ثبت طبقه برند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.00 (تعداد رای 5)

در هنگام ثبت برند باید یک طبقه خاص برای کالا در نظر گرفته شود و برند برای این کالای خاص و یا دسته ای که شما تعیین می کنید به ثبت می رسد که به این دسته طبقه برند گفته می شود . هر برند می توان برای کالا و خدمات متفاوتی به ثبت برسد و محدودیت خاصی برای طبقات یک برند در قانون تعریف نشده است.

طبقات برند به ترتیب دسته کالا ها عبارتند از : مواد شیمیایی 2- رنگ ، روغن ، جلا و لاک 3- ترکیبات شستشو و سفید کننده های لباس 4- روغن و گریس های صنعتی 5- موارد دارویی     6- فلزات      7- انواع ماشین و ماشین افزار ها 8-  انواع ابزار و وسایل دستی 9- اسباب و آلات علمی 10 – آلات و ابزار جراحی و پزشکی  و از این دسته 11- انواع وسایل روشنایی و حرارتی 12- وسایل نقلیه  و حمل و نقل 13- اسلحه  و مهمات 14-  فلزات گرانبها و انواع آن 15- الات موسیقی 16- انواع کاغذ ، مقوا و کالاهای ساخته شده با آن 17- لاستیک و موادی که از این نوع باشند 18- انواع چرمی و مصنوعات چرم 19- مواد و مصالح ساختمانی 20-  مبلمان و اثاثیه ای مانند قاب و آیینه 21- ظروف و لوازم آشپرخانه 22- طناب و ریسمان و از این دسته موارد 23- انواع نخ و رشته 24- پارچه و محصولات نساجی 25- انواع پوشاک 26- انواع توری و قلاب دوزی 27- انواع فرش و قالیچه 28- انواع وسایل بازی 29- گوشت و انواع آن 30- قهوه ، چایی و انواع نوشیدنی گرم 31- محصولات کشاورزی و انواع آن 32- ماء الشعیر و آب های معدنی و گاز دار 33- ............ 34- دخانیاتی همچون تنباکو  و از این دسته

دسته خدمات:

35- تبلیغات و مدیریت تجاری 36- بیمه و امور مالی و پولی 37- ساختمان سازی و انواع فعالیت آن 38-  مخابرات از راه دور 39- حمل و نقل و بسته بندی کالا 40- بهسازی و عمل آوری مواد  

41- آموزش و پرورش 42- خدمات علمی و فناوری و تحقیقی و پژوهشی 43- خدمات عرضه اغذیه و نوشابه 44 - خدمات درمانی و پزشکی 45- خدمات شخصی و اجتماعی این 45 طبقه تعریف شده در مرکز مالکیت معنوی برای برند می باشد که هر فرد و یا سازمانی که خواهان ثبت برند می باشد باید در حداقل یکی از موضوعات و طبقات بالا کالای خود را به ثبت برساند .

تغییر طبقه کالا و یا برند

وقتی برند در طبقه ای خاص به ثبت رسید ممکن است با توسعه فعالیت سازمان و یا به منظور ادغام برخی از فعالیت ها شرکت تصمیم بگیرد طبقه برند خود را افزایش و یا در مواردی کاهش دهد . در مجموع تمایل دارد طبقه کالا و خدمات خود را تغییر دهد.  به عنوان مثال ممکن است برند خود در طبقه کالا 6 که فلزات می باشد به ثبت رسانده باشید  و در حال حاضر می خواهید فلزات گرانبها را هم به آن اضافه نمایید که در دسته 14 قرار دارند. و یا می خواهید با توسعه فعالیت خود یک خدمت دیگر مثلا حمل و نقل را هم به طبقه برند خود اضافه نمایید ، در این حالت است که باید اقدام به اضافه کالا و یا خدمات برای برند خود بنمایید.

البته گاهی هم ممکن است شرکت به هر دلیل بخواهد برند خود را تغییر دهد و یا تغییراتی را به منظور مفهوم دهی متفاوت به برند خود اعمال نماید . هر گونه تغییر در برند ولا جزئی باید به ثبت برسد و دیگر با برند قبلی یکسان نخواهد بود. چنانچه در این حالت نیاز باشد مدارکی به دلیل تغییرات ساختار ثبت برند ارائه شود مدارک آماده و به اداره مالکیت صنعتی تحویل داده شود.

مدارک لازم برای اضافه کالا و طبقه برند

  • کپی روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات اشخاص حقوقی
  • کپی 6*6 شکل علامت تجاری
  • کپی شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقیقی
  • مدارک تمامی مالکین برند برای اشخاص حقوقی
  • مدارک دارندگان حق امضا
  • کپی گواهینامه ثبت علامت تجاری
  • سه نسخه اظهارنامه ثبت علامت تجاری
  • 10 نمونه از تصویر علامت تجاری برای تغییر علامت تجاری ( تنها برای اشخاصی که تغییر در علامت تجاری را در نظر دارند )

مراحل ثبت تغییرات و طبقات جدید برای برند

با ارائه مدارک نام برده شده به اداره مالکیت صنعتی کارشناس مشخصی اقدام به بررسی موارد و مدارک و درخواست شما می کند و در صورت تایید از شما درخواست واریز حق ثبت می شود که در همان واحد در بانک ملی مستقر باید وجه تعیین شده واریز و رسید پرداخت دریافت و به واحد مربوطه تحویل داده شود. نهایتا با تایید مراحل و مدارک لازم اظهارنامه مهر خواهد شد.

سپس این پرونده برای تعیین کارشناس مربوطه برای اعمال تغییرات برای برند به اداره مالکیت صنعتی ارجاع داده می شود. و در نهایت با طی عملیات اداری مربوطه در این اداره تغییرات مورد نظر شما برای برند اعمال می شود . این موضوع ممکن است تا 15 روز کاری زمان بر باشد و پس از آن باید تغییرات برند در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثر الانتشار آگهی شود.

برای اعمال تغییرات در برند و یا ثبت اضافه کالا و خدمات برای برند خود باید هزینه نمایید و برای اینکه زمان و هزینه خود را بیهوده از دست ندهید و دچار دوباره کاری و مشکلات عدم تایید و بازگشت مدارک نشده و رفت و آمد های خسته کننده را نداشته باشید باید از یک وکیل و یا موسسه حقوقی معتبر بهره ببرید . موسسه حقوقی ویونا با بهره مندی از مجرب ترین و کاردان ترین کارشناسان و متخصصین حوزه های ثبت برند و ثبت شرکت بسیار مفتخر خواهد بود تا در کنار شما مشتریان و هم میهنان عزیز باشد.