تعامل دو طرفه با شرکا و تجار خارجی
 • امکان دریافت ویزا تجاری
 • امکان صدور گواهی مبدا
 • امکان دستیابی به اطلاعات و اشتراک اطلاعات با سازمان ها و شرکت های پیشرفته جهانی
 • دستیابی به اعتبار بالای تجاری در قالب بازرگان برای اشخاص حقیقی
 • و ...

اخذ کارت بازرگانی به کمک موسسه حقوقی ویونا که از معتبرترین و به نام ترین موسسات حقوقی بین المللی ایران است می تواند شما را از دغدغه های موجود در مسیر دریافت کارت بازرگانی نجات دهد. کارشناسان این موسسه از بهترین وکلای شناخته شده ایران هستند که همواره پاسخگوی مشتریان خود بوده و در کمترین زمان و با بالاترین اعتبار ممکن کارت بازرگانی مورد نیاز شرکت ها و افراد حقیقی را اخذ و یا تمدید می کنند. تنها با یک تماس با وکلای این موسسه از مزایا و خدمات بی نظیری که در این موسسه ارائه می شود آگاهی خواهید یافت.

با ثبت اظهارنامه در سامانه یکپارچه هوشمند کارت بازرگانی و ارسال مدارک مورد نیاز از طریق سامانه ، مراتب به رؤیت کارشناس مربوطه در اتاق بازرگانی رسیده و در صورت هرگونه نقص، از طریق سیستم اطلاع رسانی می گردد که بایستی سریعاً نسبت به رفع آن اقدام گردد. پس از رفع تمام نواقص و با دریافت پیغام تایید کارشناس اتاق بازرگانی، متقاضی بایستی پس از گذراندن کلاسهای آموزشی با همراه داشتن مدارک مورد نیاز جهت انجام امور نهایی دریافت کارت بازرگانی به محل اتاق بازرگانی مراجعه نماید.

لازم به ذکر است که در مواردی که کارت به صورت حقوقی درخواست شده باشد ارائه مدارک ثبتی شخص حقوقی که به تایید سازمان ثبت شرکتها رسیده باشد الزامی بوده و چنانچه پس از دریافت کارت بازرگانی تغییری در آن شخصیت حقوقی ایجاد گردد بایستی به اتاق بازرگانی اطلاع داده شود.

افراد متقاضی اخذ کارت بازرگانی با تماس با مشاوران موسسه ثبتی ویونا می توانید از خدمات به روز این موسسه جهت دریافت کارت بازرگانی در کمترین زمان ممکن بهره مند شوید.